Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit egyen az elhízott cica?

Mit egyen az elhízott cica?

Figyelt kérdés

Van egy 7 éves, ivartalanított cicám, aki télibundával 6,5 kg jelenleg.

Érzékeny a pocakja, alutasakosra/konzervre allergiás. Így marad a száraz táp, és/vagy a saját főztöm kifejezetten számára kialakítva.

Az lenne a kérdésem azokhoz akiknek több a tapasztalata, vagy játasabbak ebben, mennyi és milyen háikosztot kapjon? Inkább az adagra lennék kíváncsi. (Természetesen nem kajamaradékokra gondoltam, hanem teljes értékű étkezésre.)

Jelenleg Orijen fit&trim tápot kap 75g a napi adagja. Gondolkozom azon, hogy házikaja és tápot is kapna. Viszont nem tudom, hogy maradjak- az Orijennél vagy esetleg Granatapet steril jobb lenne-e, esetleg lehet mind a kettőt, vagy célszerű egyféle tápnál maradni és inkább a házikosztot variálni.

Állatorvos tanácsa z volt, hogy inkább krumplit adjak a hús mellé szénhidrátforrásnak, meg zöldségeket. De olyan nagyin nem ment bele sajnos. Adagokra lennék inkább kíváncsi.

Egészséges cica, annyi, hogy nagyon enyhén már látszódott a vérképvizsgálatnál, hogy a szívozomzata gyengült és a mája is.


Ha valakinek van elhízott cicája, kérem adjon tanácsot, ossza meg a tapasztalatait.

Köszönöm!


(Sajnos több állatorvosnál próbálkoztunk, de royal canit ajánlgatnak (ami őt hízlalja, vagy csak, hogy válasszunk prémium tápot, az utóbbi ajánlotta a hái kosztot, csak annyira nem ment bele.)



2017. dec. 6. 19:14
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Persze, naponta többször játszok vele, sőt tavasz nyár ősz időszakban hámmal sétálunk is kint.
2017. dec. 7. 09:53
 12/24 anonim ***** válasza:

6. vagyok. Olvasgatnod kéne a témában, akár külföldiül is, ha ilyen lelkiismeretes és rendes vagy (mint amilyennek mindenkinek kéne lennie.). Ne csak arra figyelj, amit tanácsolnak, gyűjts infót, és szűrd le a tapasztalatokat. Nagyon fontos (lenne) ez a mai világban.

A nyersről: a prey etetés az hús+húsos csont. A barf az hús, húsos csont, és zöldség. Plusz táplálékkiegészítők. A zöldség miatt szokták azt inkább kutyáknak, a preyt meg macskáknak, de nem tiltja a törvény, hogy te máshogy csináld.

Írod, hogy ilyen húsokat, mint amit te főzöl, sosem vadászna le magától. Bocsi, de az Orijenben lévő amerikai bölényt mikor terítette le macska? Akkor sem vennék Orijent, ha lenne rá pénzem, mert ő egy Közép-Európai macska, magyar, és a Kárpát-medencében nem honosak azok az állatok, amik az Orijenben vannak. (Nem téged akarlak izélni, de így van). Vannak kaják, amit rendszeresen én sem szeretnék enni.

Aztán, ha vesszük a többi tápot, állítólag mindben van hús, hússzármazék, stb. Baromfi, marha, sőt sertés is. Egeres táp nincsen.

Asszem, ezt körülírtam elég jól. Ha te húst adsz neki, az 100% hús lesz. Tudjuk, hogy az Orijen jó minőség, de a tápokban más is lesz, a csirkecombban amit leteszel elé meg csak csont.

Témához: hús beszerzése: én nyersen csak háztájit adnék (amit magam termelek, de nekem ez egy vágyam). Tudod milyen húst adnak el nekem, emberi fogyasztásra a hentesnél??? Még jó, hogy én főve eszem.

Ha csak főzöl neki, akkor vehetsz neki vitamint, táplálékkiegészítőt, és azzal beviszed a taurint, stb.

Linkelgetnék neked, de előbb külön össze kell szednem.

2017. dec. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Teljesen egyetértek, Orijent nem is a bölényeset kapja :D halas vagy fit&trim.

