Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek miért van az hogy...

Szerintetek miért van az hogy egyes babák teljesen jól eljátszanak egyedül is és mások meg egész napos foglalkozást igényelnek?

Figyelt kérdés
Az én babám 7 hós de a mai napig egész nap nyög(nem sir)ha nem a kezemben van vagy nem játszok vele.egyedül nagyon ritkán játszik látszik hogy unatkozik.Azt hittem ahogy nagyobb lesz,biztos jobb lesz,de ellenkezöleg,egyre kevésbe akar egyedül játszani(nem szoktattam hozzá a kézben léthez,csak akkor vettem fel,ha sirt.)
2014. okt. 1. 11:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
4%
Pedig szoktatás kérdése, persze valamennyire a gyerek habitusa is befolyásolja ezt a dolgot, de nem néhány hónaposan...
2014. okt. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
21%

Nekem 1 éves a babám. Elejétől kezdve eljátszik egyedül. Kisebb korában is leraktam hadd fedezze fel a dolgokat. Az unokatesoja 13 hós ő egyáltalán nincs el egyedül. Ha elalszik a babakocsiban rohannak fel vele mert akkor tud anyuka főzni,takarittani stb. Ő kis korában is folyamatosan kézben volt. Itt az erdménye.

Ez szoktatás kérdése. Leszoktatni nem tudom hogy iylyen korban lehet e de ha lehet biztos nagy kínnal.

2014. okt. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
szerintem meg ezt befolyásolja a gyerek személyisége is. Mint ahogy mások a felnőttek is, különböznek a kicsik már ilyen korban is. Vannak nyugisabb, nézelődőbb, introvertáltabb gyerekek, és a másik véglet is. Na és persze a kettő között elég széles a skála :)
2014. okt. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
jó.de ha ez szoktatás kérdése: akkor miért van az,hogy az én babám kezdettöl fogva sirt ha nem foglalkoztam vele.Tehát már a születése napjától egy percet se akart egyedül lenni.Akkor hogyan tudtam erre rászoktatni?nem értem?
2014. okt. 1. 13:06
 5/11 A kérdező kommentje:
vagy a születése napjától hagyni kellett volna sirni ha nem akart egyedül játszani?
2014. okt. 1. 13:07
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

dehogy kell sirni hagynod-hogyan reagálsz,mikor sir?felveszed?

nem tudod elterelni a figyelmét?én főzés közben is adok valamit a kezébe,énekelek,beszélek hozzá,ha odajön felveszem,puszit adok,aztán elviszem a szőnyeghez-és adok valami rettentő fontos dolgot-műanyag palack,labda..stb.beszélj hozzá mindig,játszatok kukucs játékot,hogy tudja,hogy akkor is ott vagy,ha épp nem lát.a sirásnak mi lehet az oka?most iylen-fogzás,szeparációs szorongás-vagy mindig is igy volt?

2014. okt. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Úgy veszem észre - és ezt szemrehányásképp írom -, de általában a nyugodt babák anyukái állítják,h ez szoktatás kérdése. Szerintem ez első hónapokban (lehet,h első 1-2 évben is) nagyon is sokat számít a baba alaptermészete. Könnyű azt mondani,h azzal rontották el a szülők,h folyton felvették. De sokszor oka van annak is, ha felveszik - vannak babák, akik csak így nyugodnak meg. És persze vhol ez egy ördögi kör; a nyűgösebb babák anyukái fáradtabbak, így eleve nehezebb következetesnek lenni.

Tanácsnak talán csak annyit tudnék írni, h próbáld meg sűrűbben váltogatni a tevékenységeket (közös játék, egyedül a pihenőszékben, énekelgetés, egyedül a kiságyban...stb.), de minden nap legyen mindegyikből, ha csak 10 perc is.

Ezt is érdemes megnézni:

http://www.youtube.com/watch?v=8-PNmIl0fdo

2014. okt. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Bocs! Kihagytam a "nem"-et: nem szemrehányásképp írom!
2014. okt. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy a gyakori felvétel lenne a gond, vagy a sírva hagyás. Én is azt gondolom, hogy a baba alaptermészete nagyon sokat számít. Most 7 hónapos a lányom, egyszer sem hagytam sírni. Mindig felvettem amikor sírt, igény szerint szoptattam, a mai napig ahányszor csak felkel éjszaka, én is kelek hozzá és szoptatom. Viszont nappal egész nap ellene egyedül a játékaival. Csak akkor szól ha valami baja van. Éhes, kaki stb. NEkem meg így nehéz egy kicsit. Persze szereti ha foglalkozok vele, játszunk, nagyon élvezi, de látom rajta, hogy egyébként el van ő a kis játékaival magában is. Valószínűleg a férjem alaptermészetét örökölte, azért olyan kis nyugodt.
2014. okt. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Kedves 9-.es!IStenem mit megadnának mások ha ilyen természetü babájuk lenne mint a tiéd!én mellette mióta megszületett semmit nem tudtam csinálni vagy csak futva!a születésétől kezdve nincs el egyedül a babám pedig már mindent megpróbáltam!mindig éneklek neki,beszélek hozzá,de nem nagyon érdekli....egy kicsit elvan egyedül(pár perc)aztán unatkozik.mese is csak pár percig érdekli,,,,azok mondják hogy szoktatás kérdése akiknek nyugodt babája született....mert el se tudják képzelni hogy milyen egy ilyen baba...legutóbb volt

nálunk egy kedves néni segiteni takaritani és ö csak annyit mondott nekem:egy kis tündér ez a gyerek de emellett egy kis zsarnok is!mert 5 percet nem hagy nekem nyugodtan.....:(

2014. okt. 1. 15:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!