Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyire hajlamos egy macska...

Mennyire hajlamos egy macska hatalmi harcot játszani?

Figyelt kérdés

Én nem tudom elképzelni, hiszen ő eleve egy magányosan élő állat, nincs szüksége arra hogy jól együtt tudjon működni a többiekkel mint egy kutyus.

Viszont a macskám mostanában tök olyan... Vettem neki egy szép ágyat, mert sajnos mindent összeszőröz, és amúgy ő sem tud nyugodtan aludni mert állandóan mozgok, szóval nem jó hely rajtam feküdni. xD Tetszik neki és egyszer beleraktam utána simán belemegy magától. Viszont egy ideje ahányszor belerakom újból és újból feljön, rámmászik, ölembe ül és csak néz amikor visszarakom, elmegy enni és mászik vissza. Ha pedig nem az történik amit akar akkor rosszat csinál hogy rá figyeljek... Pl nem engedem ki (mert esik vagy beteg) akkor ledönt valamit és aztán lesi hogy látom-e. Nem tudom ezt mire vélni. A kutyáim szigorúan nevelem. de tőle csak annyit várok hogy tudja a nevét és ne legyen teljesen szemtelen. Nem tudom miért nem jó már neki az ágya, pedig ugyanott van mint eddig. Lehet hogy be kéne szigorítanom?


2010. jún. 2. 21:44
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
75%
kedves kérdezö én soha nem tanitottam meg olyanokra hogy várja ki a kajáját meg stb... de azért az alapot azt minden cica tudja gondolom :)de az utánam aki írt igaza van na de mindegy
2010. jún. 2. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Itt egyedül te voltál b.kó és ezt lehet,hogy a macskád is tudja,ezért csinál belőled hü..ét,de bárhogy akarod,akkor sem fog ott aludni,ahová rakod,mert a macska azt csinál amit ő akar,és akárhogy kötöd az ebet a karóhoz,ez akkor is így van.Nehezen hiszem el,hogy állatok mellett nőttél fel,mert szerintem neked egy sem való.Ja és te nem lehetsz kitartóbb nála.Na jóccakát!
2010. jún. 2. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Már délután óta a helyén alszik és éjszaka is ott aludt pedig az ágyam mellé tettem. :) És régebben is ott aludt mert máshol nem hagytam, és a kérdésem nem arról szólt hogy ráhagyom a próbálkozásokat. :) Párszor visszaraktam és megunta. Hoppááá. A kutyáimmal pedig versenyzek, nem is sikertelenül szóval nem leszek attól béna mert te azt gondolod. :) És nem attól fogok nem állatok között felnőni hogy te azt mondod, az attól még úgy van. A macskám semmiben nem szenved hiányt, attól mert veled bunkó vagyok az nem jelenti azt hogy vele is. De azért mert macska ismétlem nem csinálhat azt amit akar. Bizonyos szabályok vannak. Nem tudom más hogy él aki azt hiszi a macska azt csinálhat amit akar, szabályok nélkül nem lehet élni. De gondolom amikor elviszi a reggelid vagy kifogja a kedvenc madarad a kalitkából akkor te csak mosolyogsz hogy ugyan, neki mindent szabad mert macska. :) Amúgy ha megnézed a fentebbi linkeken szereplő képeket akkor is azt látod hogy milyen rossz az állataimnak. Ugye sugárzik róluk hogy miiiilyen roossz neekiiik? Csak az irigység beszél belőled. :)
2010. jún. 3. 00:05
 14/20 A kérdező kommentje:
De úgy látom itt senki nem ért annyira a macskákhoz hogy megmondja miért tetszett neki előbb, utána meg mégsem, ezért támadtok engem és beszéltek mellé. Na pá:) Most beviszem az ágyát a hálóba és ott is szépen alszik benne de ülhet a kemény ablakban esetleg a kutya hátán ha nem tetszik ami va,n mert az ágyamba nem jön az tuti xD
2010. jún. 3. 00:19
 15/20 anonim ***** válasza:
Mire lennék irigy,hogy lesz egy robotmacskád?Ja és képzeld a macska egy szőrös állat,akinek ugye a szőr a ruhája és mint olyant,évszakonként váltogatja,ja és hullik is(csak azért,mert nem tudtad),aki ezt nem viseli el,az ugye nem tart macskát a lakásban(lehet,hogy többször kellene a kicsi,kényes kezedbe fogni a porszívót,mi?!?)
2010. jún. 3. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Szerintem hajlamosak a hatalmi harcra. Az én cicám például egyértelműen direkt rongál a lakásban ha "összeveszünk" valamin. Pl nem adok neki a kajámból, erre elsétál, és lever valammit. Majd rámnyávog egyett, és sértődötten elvonul. Ilyeneket csinál. Néha kicsit bosszantó, de azért cuki. :)

Amúgy nehéz, de valamennyire lehet őket tanítani. Az egyik cicámnak most megtanítottam, hogy akkor játszom csak vele, ha odahozza a játékát.

Van egy olyan játéka, ami egy pálca, bojttal a végén. Mindig azt csinálta (amikor az ágyban fekszem), hogy az ágy végében, a füldön nyávogott amig nem játszottam vele. Játszottunk az ágyon, aztán levitte, és megint nyávogott. Aztán amikor 10-edszer kellett odamásznom a játékért, az elég idegesítő volt. Úgyhogy most megtanulta, hogy csak akkor van játék, ha odahozza. Olyan 3-4 nap alatt már tudta. Néha még elrontja, de már nagyon ügyes. :)

2010. jún. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

én vettem a cicámnak Kitty minzie nevű készitményt..amit a kaparójára és a kosarába cseppegtettem.. és ez által odaszokott.. szóval megtanulta h az az ő helye..

(benti cicám van)

2010. jún. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Minden másnap takarítok. Na most akkor mi lesz? :D

Azért elmesélhetnéd te hogy tudsz úgy élni hogy egy állat azt csinál melletted mindig amit akar. :) Mert szerintem elég necces dehát te sokkal okosabb vagy. :) Szegény macskám biztos belehal a drága pihepuha ágyba, és biztos sokkal jobb lenne neki kivágva az udvarra vagy utcára hogy azt csináljon amit akar... -.-"

2010. jún. 3. 13:36
 19/20 anonim ***** válasza:
Most már ne ragozd a hülyeségedet!Nem fog belehalni a pihe-puha ágyba,de nem fog belefeküdni,mert te azt akarod(csak,ha ő akarja),és mert drága volt.De most az egyszer jót is szóltál!Igen,valóban okosabb vagyok,mint te,köszike!Továbbiakban No Komment!
2010. jún. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Érdekes azóta ahányszor bejött ma, benne aludt a kosárkába. De erre úgyse fogsz válaszolni mert akkor nem lesz igazad. :)

Szóval te hogy tudsz a macskáddal úgy élni hogy nincsenek szabályok? Szerintem ez csak egy csupasz lakásban lehet ahol csak a puszta falak vannak nehogy valahova felmenjen, leverje és te egész nap az óhaját lesed. :) Sajnos nem mindenki tud így élni.

2010. jún. 3. 22:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!