Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyi időre hagyhatom egyedül...

Umaku kérdése:

Mennyi időre hagyhatom egyedül a 2-napos kiscicákat? SOS

Figyelt kérdés

Nekem suliba kell mennem ezért nem tudok rájuk figyelni. Ott van az anyjuk is,de sokszor otthagyja őket,rájuk fekszik ill tapos. Eteti rendesen őket,de nem nagyon találják egyedül az emlőket. 2-en vannak és ráadásul az egyik sokkal kissebb.

Nagyon aggódok, 2-napja kb semmit nem alszok,bőgök hogy nem tudok értük semmit tenni.

Azon gondolkozok hogy elmegyek a háziorvoshoz és szinte biztos hogy kiír 1-hétre. A baj az hogy akkor nagyon lemaradnék,és ez elég necces...

(Amikor enniük kell 2-2,5 ó.) akkor én teszem oda a kicsiket nagy nehezen.

Mit tehetnék???



2017. nov. 26. 16:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
20%

Bármeddig magukra hagyhatod őket, megoldják maguknak.

10.000 éve megoldják.

Ha meg az egyik sokkal kisebb, azt meg a természet fogja megoldani.

2017. nov. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%
Mondjuk amint vége ennek az egésznek elviszed ivartalanítani a macskádat.
2017. nov. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
59%

Kedves első válaszoló remélem csak viccelsz, ha nem akkor remélem betegség esetén te se kapsz segítséget és téged is a természet "old meg".


Kérdező, biztos hogy az anyja ennyire nem ért hozzájuk? Lehet hogy csak te aggódod túl az egészet, mert a macskák a kicsiket egyedül szokták olykor hagyni két szoptatás között amíg vadásznak. És előfordul hogy rájuk is taposnak finoman, szerintem a hajadat tépnéd ha látnád a nyulak hogy mennek be az alomba és szoptatnak, na az félelmetes! És még se szokták megtaposni az almot.


Viszont ha tényleg ennyire rossz a helyzet akkor lehet segítségre lesz szükség és valóban, ha nem esznek egyedül akkor 2-2,5 órát lehet őket egyedül hagyni, utána kell hogy odatedd őket a csecsre. A kicsit többször is kéne, mert szemmel láthatóan gyenge.


Állatorvos látta már őket? Mert nem értem ilyen speciális esetben főleg miért nem hívtad még ki hogy rájuk nézzen és adjon esetleg valamit nekik.


Remélem ez után az ivartalanítás lesz a következő amit intézel a dokinál.

2017. nov. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
16%
Ez nem betegség, ez genetikai gyengeség. Időpocsékolás foglalkozni vele. Úgyse éri meg a felnőttkort.
2017. nov. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha az anyaállat nem törődik velük, akkor nincs sok esélyük a túlélésre. De előfordulhat, hogy a kisebb, gyengébb kölyök elpusztulása után (amit akár az anyaállat ösztönös kannibalizmusa is elintézhet), talán elkezdi normálisan ápolni a megmaradt utódot. Különben marad a pótanyaság, ami elég időigényes és fárasztó lehet, vagy -de erre nem sok esély van- találsz a közelben egy ugyancsak vemhes vagy kölykös macskát, aki hajlandó "örökbe fogadni" őket.
2017. nov. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha az anyuk rendesen eteti őket meg foglalkozik is velük,akkor szerintem nem lehet olyan nagy a gond.Meg más anyacicánál is előfordulhat,hogy véletlen rájuk fekszik,de biztosan észreveszi.Az meg,hogy az egyik kisebb azért is lehet,mert kislány.A szomszéd cicája áthozta a kölykeit és közülük is a lány sokkal kisebb,mint a kandúr,mintha lassabban is nőne,de egyébként meg ő tűnik életrevalóbbnak.
2017. nov. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
54%
Bízd rá az anyjukra!Lehet, h koraszülött cicák (bajuk van) ezért nem gondozza úgy az anyjuk őket úgy, ahogy kell/ene.Ha elpusztulnának, akkor ez a természetes szelekció része.DE bízom benne, h jobban lesznek és megerősödnek.A sulit ne hanyagold!!!
2017. nov. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
59%

Ezt bízd az anyjukra.

Ha már nem szoptat, akkor pedig jelentkezz be vele ivartalanításra.

2017. nov. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat,egyre jobban foglalkozik velük, de a kissebbet még nekem kell segítenem odatalálni az emlőkhöz. Csütörtökön megyek újra suliba, de a dogákra stb bemegyek,addig más fog rájuk figyelni. Aki azt írta hogy hagyjam a fenébe majd a természet megoldja stb az elég morbid. Természetesen nem fogom hagyni hogy bajuk legyen. Elég keveset alszok mert 2,5 óránként kelek hogy tényleg esznek e stb, meg egyébként is a földön alszom hogy halljam sírnak-e a kicsik.

Orvost most nézek hogy mikor tudna kijönni, illetve az ivartalanítást amikor már nem szopnak megbeszélni.

A kis fehér szerintem elég kicsi,de valószínűleg inkábba testvére az amelyik túl nagy. Mindenesetre szinte biztos vagyok benne hogy megmaradnak.

(Természetesen van itthon tápszer is ha kellene,első nap még én etettem őket)

2017. nov. 27. 11:04
 10/11 anonim ***** válasza:
Hogy vannak azóta a cicák?
2018. jan. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!