Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mitől hány mindig a macska?

Mitől hány mindig a macska?

Figyelt kérdés

3 éves ivartalanított, rendszeresen oltott, jó körülmények között élő fiú cica. 3 kilós lakásmacska. Nem minden nap hány, de hetente többször is, mindig evés után nem sokkal. Megeszik egy adag száraz tápot vagy tasakosat, és pár perc múlva kijön. Aztán eltelik 10 p és mintha mi sem történt volna, szaladgál tovább, kicsivel később menne enni újra.

Kicsi kora óta ez van. Voltam már vele dokinál, azt mondta valszeg érzékeny a gyomra, adott szőroldó pasztát. E mellett is hányt, de nem olyan sűrűn. Nagyon gyorsan eszik és alig rágja meg az ételt. A tasakosat nagyon apróra szoktam neki nyomni villával, hátha ez a baj.

Mindenféle kajákat kipróbáltam: főtt húst, húsleveslét, ilyesmit nem szeret, csak a macskakaját.

Alapból nincs baja, nem fogy, jó a kedve, vagy mélyen alszik fél napig vagy rohan mint az őrült, és folyton enne. De amikor szinte minden nap kihány egy adagot akkor megijedek, hogy hátha valami máj vagy autoimmun betegsége van, vagy bélgyulladás, ilyesmi....csomó mindent olvastam a neten, mennyi baj tünete lehet ez.

Másnál is van így, hogy 1-2 naponta 1x hány? Vagy ez sűrűnek számít?

Van esetleg olyan márkájú száraz táp vagy tasakos, amit érzékeny gyomrú macskáknak célszerű adni?


2017. dec. 18. 20:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem normális,hogy ilyen gyakran hány a cicád. Az enyèm 4 év alatt kétszer hányt,rendszeresen kap szőroldó pasztát. Ha ennyire érzèkeny a gyomra akkor próbáljatok ki valamilyen sensitive tápot hátha segít. Ahogy írod is,hamar megeszi az ételt. Èn a szárazat egész nap kinthagyon neki,így szépen rájár nasini így sosincs olyan,hogy annyira éhes lenne,hogy hambzsolna.
2017. dec. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Neytiri088 ***** válasza:
46%
Ugyanez van a fajtiszta perzsámnál is. Az állatorvos kiderítette hogy az áll a dolog mögött, hogy a prémium, drága tasakos, konzerves, és táp dolgokban rengeteg felesleges adalék van, amire egyszerűen nincs szükségük a macskáknak. Amióta maradékot, és nyers húst/főtt húst kap, semmi faja, és a szőre is szebb lett, egészségesebb kinlzetre. A súlya is ideális lett. Állatkereskedésekben, állatfelszerelés boltokban lehet kapni fagyasztott/hűtött direkt erre a célra való olcsóbb húst, és így kb úgy jössz ki anyagilag mintha a drága csomagolt kajákat vennéd
2017. dec. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Nem tudok neki egész napra kaját kint hagyni, mert megeszi az egészet akkor is ha nem éhes, nagyon kis beles, és mind kijönne. Pl adok neki szárazat, örül és gyorsan megeszi. 5 perc múlva adok neki jutalomfalatot, és úgy rohan oda megenni mintha éheztetném. Ha müzlit töltök magamnak és hallja a zacskót csörögni, fejvesztve rohan mert azt hiszi enni kap.


Az emberi kajához hozzá sem nyúl. Egyszer megnyalt egy sült oldalasból egy darabot és ennyi. Kekszet szeret nyalogatni meg chipset, mindent ami sós-fűszeres. Csirkehúshoz hozzá se nyúl, esetleg megeszik egy darabka sonkát, nagy ritkán. Az előző macskám két pofára ette a húst és a levest lefetyelte, ez elmenekül ha kínálom vele.

2017. dec. 18. 21:54
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg az a baj, hogy gyorsan eszik.

Az enyém előtt mindig van száraz, megszokta, hogy akkor eszik, amikor megkívánja. Néha aztán nem veszem észre, hogy elfogyott előle. Ha picit is megéhezik, annyira kétségbe esik, hogy gyorsan és sokat eszik. Ilyenkor tudom, hogy mindig kihányja. Persze 2 perc múlva már semmi baja.

Ha egyébként egészségesnek látszik, nem látod, hogy baja volna, valószínűleg nincs is neki.

Próbáltál már neki valamilyen gyógytápot adni? Vagy érzékeny gyomrú cicáknak valót? Azokban alacsony a zsírtartalom, nem terheli meg annyira a gyomrukat.

2017. dec. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Egészséges, a doki se látott rajta semmi kezelendő dolgot pedig már 2x elvittem emiatt, utoljára nyáron. Nincs súlyvesztés, jó a kedve, szép a bundája.

Nagyon válogat a tasakos eledelek között is, de ma veszek neki többfélét ami érzékeny macskáknak van, hátha az egyik ízlik neki.

Köszi a választ!

2017. dec. 19. 07:22
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A leírás alapján szerintem azért hányik, mert habzsol. Lehet kapni olyan etetőket, ami direkt habzsolós cicának való, nem bírja egyben nyelni a dolgokat, ki kell piszkálnia stb. Lehet beruháznék egyre. Kétlem, hogy baja lenne.
2017. dec. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!