Egyébként nem is értem minek vannak ilyen tápok, szarvas meg mittudom én milyen vadhúsok is. :D

Viszont, a nyers étkezésnek megvannak az árnyoldalai, amitől nekem kicsit ijesztő, és nem mernék kockátatni, és ha már olyan húst adok amit amúgy le se tudna vadászni, akkor azt biztonságosabban tenném. Ezért törekedtem olyan tápot választani, ami nem csak valami állati származékot tartalmaz, Orijen húsokról pedig valamit lehet tudni is.

Úgy adnék neki nyersen ha tényleg tudom milyen az a hús amit kap, csak sajnos ilyet beszerezni nem tudom hogy tudnék. Ha csak nem kezdek el állatokat tenyészteni...

Értem én, hogy mert a nyers milyen jó, de ezek a húsok amiket megveszek nem szívesen adnám nyersen. Ahol lakunk meg nem igazán találtam eddig jó hentest. Egyik helyen próbaként vettem húst, a cicám szépen kihányta.


Egészen más a világunk, és ehez nem csak az emberek alkalmazkodnak, csak sajnos nem mindig sül el jól...

2017. dec. 7. 16:39
 14/24 Maxitabi ***** válasza:
100%

Nagyon lelkiismeretes gazdi vagy!!

Nálunk pont fordítva van-az mc-m csak 6,8 kg és gebe-tapintható a gerince.. Mi is orijen 6halat ettünk, bár nekik kinnt van egész nap és mellé adok néha husit (nyersen) meg halas jó alutasakost (a dög csak egyfélét szik meg szinte). Most leonardo kacsás rizses van kb egy éve, meg vagyok elégedve, és megeszik.. Az orijent nem akarták nagyon enni a végén, azért váltottunk.

Szerintem próbáld meg a granatát-összetételre jól hangzik,hátha bejön. Én kezdettől orijennel és acanával etettem a dögöket,mert nyersezni nem akartam, meg olcsó húsforrás sem volt.

Wildcat- [link] Feringa gabonamentesek, mac's senior/light v halas,optimanova light,Taste of the wild..

2017. dec. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Köszi. Rendelek próba granatat, hogy ízlik-e neki egyáltalán, de ez a taste of the wild se rossz. :D majd akkor ő dönt melyik a finomabb neki. Orijent eszi, bár néha nincs kedve. :D
2017. dec. 7. 22:13
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Megírtam a válaszom, és eltüntettem. Szóval újra.

Én is egyetértek veled Kérdező, teljesen.

Amit képtelen vagyok feldolgozni, azok az ilyen vaddisznós macskakaják, mondjuk úgy az Aujeszky-kór ismeretében.

Nem tudom, a háztájit talán még úgy lehetne megoldani, hogy megbízható emberektől, gazdáktól vásárolni. A bolti csirkét a macskám is utálja, meg én is. Szóval ezzel mi is így vagyunk.


Összeszedtem a linkeket (és ezt lőttem el :( ). Nem tudom, milyen nyelven beszélsz még, de mindjárt kiderül :).

Cat food recipes:

[link]

német macskás oldal, bármire:

[link]

a nyers igazság:

[link]

(a blog emberekről szóló részét is érdemes olvasgatni, elég kiborító tud lenni)

Kerestem neked egy barfshopot, mert a barfosok külön megveszik a vitaminokat, táplálékkiegészítőket, és hozzákeverik a kajákhoz. Szerintem, ha főzöl, ezekből te ugyanúgy vásárolhatsz, és hozzáteheted. (Vannak már boltok, akik foglalkoznak ezzel, meg webáruházak is). Na, ami érdekesebb, hogy itt nyílt ki, az élőflóra miatt mondom, az biztosan jót tesz az emésztésnek. Őket fb-ről ismerem.

[link]

itt a vitamin is

[link]

még ezt akartam, a spirulina alga, a kutyás résznél van (de cica is van a dobozán), nekem anno saját fogyasztásra ajánlották.

[link]

Ezek az élőflórák meg algák azért jók, mert kicsit felfrissítik az emésztőrendszert, és utána hatékonyabb.

Az amcsi receptek is írják, hogy hozzápakolnak dolgokat az általuk otthon készített macskaeledelhez.

2017. dec. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Granatát én is vettem, nekem tökre tetszett, de nálunk sajnos nem nyert hangszórót :).
2017. dec. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

16os, köszi a sok linket! Elolvastam a blogon írtakat. Na de mi igazolja, hogy hiteles?

