Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Rühes a cicám? Hogyan kell...

Fekete Meggy kérdése:

Rühes a cicám? Hogyan kell kezelni?

Figyelt kérdés
Egy hete fogadtam örökbe egy 2 hónapos kiscicát. Bolhája nincs, nagyon szép tiszta, egészséges, vidám. Viszont elkezdett viszketni a fejbőröm, ráadásul észrevettem, hogy időnként ő is vakarózik (nem csak úgy, hanem egész hosszú ideig, illetve néhány helyen varhoz hasonló koszokat hagy, mintha sebet vakargatna. Hiába kerestem, nem találtam rajta sebeket. Viszont a füle brutálisan koszos volt, ma reggel kitakarítottam, 5 vattakorongot használtam el vele. Alapjáraton barna volt, ugye a szokásos fülzsír, de ilyen nagyon apró fehér pöttyöket is láttam (keveset, de volt). Sosem volt egyik macskám sem rühes, nem ismerem fel a tünetet. Ez az lenne? Sajnos a munkám miatt nem tudom állatorvoshoz vinni, ügyeletest hívhatok hozzá, de az nagyon drága. Olvastam, hogy házilag is meg lehet oldani. Tudtok segíteni, mit csináljak?

2017. szept. 28. 07:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Neostomosan-nal fürdesd meg.


[link]

2017. szept. 28. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha te is rühes lettél, akkor nem kellene társaságba menni, ugye tudod?!
2017. szept. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
És magammal mit csináljak? Olvastam, hogy bőrre mit lehet, de hajra? Arról semmit sem találtam.
2017. szept. 28. 08:32
 4/18 anonim ***** válasza:
A rühatka nem a hajban telepszik meg, és állatról egyébként sem szokott emberre terjedni, mert más fajta. Nem kell magaddal semmit se csinálni.
2017. szept. 28. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
65%

Ha nem vagy állatorvos, nem jó ha magad állapítod meg a betegségét.

A neostomosannal vigyázni kell, 2 hónapos kiscicát meg is ölheti! Főleg ha megfürdeted benne. De ezt is csak állatorvostól tudsz venni, úgyhogy mindenképp azt ajánlom, menjél el egy olyan állatorvoshoz, aki kisállatokra van szakosodva, és mutasd meg a cicát.Valamikor csak el tudod vinni?Vagy elkéredszkedni munkahelyről addig, vagy szabadság, vagy cserélni munkatárssal, stb.

Ez a leírásból ítélve fülrühesség lehet. Ezt te nem tudod elmúlasztani, neostomosant meg a fülébe csepegtetni tilos! Kívül hiába törlöd vele, a hallójáratban mélyen is ott van a rüh/ha ez az/.Ez kezeletlenül vagy helytelenül kezelve minimum az állat süketségét is okozhatja, mélyre ne nyúlj a fülébe, mert megsérted vele a belső fülét.

Én is találtam már ilyen cicát, az orvos valami erre való szert csepegtetett a fülébe, és alaposan belül is kitakarította neki.Kaptunk nyakra csepegtetős spot-ont, ami szintén rüh ellen van, 1 hónap múlva vettem rá még egyet, hogy ne térjen vissza a rüh.

Alapjáraton a cicák füle szép rózsaszín belül is, ha barna, sűrű ragacsos váladék van benne, az nem kosz hanem rüh.De gyönyörűen elmúlik.

Az a véleményem, ha nem tudod orvoshoz még elvinni sem, a cica nincs jó helyen nálad. Keresned kéne neki új gazdát, nem is értem ha nincsenek meg a feltételek a tartásához, minek fogadod örökbe?

Ha már most ennyire nem tudod vinni orvoshoz,vagy ennyire nincs rá pénzed, vagy nem akarsz rá pénzt költeni, mi lesz később? Bármi baja lehet, bármi betegsége, ami miatt rendszeres orvosi kezelés szükséges.Vagy sürgősen vinni kell, olyan tünetei vannak.

