Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy érzel a macskád iránt? Ő...

Hogy érzel a macskád iránt? Ő mennyire ragaszkodó?

Figyelt kérdés

Családtag, vagy csak háziállat? Mintha a gyereked lenne?

A cica másokkal is közvetlen, vagy te vagy neki az isten és imád? Vagy csak a rabszolgájának tekint? :D


2017. nov. 15. 00:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
48%
Nem családtag, nem is gyerek. Nem hasonlítom a macskámat emberekhez. De a "csak háziállat" sem jó kifejezés, mert az, hogy "csak" egy macska, nem jelenti azt, hogy kevésbé fontos; sőt, számomra értékesebb sok embernél. Egyébként kedves, bújós a macskám, szinti mindig a közelemben van, ha otthon vagyok. Szeret az ölemben aludni. Másokkal általában nem ilyen barátságos.
2017. nov. 15. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Imád, mert mínusz van kint, én meg beengedtem. Ott fekszik az ágyon a nagyvánkos közepén. Ahol szokott. Nem is enyém, szomszédé... vagy már tudja fene. 4-5 helyen is etetik. Ha most emberről lenne szó, azt mondanám "nyitott kapcsolatban" élünk. Ha akar, jöhet. Ha megy, nem tartóztatom. Ő se engem. Meghagyjuk egymás szabadságát.
2017. nov. 15. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
2-es nekem is épp ilyen kapcsolatom volt egy cicussal. Leszögezem, nem nagyon szeretem a macskákat. De a szomszéd cicusa ezt nem akarta tudomásul venni. Amikor kint dolgoztunk a kertben, állandóan jött "művezetőt" játszani. Ha meglátta, hogy jövünk haza futott elénk. Aztán elkezdtük etetni, volt, hogy az ajtó előtt nyávogott, hogy be akar jönni, meg éhes. Imádtam a kis dögöt, ráadásul gyönyörű volt, mint a reklámból Félix. Mikor meghallottuk, hogy a szomszéd költözni fog jeleztük, hogy ha nem tudják vinni magukkal nagyon szívesen befogadjuk Ciculit. Sajnos valami idős néninek odaajándékozták, azóta sem láttuk Őt.
2017. nov. 15. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Imádom, én vagyok az anyukája, és ezt ő is tudja. Utcáról fogadtam be kiskorában, soványan. Az első naptól fogva állandóan velem akar lenni, bújik, mászik az ölembe, együtt alszunk este, alkalmazkodott a napi rutinhoz. :)

Másokkal pedig bizalmatlan.

2017. nov. 15. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút családtag. Nagyon kedves, bújós, életében nem eresztette még ki a körmét, nagyon nagy "pacifista". A konfliktusoktól inkább elvonul. Hozzám ragaszkodik a legjobban, meg anyukámhoz, mikor itt van, a férfiakkal meg idegenekkel bizalmatlan. Bújós, dorombolós, lusta, nagyétkű. Imádjuk :)
2017. nov. 15. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

3 cicánk van, az egyik a férjemet imádja, a másik engem, a harmadik mindkettőnket. A férjem cicája úgy viselkedik mint egy kutya, követi mindenhova (még a vécére is), a cipős szekrényre ül amikor már várható haza és onnan el nem mozdul. Amikor meghallja az autót, akkor majd kiugrik a bőréből örömében, két lábra áll és kukucskál ki az üvegen, izgatott lesz, hangosan dorombol. Ha a munkája miatt 3 napig nincs itthon a férjem, akkor 3 napig nem eszik, hanem csak fekszik a férjem párnáján, de amikor jönnie kellene kiül a szekrényre, aztán csalódottan vissza a párnájára.

Az enyém most is az ölemben, egyértelműen kimutatva a nap 24 órájában, hogy mi "egymáséi vagyunk"

A harmadik mindkettőnkkel kedves, bújós, dorombolós, de mivel az előbbi kettő olyan szinten kisajátít minket, szegénykémnek nem sok babér terem.

Egyik cica sem barátkozik másokkal, sőt, ha jön valaki elbújnak. Megérinteni meg végképp nem érintheti meg őket rajtunk kívül senki.

Két kutyánk is van, mindkettő ugyanilyen "őrült", de ez a kutyánál természetes.

2017. nov. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Családtagok. 💗💙

Két hat hónapos cicánk van, egy kisfiú és egy kislány . A kisfiú utcáról mentett, és ahogy jön és odabújik a mai napig latszik a szemében a hála:)

Ő az a tipikus nagyon dorombolos , dögönyözni való, bújos kiscica.


A csajszi már más tészta:D Őt egy családtól hoztuk el 10-11 hetes korában, hát ő nem egy bújos cica. Simogatni akkor hagyja magát, ha épp neki is van hozzá kedve, ha pont játszani akar,de felemelem,hogy babusgassam kicsit, kesz hisztit leművel:) egyébként nagyon szelîd ő is, ahogy hazaér valaki rohan elé. A simogatással ellentétben ,ha jatszunk vele azt imádja, hát ő ilyen jégkirálynő,na.


De a legjobb, hogy imádják egymást. Allandoan együtt alszanak, osszebujva, mosdatjak egymást, és ahol az egyik, biztos hogy ott van vele a másik is:) ( szobacicák,de ha akarnak napközben ki mehetnek)

2017. nov. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%
Az én cicám ma reggelre pusztult el. Se családtagnak se háziállatnak nem mondanám, inkább a részem volt. Nagyon hasonlítottunk egymásra, azt mondták. Ő az ágy alá bújt az idegenek elől, én is egy végtelenül introvertált társaságkerülő ember vegyok. Régen együtt aludtunk, ha elmentem fürdeni a fürdőajtó előtt ült és nyávogva várt aztán ha végeztem jött velem ő is. Az a szomorú, hogy vele együtt egy részem is távozott. Szeretgessétek meg a cicáitokat mert nekem nem volt rá lehetőségem amikor a legjobban lett volna rám szüksége!
2017. nov. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#8

Mélységesen együttérzek veled!:(

2017. nov. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mindkét macskámat imádom. Egy ivartalan kandúrom és nőstényem van. Túlzás, hogy olyan mintha a gyerekeim lennének, mert tisztában vagyok vele, hogy macskák, mégis hasonlóan szeretem őket, mint anya a gyerekét. Féltem őket, óvom őket, ha valami baj éri őket vagy rosszul érzik magukat, rögtön hozzám jönnek. Vadászat után hozzák a zsákmányt (gyíkot, egeret) és hangosan nyávognak, amíg meg nem nézem mit hoztak és meg nem simogatom őket. A nőstényt pöttöm korában találtam, cumiból etettem. Ő mindenhová követ, ha hazaérek rohan és hangos dorombolással, dörgölőzéssel fogad. Neki én vagyok az egyetlen, idegenek elől elbújik, de a többi állattal barátságos (van itthon még 2 kutya, malacok és a szomszéd cicákkal is). A kandúrom is kétségkívül nagyon szeret, de ő sokkal önállóbb. Néhány embert első pillantásra szeret, s rögtön az ölébe fekszik, másokat meg messziről elkerül, akárhogyan is hízelegnek neki. Érdekes, az állatorvosunkért nagyon odavan, pedig jópár szurit kapott már :-)
2017. nov. 16. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!