Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit egyen az elhízott cica?

Mit egyen az elhízott cica?

Figyelt kérdés

Van egy 7 éves, ivartalanított cicám, aki télibundával 6,5 kg jelenleg.

Érzékeny a pocakja, alutasakosra/konzervre allergiás. Így marad a száraz táp, és/vagy a saját főztöm kifejezetten számára kialakítva.

Az lenne a kérdésem azokhoz akiknek több a tapasztalata, vagy játasabbak ebben, mennyi és milyen háikosztot kapjon? Inkább az adagra lennék kíváncsi. (Természetesen nem kajamaradékokra gondoltam, hanem teljes értékű étkezésre.)

Jelenleg Orijen fit&trim tápot kap 75g a napi adagja. Gondolkozom azon, hogy házikaja és tápot is kapna. Viszont nem tudom, hogy maradjak- az Orijennél vagy esetleg Granatapet steril jobb lenne-e, esetleg lehet mind a kettőt, vagy célszerű egyféle tápnál maradni és inkább a házikosztot variálni.

Állatorvos tanácsa z volt, hogy inkább krumplit adjak a hús mellé szénhidrátforrásnak, meg zöldségeket. De olyan nagyin nem ment bele sajnos. Adagokra lennék inkább kíváncsi.

Egészséges cica, annyi, hogy nagyon enyhén már látszódott a vérképvizsgálatnál, hogy a szívozomzata gyengült és a mája is.


Ha valakinek van elhízott cicája, kérem adjon tanácsot, ossza meg a tapasztalatait.

Köszönöm!


(Sajnos több állatorvosnál próbálkoztunk, de royal canit ajánlgatnak (ami őt hízlalja, vagy csak, hogy válasszunk prémium tápot, az utóbbi ajánlotta a hái kosztot, csak annyira nem ment bele.)



2017. dec. 6. 19:14
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:

Plusz taurin elvileg nem okoz gondot, tehát nem lehet úgymond túladagolni mint az A vitamint, a macska szervezete űríti a feleslegeset ami pluszra nincs szüksége. Egyébként a belsőségek tartalmaznak taurint.


Köszönöm a sok választ. Úgy döntöttem maradok Orijennél, plusz kap cicafüvet, és inkább kiegészítem nyers hússal, kis zöldséggel első körben meglátjuk hogy ízlik neki, hogy reagál.


Mielőtt nálam szobacica lett, 3 éves koráig kinti macska volt, vadászott, mikor hozzám került és elvittem orvoshoz, semmi baja nem volt, semmi. Semmilyen parazita, se semmilyen rendellenesség, se betegség.

Azért ezen is elgondolkodtam. Igaz, vidéken élte a kinti vadász életét, tiszta természetben.


Szóval, ha már úgyis lett húsbeszerzési lehetőség, megpróbáljuk finoman adagolva.

Túl sok jó tapasztalatot hallok erről, lehet túlreagálom a félelmet a nyers hústól.

2017. dec. 10. 00:59
 22/24 anonim ***** válasza:

Bocsánat, de én meg kezdek lebetegedni, és nem írtam. Azt elfelejtettem, hogy a nyersnél két hétig fagyasztani kell a nyershúst, pont ezért. Múltkor kutya rovatban volt valami kajálási kérdés, ahol az egyik válaszoló azt írta, hogy tud egy listát barf-párti orvosokról. Nem találom a kérdést, nem volt benne a barf szó, 3-4. oldalon lehet.

Nyershúst lehet neki adni amúgy is, táp mellé, sokan szokták. Én azon gondolkoztam, hogy írtad, hogy kicsi eltérés a szívénél és a májánál, azért írtam több ilyet. Nekem tényleg van alternatív lövésem :), szóval valami cuccot lehet neki attól még adni, táp mellé is, megelőzésként. Az enyémnek pl. az aloe vera hozza ki legszebben a lenyelt szőrt, pedig szeretjük a pasztát.

A cikk Patadoki honlapján volt, Dr. Németh József Vendel, Érden van, facen vhogy rajta van, de a honlapot nem találtam, bár mostanában már nem használta, mindenki facen van. Ha kérdésed van, nála biztos jó helyen jársz. Tudod ez olyan, hogy a háziorvosom annyi Quamatelt (savlekötő - gyomorsavra) írt már fel nekem, hogy magam is csak csodálkoztam, hogy évekkel ezelőtt az vajon mire kellett. Tavaly hasmenésre írta fel, mondván hogy diétáznom kell, és sok lesz a savam, mert nem ehetek, a patikusnak elmondtam, majdnem kiugrott a szeme. Nem akartam kiváltani, van azért eszem, valami szakmabelinek panaszkodni akartam. Ritkán megyek az orvoshoz, de ahányszor ott vagyok, betrappol egy orvoslátogató. Na ilyen ez a Royal dolog is. Ugye érted?

Jó egészséget!

2017. dec. 10. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Utóirat: szerintem nem az a kérdés, hogy hogy fogyjon le, hanem hogy hogyan fogod megállni, kibírni, mikor majd ott dörgölőzik, nyávogva, hogy adjál kaját. :D
2017. dec. 10. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:

Igen értem. A fagyasztásos dologról én is hallottam.

Köszi a tippeket, utánajárok! :)

A kajakkunyizást kibírom, egyébkènt nem vèszes, hajnalban csinálja ngyon, akkor nyalogatja az arcom és a 6 kilójával rajtam ugrál. :D de szeretem! :D

Meg az asztalra felugrik ha eszünk és próbál lopni de ezt semmiképp se hagynám, olyat nem kaphat. :) sokszor meg se enné csak kivadászná :D

Köszönjük a tippeket mégegyszer. :)

2017. dec. 11. 13:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!