Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem jó soha anyámnak...

Miért nem jó soha anyámnak ahogy takarítok? Egész nap mást sem hallgatok csak azt, hogy állandóan engem korhol, amiért nem jól csinálom.

Figyelt kérdés
20 éves egyetemista lány vagyok. Rendszeresen besegítek az otthoni tennivalókba, de anyám állandóan engem szíd, hogy soha semmit nem csinálok jól, kidobok olyan holmikat, amik még jók lennének valamire stb. stb. Már nagyon elegem van. Tény, hogy elég sok cuccot kidobálok de csak olyanokat, amik már nem kellenek, szemetet. Ráadásul nem elég, hogy engem trehányoz meg lustáz le, állandóan rumli van mindenhol a házban és szerinte ez mind az én hibám, mert ő egész álló nap csak takarít, de utánam lehetetlenség elpakolni. Ha valamit nem talál, akkor azonnal engem emleget, hogy biztos én kidobtam, mert mindent kidobálok. Már nem szeretek otthon lenni, mert mást sem hallok csak ezeket. Nem is emlékszem mikor tudtam vele utoljára normálisan beszélgetni, mert neki annyira fontos munkája van, hogy nem ér rá (a házban ebből semmi nem látszik). Apa elég keveset van otthon mert dolgozik és úgy látom ő inkább nem is akar tudomást venni anya viselkedéséről.

2013. márc. 29. 14:24
 1/9 tetris ***** válasza:
56%
Anyádnak nem veled van gaja, hanem saját magával, csak rád vetíti ki. A lelke mélyén tudja ő nagyon is jól, hogy nem te vagy a ludas, csak hát valakit okolni kell.
2013. márc. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szuper, de mit tehetek ebben az esetben? Mit mondjak? Mit csináljak?
2013. márc. 29. 15:24
 3/9 anonim ***** válasza:
Semmit. Fogadd meg, hogy te nem leszel ilyen a gyerekeddel.
2013. márc. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy bármit tudsz tenni. Inkompatibilisek vagytok takarításban és kidobásban, más a hozzáállásotok, ezt én is ismerem :( Én sem tudtam megoldani sosem.
2013. márc. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
67%
Hát, igen... lehet depresszió is, vagy bármi ilyesmi. Legyél részvéttel iránta, és segíts neki gyógyulni, ez vezéreljen. PL: Tedd meg amit gondolsz. Ha a szidalmat kapod, vedd úgy, mintha nem mondana semmit. Már meg tudod érteni mitől van, nem vagy hibás, tehát nem kell magadra venned a szidalmat. Csak azt kell gondolnod: Szegény Anyu. És csendben lenni. A csend gyógyit. Valami békés hangulatú zene is gyógyítana, esetleg mantrák: pl: Om Shanti Shanti Shanti... Om béke, béke, béke, vagy hasonlók. Orbáncfő tea is nagyon jó. Készíts két adagot, és együtt teázzatok. Beszélgessetek, hogy milyen volt a gyerekkor, a fiatalkora, talán megtudod, mi okozza a fájdalmat... Magadnak is mondd gyakran: Om, Shanti, Shanit, Shanti...
2013. márc. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Azt már rég megfogadtam, hogy nem leszek ilyen a gyerekemmel, de ez sajnos nem segít azon, hogy még néhány évig együtt kell laknunk és addigra teljesen kikészülök idegileg.

Próbálok vele megértő lenni, de az sem segít, állandóan mondja a magáét és sajnáltatja magát, hogy milyen fárad és persze mindenért én vagyok a hibás.

2013. ápr. 2. 13:41
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem a párom ilyen, folyton beleszól, hogy ne vegyszerrel mert lemarja, ne sikáljam mert tönkreteszi, karcos lett, piszkos/minek többször átmosni, minek gyűjtöm a dobozt...

Általában elengedem a fülem mellett vagy azt mondom neki, hogy csinálja ő, ekkor más jellegű veszekedés következik.

Ha az a baj, hogy kidobod akkor ne dobd ki, a kidobandó dolgokat gyűjtsd össze egy dobozba és mondd meg neki, hogy ha valamit szerinte kidobtál, ott keresse. Nálunk épp anyám volt a mindent kidobós én meg a gyűjtögetős.

2013. ápr. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

ő nem tiszteli a te holmidat, te nem tiszteled az ő holmiját.

Gondolod, hogy mi itt adhatnánk CSAK neked igazat ?

2013. ápr. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nehéz helyzet, de mindenképp vele kell megbeszélned! Mond el neki, hogy bánt a helyzet, hogy segíteni akarsz és nem rombolni és fáj, hogy igyekszel, de csak szidást kapsz! Ismerd el, hogy biztosan sokszor rosszul csinálod a dolgokat vagy neki nem megfelelő módon, ezért is szeretnéd megbeszélni a dolgokat.

Kérd meg, hogy mondja meg konkrétan mi legyen a te feladatod, hogy azt hogyan szeretné, hogy elvégezd és akkor ezentúl úgy csinálod.

Én nagyon értékelném, ha a gyerekem így próbálna megoldást találni!

Amit előttem írtak, hogy a kidobandókat gyűjtsd dobozba vagy kukazsákba az nagyon jó ötlet, ha zavar a szemét, de nem akarsz veszekedni vagy egyszerűen kérdezd meg, h "ezt kidobhatom?". Ez mellett tudsz csak olyan feladatokat végezni, amit nem lehet nagyon elrontani, pl. mosogatás, teregetés, felsöprés, porszívózás. Ha nem sikerül olyan jól, akkor sincsen baj.

A másik dolog, hogy felírhatod, hogy milyen munkákat végeztél el, csak hogy lásd Te is, Ő is világosan, hogy mennyi az annyi. Lehet meg fogsz lepődni, hogy nem is olyan sok, de lehet ő fog meglepődni, hogy napi szinten ez igen is az elvárhatón is túltesz. (persze olyanokat nem érdemes felírni, hogy "kivittem egy bögrét":), csak a nagy dolgokat). Arra figyelj oda, hogy ne légy trehány, ne hagyj elől semmit, oda tedd vissza ahova való (még akkor is ha nem ott találod). Tudom, hogy nehéz feladat, de ilyen az élet, nehéz és az együttélés sok kompromisszum kell.

2013. ápr. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!