Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyi egy macska folyadékszük...

Mennyi egy macska folyadékszükséglete, ha túlnyomórészben száraz tápot eszik? (Ő 15 és fél éves. ) Aggódom érte, mert elég makacs és nem iszik elég vizet.

Figyelt kérdés

Szóval, arról van szó, hogy van egy 15 és fél éves cicám. Sajnos eléggé elkényeztettem és már szinte csak a csapról hajlandó inni, de ezt meg nem tudom megnyitni neki állandóan, főleg, ha nem vagyok itthon. Kb. vagy 4 helyen van neki kint tálban víz, de borzalmasan akaratos és folyton könyörögni kell neki, hogy onnan igyon... Rá kell vezetni őt, csak úgy iszik, ha belemártom az ujjamat és legjobban onnan szereti lenyalogatni. És persze mondhatnánk, hogy majd iszik, ha szomjas, de egy kicsit aggaszt a dolog, mert pont emiatt elvittem dokihoz, mert mintha kicsit kevesebbet is evett volna és nagyon megijedtünk, hogy a veséjével van valami, Vért vettek tőle és hála istennek, mindent rendben találtak, de az orvos első kérdése mégis az volt a labor alapján, hogy iszik-e ez a cica eleget...? :/


Bocsi, ha értetlenül írtam le, de elég fáradt vagyok már.


Előre is nagyon köszönöm a segítséget!


2017. dec. 11. 03:19
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja, egyébként 3 kiló körül van, talán egy ici-picit több...
2017. dec. 11. 03:20
 2/5 anonim ***** válasza:
Vannak olyan cicák, akik a folyó vízből (pl csap) jobban szeretnek inni. Ez nekik lett kitalálva [link]
2017. dec. 11. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Próbálkozz itatókúttal, az arra ösztönzi, hogy többet igyon. De adhatsz neki jó minőségű nedves eledelt is.
2017. dec. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépe a válaszokat, segítséget!


Igazság szerint, egy hasonlóval már próbálkoztunk nála, egy ilyen rágcsálóknak, nyulaknak való itatóval, de ez tényleg jobb megoldásnak tűnik, mert gondolom, ebből több víz is jön. Mert az ennyire nem jött be, sajnos... :/

A csapra van nagyon ráállva, de ezen gondolkodni fogok!

2017. dec. 12. 15:49
 5/5 A kérdező kommentje:
Nedves tápot is kap néha, csak az állatorvos inkább Royal Canin száraz tápot ajánlott.
2017. dec. 12. 16:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!