Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Normális az ha egy cica...

Normális az ha egy cica egyáltalán nem dorombol és nem szereti, ha simogatják?

Figyelt kérdés
A cicám akkor szült amikor elutaztunk, és két hónapos koráig elő sem hozta a kicsinyét. Csak nagyon nehezen tudtam fülön csípni a kicsit. Három hétig bent tartottam a lakásban, folyamatosan duruzsoltam neki, kiskanállal etettem, szeretgettem, de hiába. Képtelen elengedni magát, akármilyen finoman is simogatom, mindig merev, ugrásra kész. Már 7 hónapos és még sosem dorombolt! Ragaszkodik hozzám, mindig körülöttem van, de ha kaját viszek neki akkor sem a lábamhoz dörgölőzik, hanem a falhoz. Nagyon érdekes és nem értem, mert az anyacica pedig folyton az ölemben van, bújik, puszit ad, sokszor lépni sem tudok tőle. Arra gondoltam, hogy amíg az anyja rejtegette, talán más emberek bánthatták, és ez hagyott nyomot benne.
2008. okt. 24. 20:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Minden cica dorombol,csak épp nem biztos hogy a közelünkben!

A szomszédomnak van két macsekja.

Az egyik az àgyba alszik a gazdival,és mindig kedveskedik,a màsikat még életében egyszer nem lehetet megfogni,mert ugy nyàvogott hogy 2 emelettel feljebb is hallottàk.

Az enyém mindig dorombol,de ha nincs kedve akkor olyankor képes még kimarni is,annak ellenére hogy pici kora ota velem van,én etetem ,àpolom,minden finomsàgot megkap,söt az àgyamban aludhat.

Vannak cicàk,akik tàvolsàgtartoak,bàr hàlàsak hogy gondoskodsz rola,(körülötted van)de a tàvolsàgot betartja,ösztönösen.

De ha hagyod ,és elalszik,kilesheted,tuti hogy dorombol.

2008. okt. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy cicus egészen apró korában nem szokja meg az emberek látványát, akkor utána nehezebben barátkozik már. Nekünk egy egész almot hozott egyszer haza a nőstény cicánk, hosszú hónapokig meg sem tudtuk fogni őket, most már kétévesek, és pont a héten történt az a "szenzáció", hogy az egyik életében először felmászott mellém az ágyra, és simogattatta magát. Szóval türelem!
2008. okt. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
Szia. Figyelj rám nekem is van egy nagy szürke perzsa cicám. Ő tényleg nem tud dorombolni (csak nagyon halkan és) a legelején ő is menekült és nem dorombolt. De az én véleményem az, hogy ugy kezelt mind saját magad. Te örülnél neki hogy mész az utcán és felvesz valaki, magához ölel meg elkezd simogatni? Na az egy dolog hogy sokan azt hiszik hogy a házi macskának ez a dolga. Tévedés ő is egy élőlény mint te. Még csak annyit hogy az én cicám kiről az előbb beszéltem most saját maga ugrik az ölembe és alszik. Mivle tudja hogy nyugalmat talál nálam. És ha utánanézzel akkor megtudod hogy a cice egy kicsit önző élőlény de hát ezért szeretjük. :) (na meg persze másér is) Remélem segitettem.
2008. okt. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
27%
NEM NORMÁLIS DOLOG,HOGY NEM DOROMBOL!!!!NEKEM RENGETEG CICÁM VAN ÉS VOLT KÖZÜLÜK EGY AMELYIK NAGYON RAGAZKODOTT HOZZÁM ÉS MINDIG VELEM VOLT BÁRHOVA IS MENTEM MÉG HA DÉLUTÁNI PIHENÉST TERVEZTEM,AZTÁN KÉT HÉTRE ELKELLETT MENNEM A BÁTYÁMÉKHOZ ÉS MIKOR VÉGRE HAZA MENTEM ÉDES ANYÁM MONDTA HOGY AMÍG TÁVOL VOLTAM NEM EVETT SEMMIT ÉS FOLYTON A KEDVENC HELYÜNKÖN VÁRT ENGEM.tÖLTS VELE MINÉL TÖBB IDŐT ÉS MUTASD KI HOGY Ő A FONTOS NEKED ÉS ÉREZTESD VELE HOGY MENNYIRE HIÁNYZOTT NEKED Ő.EZ SEGÍT HIDDEL NEKEM!!!!!!!!!!!!!
2008. okt. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Szükletésem óta van mellettem cica, valósággal rajongok értük, de eddig még mind nagyon bújós volt. Remélem idővel ő is az lesz.
2008. okt. 25. 14:15
 6/6 anonim ***** válasza:
nem biztos, hogy meg fog szelidülni. Az én cicámnál is hasonló a helyzet. Mindennel próbálkoztam, csak ő már 2 éves. Hogy a kérdésre válaszoljak: Normális dolog, ha nem dorombol vagy hízeleg a cicád. lehet, hogy még nem képes benned megbízni.
2009. febr. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!