Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tényleg rosszabbak a kandúr...

Tényleg rosszabbak a kandúr (ivartalanított) macskák mint a a nőstények?

Figyelt kérdés
Szagjelölés, territórium védés, karmolászás, stb.
2017. dec. 17. 00:52
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem szoktam állatokhoz írni itt, de volt egy munkahelyem, ott egy nagydarab kandúr, aki úgy nézett ki, mint akit a centrifugából szedtek elő. Amikor elkezdett dorombolni kb mintha egy aggregátort bekapcsoltak volna. Tiszta karmolás volt, füle 1 darab volt, szerintem még 25 kiló is lehetett. Amikor láttam, hogy kint van, inkább megkerültem a fél környéket, hogy a hátsó kijáraton menjek be.
2017. dec. 17. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nekem benti cicák , egyik fiú másik lány és a lány alapból gyerekkora óta nagyon agresszív természetű, ivartalanítás után még agresszívabb lett, a fiú meg mindig is kedves volt , sose hagyja abba a dorombolást, na ő se változott, egyik se karmolászott bútort soha előtte utána se, szagjelölés , egyikük se csinálta azt se, a lány jobban védi a területét, de amúgy eddig volt még 2 kinti kandúrunk és ők mindig minden más cicával összeverekedtek, szerintem teljesen macska függő ha nem megy ki az udvarra, ha kint van akkor talán a lány cicák jobbak
2017. dec. 17. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az ivartalanított kandúrok nem jelölnek.

Igazi kedves rosszcsontok és hatalmasra nőnek, kerülik a bajt, mindig éhesek és minden érdekli.

Úgy dorombolnak mint egy kétfázisú benzines négyütemű aggregátor. Ez is igaz :-)

2017. dec. 17. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem leginkább ivartalanított kandúrjaim voltak, egyik sem volt agresszív. Nem jelölgetnek, és a verekedés sem jellemző. Most egy 7 hónapos befogadott kandúrkám van, 3 hónapos korában találtam, és egy tündér, soha nem mutatta az agresszió legkisebb jelét sem, ha hazáérek, 10 percig csak bújik és dorombol, mintha egy hónapja nem látott volna.
2017. dec. 17. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Inkább kandúrokkal volt dolgom.Volt amelyik kötekedő volt,de alapból ő is egy nyugodt kedves cica volt.Szerintem az ilyen tulajdonságok függetlenek a cica nemétól meg attól,hogy ivartalanítva van-e.Egyébként az ivrtalanított cicák is jelölnek.Nem jellemző,de az enyém sajnos rászokott.
2017. dec. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem lehet ám így általánosítani.

Van egy ivartalanított kandúrkám. Sosem jelölt, sosem karmolt, bútorokat sem. A cipőket igen-de ezt már pötyli kora óta csinálja, leszoktatni nem sikerült.

Másik macskákat inkább kerüli, de nem ellenségeskedik senkivel, átlagban a nőstényekkel jobban kijön. Van egy kandúr barátja (az ivaros), vele a ház előtt sokszor lebzselnek ha jó az idő. A kapun belül viszont nem enged senki más macskáját.

2017. dec. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!