Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyibe kerül a macskák...

Mennyibe kerül a macskák féreghajtása?

Figyelt kérdés

A két cicámnak az egy alkalomra való adag több mint 5000 Ft, amit nagyon drágállok, főleg, hogy 3 havonta kell ismételni. (Advocate spot ont használunk.)


A tabletta olcsóbb? Biztos, hogy nagyon nehéz lenne beadni nekik, de ha az nem ilyen drága, inkább váltanánk.


Olyan megoldást keresek, ami bolhák ellen is véd.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2017. dec. 27. 23:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Most nem tudom megkérdezni a páromat, aki veszi, de tuti nem lehet több egypárszáz forintnál alkalmanként, 5000 ft szinte a teljes évi ellátása a macskának, nem szobacica s tulajdonképpen nem is a mienk, mi pedig roppant csórók vagyunk (ő pedig pompás vadász). A bolhák ellen nem véd, az nem tudom, mennyi, beadni pedig igen könnyű, ételbe keverem és megeszi. Nem akkora elánnal, mint anélkül, de azért elfogy. Persze bizonyosan vannak kényesebb macskák, a tabletta olyan keserű szagú, hogy én tuti nem mennék a közvetlen közelébe.
2017. dec. 27. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Metionin ***** válasza:
100%

Nálunk a tabletta 420 ft-ba kerül az állatkajaboltban. Beadni nem olyan nehéz ha határozottan csinálod, beteszed a szájába hátra, becsukod a száját, le fogja nyelni. Max a torkát kicsit megsimítod, akkor automatikusan nyelni fog. Az enyém már egész pici korában lenyelte.

Csak a tabletta nem jó bolha ellen. Próbálkozhatsz úgy is, hogy tabletta és a bolha/kullancs ellen olcsóbb spot on. Az Advocate is azért drága mert abban sok parazita ellen van hatóanyag de a sima Fyprist pl. 1500 körül van. Csak Frontline-t ne vegyél, már immunisak rá a bolhák, sok helyen már nem is tart az állatboltos. Vagy van ilyen fürdetős ampulla, az olcsóbb.

Vagy megpróbálhatod hogy ezeket a cuccokat rendeled valahonnan amikor akciósak (Advocate-t nem tudom, mert az nálunk receptköteles).

2017. dec. 27. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én kisállatkerben veszek évente 2x Cestal vagy Drontal féreghajtó tabit, de kajában kiszúrja, visszaköpi, nyálzik tőle, úgyhogy lenyomom neki. Szobacica amúgy.

Bolhák ellen Advantage spot ont veszek, legutóbb 3as csomag volt 5000 körül, én kb 2 havonta rakom rá. Előtte Frontline combot adtam neki, az jó külső és belső élősködők ellen is, de nekünk nem vált be, volt bolha benne (udvarra járt csak ki). Kinti cicán hemzsegtek a bolhák, Advantage után kb 1-2órával döglötten hullottak le a bolhák, elég látványos eredmény, azóta is bevált kinti cicánál.

2017. dec. 28. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
3as vagyok, a tabletta kb 3-400forint
2017. dec. 28. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mi pumpásat használunk, kb 4 ezer Ft volt és nagyon sokáig elég (szerintem hamarabb romlana meg mint elfogyna).
2017. dec. 28. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%
A sima féreghajtó ami pár száz forint az csak a férgeket írtja. Az advocate pedig jó bolha és kullancs ellen is, de az is csak 1 hónapig hat, nem 3ig. Viszont ha egy nagyobbatt veszel azt szét lehet osztani, úgy lehet gazdaságosabb.
2017. dec. 28. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem csak a tablettát kellett kifizetnem, az 400 ft volt. Beadták neki, és annyi.
2017. dec. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Legközelebb már tablettát fogunk venni.
2017. dec. 28. 23:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!