Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ebben az esetben beadjam a...

Ebben az esetben beadjam a fereghajto tablettat?

Figyelt kérdés

Kicsi cicam van, 14 hetes. 7 hetesen kapott fereghajto tablettat, amit negyedenkent kellett beadni neki 4 heten keresztul.

A harmadik heten elvittem allatorvoshoz , kapott bolha cseppet, de azt mondta a doki, hogy ebben is van fereghajto, igy ha adom meg neki, hagyjam abba. Az utolso negyedet mar nem kapta meg.


Ebben a honapban is kapott bolha cseppet, mert vakarozott, de egy masik fajtat, ami nagyon lassan fejtette ki a hatasat, 3-4 nap alatt, mig az elso 2 ora alatt.

Nem tudom, ezek alapjan adjak-e neki fereghajto tablettat? Azt olvastam, kicsi ko rban 1-2 havonta nyugodtal lehet fereghajtani.

De mivel a bolha cseppeben is van elvileg, hiaba nem olyan eros, nem tudom mi tevo legyek.

Nem akarom feleslegesen gyogyszerezni.



2017. nov. 23. 16:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia. Az én cicám is olyan bolhacseppet kapott ami egyben féreghajtó is.Kb 3 hónapos. Állandóan éhes volt, viszont a hasa nem ment,de mivel utácról mentett cica ezért adott kettő negyed féreghajtó tablettát. A bolhacsepp után 1 héttel megkapta az egyik negyed tablettát, a másikat majd 2 hét múlva. Gondolom azért hogy biztosra menjünk. Semmi baja nem lesz, ha be adod neki.
2017. nov. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha pl. benti macska, nem kell ennyire parázni.
2017. nov. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kicsit meglepődtem, szerintem túl van kezelve. Nem hinném, hogy ezek után maradt benne élősködő.

Volt valami gond? Férges volt, vagy miért kellett neki négy héten át adni a féreghajtót?

Az enyém férges volt kiskorában, kétszer öt napig kapott féreghajtót, közte talán egy hét szünettel, jó hírű orvosnál. Előtte-utána székletvizsgálat, megnézték, maradtak-e peték. Kúra után negatív volt. Utána a szokásos, negyedévenként a súlynak megfelelő tablettaméret. De négy hétig, egy hét hetes macskát, miért?

Bolhás volt, vagy vakarózott? Vakarózni amúgy is szoktak, még unalmukban is. Bolhakaki a faroktőnél szokott látható lenni. Pici macskában szerintem a bolha is látható szabad szemmel, ha nem hosszú szőrű.

2017. nov. 27. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

1 szemet evett negy hetig, mivel nem volt 4 kg, azt mondta az orvos , hetente kapjon egy negyed szemet.

Masodjara pedig azert kapott bolhacseppet,mert talaltam benne bolhat.. nyilvanvaloan.

2017. nov. 27. 23:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!