Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskanátha? És ha igen,...

Macskanátha? És ha igen, miért nem kell kezelni?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Több mint 2 hete került hozzánk egy kiscica, utcáról, elvileg 3 hónap körüli. Sajnos nagyon sokat tüsszög, prüszköl, szörcsög, taknyos az orra. Szombaton voltunk vele először orvosnál, kapott féreghajtót meg élősködők ellen cseppet, az oltásokat ezen a héten fogja megkapni, azt mondta a doki nem lehet egyszerre. Viszont én felhívtam a figyelmét a tüsszögésre, igazából nem mondott rá semmit, csak hogy ha akarunk vegyünk neki vitamint, de az sem olyan fontos, majd elmúlik. Valóban el fog múlni ha megkapha az oltásait, vagy én tudok valahogy javítani az állapotán?

(Egyébként eleven, játszik a nagy macskával, eszik sokat)


2017. nov. 28. 18:35
 1/4 anonim ***** válasza:
szerintem úgy gondolta, sorban mindent-egyszerre túlságosan letehetné a cica szervezetét. Az hogy tüsszög a cica, lehet sima megfázás is.
2017. nov. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
A féregtelenítést,bolhátlanítást kell először megcsinálni mert legyengült,beteg állatnak védőoltást nem lehet adni! Amíg sokat eszik,túl nagy baj nem lehet.Jó minőségű neki való száraz és nedves tápot adj neki. Abban megvannak a fontos aminosavak.A féregtelenítést legalább még 1x ismételd meg!! Ha láttál férget,ha nem! Utána rohamosan gyógyulni fog a cica. Az oltásokat ne halogasd mert muszáj kezelni a nátháját is mivel könnyen lehet tüdőgyulladás a szövődménye.Ha a szeme is váladékozni fog,ne a kamilla teával kezd az időt húzni. Van állatpatikában szemtisztító és külön fültisztító folyadék is. Akkor előbb vidd vissza az orvoshoz mert antibiotikum inj. kell neki.Ja ,és még fertőző is ha van még kiscica a háznál.
2017. nov. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Premiere kiscicatápot kap, + premiere konzervet. Van másik cica de az mindenre be van oltva meg nem is kicsi már, akkor neki nem lehet baja? Orvossal azt beszéltük meg, hogy a héten megyünk vissza, akkor kapja meg az oltásait. Viszont a doki azt mondta caak akkor kell meg 1 féreghajtás ha férget látok, viszont "megvizsgáltam" a székletét, nem volt benne féreg. Ja és amúgy legyengülve nincs, sőt, nagyon eleven, 3 hónaposan 1,5 kg, csak annyi h utcáról jött.
2017. nov. 28. 20:17
 4/4 Platypus ***** válasza:
Amikor én kukáztam össze macskanáthás cicát semmilyen védőoltást nem kaphatott addig, amíg a macskanáthából ki nem kezeltük. És az hetekbe és több antibiotikum injekcióba tellett. Amíg a macs szervezete betegséggel küzd, addig kifejezetten rossz ötlet beadatni neki a védőoltásokat. Szerintem keress másik orvost, aki mondjuk kezeli is a nátháját és nem akarja betegen oltani...
2017. nov. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!