Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Csúnya, gennyes seb van a...

Csúnya, gennyes seb van a macskám fülében és fején, kezelem, de nagyon nehezen gyógyul. Lehet ez valami bőrbetegség?

Figyelt kérdés

Egy 3 éves, ivartalanított kandúrról van szó, kinti-benti, jön-megy ahogy kedve tartja. Pár napja ahogy aludt, észrevettem, hogy kucsit véres a füle. Megnéztem, egy csúnya, mély seb volt a belső oldalon, ez gennyesedett és büdös is volt, egy karcolás a fül szélén, és egy kisebb seb a fején a fül előtt. Teljesen úgy nézett ki, mint egy verekedés után sérülés, ezért nem csináltam ügyet belőle, a csúnya sebet kimostam, betadinozom naponta párszor, két nap után mát egész jól néz ki, varrasodik, láthatóan gyógyul. Ami aggaszt, az a fején lévő, kezdetben pici seb, ami ma délelőttre szintén olyasmi lett, mint a másik. Nagyobb szivárog belőle a genny, büdös, duzzadt. Ezt is letisztítottam, kapott rá betadint, ahogy megnyomogattam picit mellette, rengeteg genny kijött, a duzzanat lejjebb ment.

Kérdés, hogy mi lehet ez? Valami fertőzés, élősködő, vagy nagyott kapott és a sebei gyulladtak be? Természeteden ha hétfőig nem javul, viszem az állatorvoshoz (hétvégén nincs rendelés, ez meg annyira nem akut, hogy ügyeletre rohanjunk),de azért aggódom... bedurranhat egy karmolt/harapott seb így pár nap után?

Amúgy most kapott élősködő elleni cseppet és féreghajtózva is a hét elején volt, úgyhogy elvileg nem túl valószínű, hogy ilyesmi lenne a háttérben.


2017. dec. 16. 11:01
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Ennek örülök. Majd szólsz, ha teljesen jól lesz? * neki is van kijárós macskája, egyik félelme hogy baja esik *
2017. dec. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Persze :)
2017. dec. 16. 18:49
 13/14 A kérdező kommentje:
Tegnap vittük kontrollra, minden oké, szépen kitisztultak a sebek, elmúlt a gyulladás, össze is húzódtak. Az antibiotikumot ugye végig be kell szedni, de ennyi, már teljesen rendben van a cica :)
2017. dec. 23. 18:05
 14/14 anonim ***** válasza:
Ennek őszintén örülök. Remélem, nem fog megsérülni máskor. :)
2017. dec. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!