Nekem sok macskám, kutyám van. Volt olyan, hogy gyerekem telefonált munkahelyemre, egyik kutya lábára ráment a teherautó, ami fát hozott, a kutya vonyít, nem tud felállni.Otthagytam a munkát,nem is kéredzkedtem főnöktől, hazarohantam, addigra már férjem kihívta ügyeletes állatorvost, aki csak annyit tudott, adott fájdalomcsillapítót kutyának, és kicsit bebódította. Elrohantunk vele 40km-re levő állatkórházba, ahol megműtötték,még 2-szer ellenőrzésre, varratszedésre vissza kellett majd vinni. Az egész tortúra összesen úttal, mindennel 80 ezer Ft volt, fele kölcsönkért pénzből, mert nem volt.Aznap már munkaidőm lejárt, nem mentem be, főnök telefont nem vette fel, másnap úgy mentem be, kirúgnak. De őszintén elmondtam mindent, és maradtam.

Szóval ha állatot veszünk magunkhoz, mindenre fel kell készülni, mert ők nekünk ki vannak szolgáltatva, felelősek vagyunk értük.

2017. szept. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Az alapján amit leírtál még nem lehet kijelenteni hogy ez rüh lenne! Az elhanyagolt cicák füle rüh nélkül is ilyen!A rühatka az állat bőre alá megy be.Ha csak a gyanú is felmerülne hogy én elkapom rögtön orvoshoz mennék! Nem kísérletezgetnék otthon.Ez biztos!És a macskát is elvinném orvoshoz.Most őszintén kihívod az orvost. Ad rá megfelelő kezelést maksz 8000 böl megvan.De utána nem ötölsz rajta. Most meg magad állítod fel a diagnózist ami nem is biztos hogy jó veszel valami szert rá nem hat veszel valami mást .A végén pénzben ugyanott vagy. És még a macska sem biztos hogy jobban lesz.
2017. szept. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Sok állatorvos hétvégén is rendel, érdeklődj utána! El kellene vinni dokihoz mindenképp
2017. szept. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez inkább fülatka, mint rüh. A barna az nem "szokásos fülzsír", hanem atkás a cica füle.

Állatorvoshoz pedig el kell vinni, emiatt is, meg kell ugye oltás, féreghajtó stb.

Házilag ezeket nem lehet megoldani, pláne úgy nem, hogy azt sem tudod vizsgálat nélkül, hogy mi a baja a cicának.

Ha rühre gyanakszol, azt orvos tudja kezelni embernél is, mégpedig a bőr-és nemibeteg gondozóba kell vele fordulni.

2017. szept. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Természetesen meg tudom oldani az állatorvost, nem kell egyből letámadni. Csak érdekelt, van-e erre egyszerűbb megoldás. Elmentem ma gyógyszertárba meg állatkereskedésbe, vettem neki fültisztítót, de fel fogom hívni a dokit, hogy jöjjön át. Kiszállást is vállal, csak az baromi drága, és ha van olcsóbb, ugyanolyan hatékony módszer, minek költsek feleslegesen? Nem lehet azt mondani rám, hogy spúr vagyok. A legutóbbi macskámat méreg vitte el, azonnal rohantunk vele az ügyeletre, a doki azt mondta 99%, hogy meghal, de nem érdekelt, bàrmennyibe is kerül, csak próbálja meg. Igaza lett :'( Szóval mielőtt követ dobnál, azért gondold át, biztos úgy van-e, ahogy gondolod.
2017. szept. 28. 18:57
 10/18 A kérdező kommentje:
Nos, a helyzet az, hogy rüh elleni gyógyszert, mint kiderült, orvosi recept nélkül nem is lehet venni. Telefonáltam a dokinak, nem jön ki, keresek ma egy másikat, aki talán kinyitja nekem a rendelőt. Addig kitakarítottam a kis fülét, végigmostam a lakást domestossal, a cicát meg karanténba raktam a nemhasználatos szobába. Nem biztos, hogy rühes, mondta a doki a telefonba, hogy gomba is lehet, ha folyton barna a füle.
2017. szept. 29. 06:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!