Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nem bírok a cicámmal, állandóa...

Nem bírok a cicámmal, állandóan takarítok, mit csináljak?

Figyelt kérdés
4 hónapos nőstény cicám van, félperzsa. Ezeket csinálja: Alomba pisil, de szigorúan csak a szélére, így a macska wc alja, oldala is nedves. A kakis mancsát a macska wc szélén törli, kaparja. A kakit SOHA nem kaparja el. Állandóan takarítok utána... :( Nagyon sokat kakil, van hogy 5x egy nap, pedig 75g tápot kap. Konzervtől fosik. Emellett belepisil az ágyunkba, észre sem veszem egyből, kis sunyi pihe puha talpakon jár, össze pisi-kakizza a kanapét, amit zsákkal kell letakarni, így számunkra használhatatlan.

2017. nov. 20. 01:27
 1/6 A kérdező kommentje:
Orvoshoz sűrűn járunk vele, parazitával volt kezelve 2x.
2017. nov. 20. 01:30
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez ilyen. Majd 6 hónaposan már nem fog ennyit kakálni, akkor már jobban tudja majd tartani. Az enyém is kis balf_sz volt, mindig belelépett a kakiba mikor kaparászott mellette. Ilyenkor kikaptam az alomból és gyorsan megmostam a lábát. Ha nem voltam otthon, akkor be volt csukva egy szobába, hogy csak ott dúljon, mert ha nem figyeltem, az egyik virágba folyton bele kakált egy bőr puffra meg mindig oda pisilt. Hát kismacska na. Most 7 hónapos, ki is lett golyózva, már csak az alomba intézi. De ettől függetlenül is gyakran takarítom az almot. Szerintem ez alap.
2017. nov. 20. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mikor választottátok el?

Alapból a macska a tisztaságot, kaki elkaparását, a piszokba nem belelépést, higiéniát az anyjától tanulja el. Ha nincs mama, vagy elválasztják korán, akkor ez a nevelés kimarad. A ti macskátok valamilyen nevelésbeli hiányosság miatt ilyen ügyetlen. Így lesz pisis, kakis mindene, amit széthord a lakásban.

Lehet nagyobb almot venni, ahol ha középre guggol, akkor is belül van a feneke (de ti látjátok, ez-e a gond).

Az ágyba pisilést azért csinálja, mert akárhogy mostok, annak már szaga van, és ha egyszer belepisilt, mindig fog oda pisilni, mert érzi a saját szagát benne. Még a matracot is cserélni kell, ha azt akarjátok, hogy ez megszűnjön.

2017. nov. 20. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A többiekhez még annyit fűznék, hogy mivel etetitek, hogy ennyit kakil? A magas gabonatartalmú tápok hajlamosak nagy székletmennyiséget okozni, az enyémnek is problémája volt a sok kaki, amióta gabonamenteset kap, azóta napi egy keményet kakil. Esetleg érdemes lehet megfontolni a tápváltást is.
2017. nov. 20. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Vettünk nagyobb almot, az elején ez volt az első gondolatom.

Fressnapfos tápot kap, kiscicáknak valót, azt a Sammyt.

Kis görcs na, olyan édes, de ezzel az ide oda kakilással az őrületbe kerget.

2017. nov. 20. 11:17
 6/6 A kérdező kommentje:
Sajnos nagyon korán hoztuk el háztól, nem volt anya cica, kb 7 hetes lehetett.
2017. nov. 20. 11:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!