Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy viselte a szobacicátok a...

Hogy viselte a szobacicátok a költözést?

Figyelt kérdés

Van egy befogadott, 6 év körüli szoba cicám. Az első gazdája meghalt, a második családja túladott rajta, mert allergiás lett rá a gyerek.

Egy éve került hozzám eredetileg ideiglenesen. Nagyon nehezen sikerült a bizalmába férkőznünk. Mostmár bújik, hízeleg, sündörög, dorombol. Belezúgtunk, nálunk maradt, nem tudtam volna jóérzéssel kiadni a kezemből, ezzel újra csalódást okozva neki. Ámde, költözünk!!!

Sokkot kap a bőröndöktől, zsákoktól, a pakolástól. Feszült, látszik rajta, hogy nem találja a helyét, akárhányszor elmegyek reggel dolgozni, a lábamhoz nőve jönne utánam, pedig eddig esze ágában sem volt kilépni az ajtón. 1,5 hét múlva megyünk és természetesen ő is jön velünk, de nem tudom hogy fog ez menni. Látszik rajta, hogy nem érzi jól magát. Érzi, hogy valami készül, én meg csak felveszem két doboz között és magyarázok neki mint valami hülye, hogy "új helyre költözünk... EGYÜTT. Jössz te is, ne aggódj!" Kezdek beciculni...

A ti macskátok hogy viselte a környezetváltozást? Mit szólt az ismeretlen lakáshoz?



2017. dec. 28. 22:15
 1/4 anonim ***** válasza:
a mi sziámi cicánknak kellett pár hónap, mire félelem nélkül végig tudott sétálni az új lakásban. Fontos , hogy legyen egy olyan hely ahova eleinte el tud bújni, biztonságban érzi magát. Nekünk a szekrény mögé vackolta be magát és konkrétan csak éjjel jött ki onnan. de aztán szépen fokozatosan egyrebátrabb lett
2017. dec. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Engem is érdekel a dolog, mert reméljük, hogy hamarosan költözhetünk.

Amit tudok, hogy konkrét költözéskor a macskát zárd el egy olyan helyiségbe, ahová nem mehetnek be a költöztetők (+ kaja, víz, alom), és ő legyen az utolsó, akit elvisztek (ti), miután a költöztetők elmentek. Az új helyen legalább két hétig nem szabad kiengedni, ha bármiért ki akarod (amennyiben ház), mert eltéved, de ha jól értem, benti cica.

Ahogy az első írja, valamint a macska megszokott cuccai. Én is pl. a kanapétól meg akarok szabadulni, de mégsem akarom itt hagyni, mert ő ismeri, a fotelében alszik.

Amit ajánlani tudok, a feliway termékek, párologtató, ill spray, amivel be tudsz fújkálni dolgokat, tárgyakat, ha kell. Pont stesszkezelésre ajánlott többek között. A párologtató konnektorba dugható, egy hónapig elég, az adott szobát beteríti az illatanyagával. Mi próbáltuk, már kétszer volt (pl. tavaly szilveszterkor - petárda), nekünk bevált, csak ajánlani tudom. Kapható pl. fressnapf, állatpatikában tudnak rendelni, egyéb webáruházak, be kell írni googleba, én a zoopluson vettem, de most(anában) nincs, nem tudom linkelni.

Itt tudsz utánaolvasni, mi ez és hogy működik:

[link]

2017. dec. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Konkrét költözés nálunk még nem volt, de azért párszor jött-ment a cicánk. Menhelyről fogadtuk örökbe, kb 5 hónapos korában. Első napon volt csak félénkebb az új környezetbe, mindent szaglászott nálunk. Második nap már olyan volt mint egy tornádó, játszott, rohangált, felszabadult.

Aztán utaztatni is szoktuk évente 2-3 alkalommal. Pár órás utak után érünk haza a szüleimhez, ott egy szobában van el pár napig velünk. De ott is játszik, igazán nem érdekli hogy teljes más környezet. Kaja legyen, meg mi neki. :) Szerintem a legtöbb cica eléggé alkalmazkodó ilyen téren.

2017. dec. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egy rigolyás, hisztis, sértődékeny exkandúrom van. Februárban lesz egy éve, hogy elköltöztünk.

A régi lakásban már arra is érzékenyen reagált, ha a bútorokat arrébbtoltam, vagy valami új holmit vettünk. A cicatársát másfél évvel ezelőtt fogadtuk be, két teljes hétig beköltözött az ágy alá. Nem volt hajlandó enni sem, még az én közeledésemre is morgott. Babakorában három hetet töltött a kanapé alatt, míg végül a sok jutifali meg játék meg kedves szóra hajlandó volt kijönni a jelenlétemben is.

Én is, már hetekkel a költözés előtt meséltem neki az új házról, meg hogy milyen jó lesz ott nekünk. Az utazás halál helyett volt, a dokit is úgy szoktuk házhoz hívni. De épségben odaértünk :). A hálószobát választottuk a cicabázisnak. Kaparófa, játszódoboz, kaja, víz, ágyacska egyrakáson. Egy 10 percig kicsit sokkosan csücsült a szállítóboxban, majd nekilátott felfedezni a szobát, s másfél óra múlva már hanyattfekve dorombolt a szoba közepén a szőnyegen. Azt hittem káprázik a szemem.

A mindig nyitott, mindenkivel barátságos, mindenre kíváncsi másik cicámnak 1-2 nap kellett még, hogy feloldódjon.

Nagyjából egy hét után kezdtek kíváncsiskodni a szobán kívüli dolgok után. A beköltözést követő harmadik héten már otthonosan mozogtak a házban.

Szóval ne izguld túl, őnagysága okozhat még meglepetést neked is. De ha rosszul is viseli majd a környezetváltozást, előbb-utóbb megszokja. Kívánom, hogy előbb és minden a lehető legjobban menjen.

2017. dec. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!