Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A szomszédom (akivel jóban...

A szomszédom (akivel jóban vagyok) megkért, hogy vigyem el messzire a két cicáját?

Figyelt kérdés
Vissza utasítottam, hogy inkáb keressen gazdit nekik, és rám csapta a telot. Ennyire roszat mondtam?

2017. dec. 17. 21:10
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Büszke vagyok rád kérdező, szép volt! :)
2017. dec. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Igen,ezt kellett tenned!

De a szomszéd miért rád bízta volna hogy elvidd őket?

Szerintem azért, mert tudja rólad hogy lelkiismeretes vagy, tudta előre hogy ezt fogod reagálni, hogy megoldod a sorsukat,ha ezt mondja neked, és így elpasszolja őket, de neki semmit newm kell tenni, megoldod te.

nem hogy lelketlen az állatokkal, de téged is kihasznált, tehát veled is szemét alak.

Hogy vagy vele jóban?

2017. dec. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Eddig voltam jóban vele:(
2017. dec. 18. 22:02
 14/16 A kérdező kommentje:
Amugy igazad lehet, tudta rólam, hogy van négy cicám akiket imádok oltatom ivartalanitatom. Lehet ezért nálam pályázott. Hát a bariságnak löttek.
2017. dec. 18. 22:05
 15/16 anonim ***** válasza:

Én is jártam hasonlóan!Én is imádom az állatokat, mindent megteszek értük, van is nekem is több.

Nekem is idejött ismerős, viszi elaltatni kutyáját, mert nem kell neki tovább.

Amelyik orvoshoz mondta hogy viszi, tudtam hogy nem fogja elaltatni, inkább ő tartja és gazdát keres neki.

Felhívtam orvost, hozzá nem is vitte. Pánikba estem, azt hittem másik orvoshoz vitte, én leszek az oka ha az elaltatta.

Kiderült, csak blöff volt az egész.Rám akarta tukmálni a kutyát, de mivel nem fogadtam be önként 8.kutyának, ezért így akart rávenni.Azóta is tartja, sétáltatja, szereti az egész családja.Ekkora hülye hogy lehet valaki?

2017. dec. 20. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Én is jártam így. Kb. 14 évesen találtam egy kölyök kutyust a hóban, hazavittem, mire a szüleim közölték, hogy vigyem vissza oda ahol találtam, nekünk nem lesz kutyánk. Végigkopogtattam az összes házat az utcában, ahol találtam, végül egy néni ismerte fel, hogy napok óta a szalmájában alszik és vigyem ki az erdőbe, mert ha még egyszer meglátja agyonveri. Végül a kutya gazdájához is bekopogtam, aki közölte, hogy igen, az övék volt, de már nem kell ezért megverték, de nem akar elmenni, kezdjek vele amit akarok, de ha meglátják a portájukon lelövik. Teljesen kétségbe estem én is, haza nem vihette, de otthagyni sem akartam. Végül egy ismerősünk felajánlotta, hogy lehet nála, amég találok neki gazdát, azóta is náluk lakik a kutyus.


De volt, akinek fialt a kutyája és direkt meghagyott nekünk egy kölyköt. (Felvetettük az ötletet, hogy valamikor legyen egy kutyánk, de menhelyről szerettünk volna hozni és nem akkor rögtön.) Meg sem kérdezte, hogy kell e, vagy valami és mikor mondtuk, hogy még nem alkalmas, hogy kutyánk legyen akkor jött a "de direkt nektek hagytuk meg". Felajánlottam, hogy segítek neki gazdát találni, de azt mondta, hogy akkor megtartják, mert idegen helyre nem adja. Így is lett kb. fél évig, mikor egy látogatás alkalmával szóba került a menhely és mondta a nő, hogy jövőhéten viszik oda a kutyát, mert neki nem kell. Mivel mi amúgy is akkor akartunk örökbe fogadni elhoztuk őt, mielőtt bekerül. Nem bántuk meg, nagyon szeretjük, de attól még elég aljas dolog, amit csinált. Idén megint bepróbálkozott ugyanezzel, de ezt a kutyát már nem hoztuk el. (Főleg, hogy az anya kutyát egy előző kölyke csinálta fel, ami szintén "miattunk" maradt a nyakukon.) Továbbra is szívesen segítek neki gazdit találni, segíteni a szállításban, (esetleg ivartalanításnál is ellátnám helyette a kutyát, amég lábadozik, ha hajlana rá) de nem tudunk még egy kutyát bevállalni. Meg ez nem így megy, hogy had szüljön a kutya, majd rásózom arra az állatbolondra.


Kérdező, jól tetted, hogy elhoztad őket. Nálam is van jelenleg egy talált kiscica, akinek gazdit keresek, de senkinek nem kell szegény. Mikor a családban ajánlottam ugyan az volt, mint 10 éve a kiskutyával. Haza ne vigyem, mert rajtam marad, dobjam ki a falu szélén. Lehet rajtam marad, de legalább én nem hagyom halálra fagyni.

2017. dec. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!