Annyira össze vagyok már zavarodva etetés ügyileg. Az állatorvos azt szajkózza mennyore rossz, a macska már nem ehez van szokva, megbetegszik súlyosan...

Másrészt sok példa igazolja, hogy barfos cicák egészségesek.

Viszont ha neki ez természetesebb táplálék, akkor minek ennyi étrend kiegészítő? A vadonban élők sem kapnak ilyeneket.A húsban és plusz a kevés növényi részben amit kap nincs meg?

Mi van akkor az élősködőkkel, a fertőzésveszéllyel?

Sok kint élő, "vadon élő" cica nem is él hosszú ideig.

Illetve visszatérve a blogon írottakra...

Azok a cicák akiken elvileg elvégezték a "kísérletet" ivarosok voltak.

Nos, egy ivartalanított cica azért lehet más, vagy nem így van?

Bocsi a sok akadékoskodásért de nagyon szeretném megérteni. Félek a barfozástól inkább egy divatőrületnek tűnik, de látok benne igazságot is, besokalok a tápoktól, és ezt a főzés dolgot sem erzem már az igazinak.

2017. dec. 8. 00:15
 19/24 anonim ***** válasza:
Nekem se hiteles a likelt cikk.Eleve 4 csoportot ír,aztán 2-őt fejt ki,ráadásul tápos csoport nincs is. Illetve azt tényleg hülyeségnek tartom,hogy a főtt húst evő csoportban hemzsegtek a férgek és a paraziták,a nyers csoportban pedig nem. Aha,mert a bolha például "kiválogatja",hogy melyik macska eszik húst ès abba nem megy bele.😂 Ráadásul semmi adat nincs a kísérletben részt vevő állatok kezdő egészségügyi állapotáról.
2017. dec. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Szerintem itthon főleg kutyások azok, akik próbálták. A cikk állatorvos honlapjára volt linkelve.

Általában ezek a félelmek jönnek elő, élősködőkkel, stb. pontosabban férgesedéssel, amit a barffal etetők folyamatosan cáfolnak.

Mondjuk én direkt kiszedtem neked a barfshopból azokat, amik az emésztést rendbehozhatják, ami lehet hogy nem lenne rossz, attól függetlenül, hogy mire váltasz. Egészen belejöttem, de mondjuk nekem van alternatív gyógyászati lövésem is. Az az igaz, hogy mi is szoktunk probiotikumot szedni, én mondjuk spec kúraszerűen, időnként, pont ezek miatt. Azt gondolom, hogy mivel ez javítja az emésztést, jobban hasznosul a bevitt táplálék.

A tápokban is hozzáadott taurin stb. van, végülis abba se kéne, mert hús van benne és hússzármazék. Akkor most arra kéne logikai sorrendben rákeresni, hogy eredetileg miből tudja felvenni a macska szervezete a taurint. Ha nem tápokban gondolkodunk. Honnan jön a taurin és ki ő?

Az ivartalanított cicáknak tudtommal kevesebb kalóriára van szüksége. Ha főzöl vagy bármi egyéb viszont ki tudod választani, pl. milyen zöldséget teszel bele. Elvben a macska nem egy zöldséges típus, viszont ugye pár ezer éven át rágcsálókat, félig-meddig növényevőket evett, a növények emésztett maradványként kerültek a szervezetébe.

Ami a táplálékkiegészítőket illeti: ma már megtehetjük, hogy tudományosan táplálkozunk, illetve tápláljuk a házikedvenceinket, mert van hozzá ismeret. Kétszáz éve szegény macsekok azt ették amit találtak. Részemről ismertem hosszú életű főleg kinti cicákat, szerintem ezt nem lehet kijelenteni egyértelműen. Macskákról azt hiszem annyi info nincs is, mint kutyákról, itthon még mindig teljesen másként kezelik őket, ahol nem kedvenc, ott fogyóeszköz. :( Bár lehet ezt túlzottan bekategorizáltam. A nyersnél fontos honnan van a hús. De úgy őszintén, a tápok sok részéről fogalmad nincs miből van. Nagyon alacsony kívánalmak, előírások vannak az állateledeleket, összetevőiket illetően. Jó, most nem az Orijenre gondolok. De pl. a *** Royalra nincs ráírva az összetevő. A macska meg szereti, a falnak megyek, a Granata meg nem kellett neki.

2017. dec. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!