Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Anyukám bent cigizik a szobájá...

Manócska1 kérdése:

Anyukám bent cigizik a szobájába. Nem akarjuk megbántani, hogy ne menjen be hozzá a macska. Mióta sokat tartózkodik nála, nagyon megváltozott. Kedvetlen, nem akar játszani, nem szereti ha simogatjuk pedig imádta. Okozhatja-ezt a cigifüst?

Figyelt kérdés
cica,füst,kedvetlenség

2017. dec. 31. 17:00
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
84%

Ha nekem 1órát kell cigizők közt eltöltenem: fáj a fejem, hányingerem van. De nyilván egy pár kilós állat meg sem érzi a hatását....ne gondold, hogy a cigifüstben lévő káros anyagok eltűnnek a semmibe... lerakódik a bútorokra stb a macska meg ugye mosakszik, simán benyalhatja.

Senki nem állította, hogy amit a kérdező leírt, azt 100% cigifüst okozza, DE azért gondolkozz már el...!

A kajás érved mekkora hülyeség, egye a kutyád azt a sok szart, amit te megeszel egy nap.

2017. dec. 31. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Maxitabi ***** válasza:
100%

Ezt nem én találtam ki,fordítom neked németről: "A passzív dohányzás halálos veszélyt jelent nemcsak az emberre,de különösen a macskákra. Ők még erősebben veszélyeztetettek,mint más háziállatok,éppen a kifejlett tisztaságigényük miatt. Kifejezetten a passzív dohányzás veszélyezteti őket, mert a káros nikotint nemcsak a légzőszerveken keresztül veszik fel,hanem a tisztálkodáskor a nyelven át is. A nikotin felhalmozódik a szőrzetben és a tisztálkodás közben "benyalja" a macska.Az itató s etető edényben is felhalmozódnak a káros anyagok,így evés útján kerül a szervezetébe.A passzív dohányzás megnöveli a rák kockázatát a macskáknál,kb kétszeresére nő a nyirokcsomórák esélye. De nemcsak a nyirokrendszer van veszélyben: a tüdőrák is nagyobb százalékban lép fel a dohányzó gazdák mellett.

Légzőszervi problémák és ZAVART SZOCIÁLIS VISELKEDÉS lehetségesek; a nyálkahártyát zavarja a füsttel: a szem,orr és garat, a nyak károsodhatnak.Ehhez jön még a legyengülő immunrendszer. A fajtársakkal való kommunikációba is bezavar- a bűz elnyomja a macska egyedi testszagát."

A nyirokrákos macskák 3/4-e egy éven belül elpusztul.

Mivel a macskák szaglása jóval kifinomultabb és fejlettebb az embernél, ezért zavarja őket a cigarettafüst- lehet, hogy ezért nem hagyja magát tőletek sem simogatni.

Amikor anno a 13 éves cicámnál daganatot diagnosztizált az állatorvos, az első kérdése az volt: dohányoznak a macska mellett?? És én még meg is sértődtem rá-hogy feltételezhet ilyet??!! De aztán olvastam róla, hogy rájuk sokkal rosszabban hat a füst, mint ránk, vagy más állatokra..

Szóval én biztos nem tenném ki a macskát a füstnek! Mindenesetre elvinném állatorvoshoz, hátha más szervi baja van-ezért a furcsa viselkedése-nem a füst miatt, de esélye megvan sajnos!!

2018. jan. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
köszi,utolsó. már jobban van szerencsére. de azért elviszem állatorvoshoz. és nem engedem a füst közelébe
2018. jan. 1. 21:08
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

#9 Hogy te mekkora marhaságokat írsz!

Ajánlom figyelmedbe #12 kifejtését! Minden szava igaz!


Utálom ezt az "az állatok szívósabbak, mint mi, ezért szinte bármit kibírnak" dumát, vagy ahogy te fogalmaztál: "Az állatoknak sokkal jobban tolerál a szervezete rengeteg dolgot..."


Rögtön pár ellenpélda erre a kijelentésedre: teobromin (csoki), koffein, xilitol, szőlő/mazsola, stb..

A felsoroltak mindegyike már kis mennyiségben is HALÁLOS lehet az állatokra nézve (pl. kutya, macska), mert az ő szervezetüknek mérgezőek. Ezzel szemben mi napi rendszerességgel is fogyaszthatjuk ezeket, anélkül hogy bármi súlyos következménye lenne.


Ebből világosan látszik, hogy rengeteg dolgot sokkal kevésbé, vagy egyáltalán nem tolerál az állatok szervezete.

Ezek után, ha visszatérünk a dohányfüstre, ami még nekünk, embereknek is súlyos, végül pedig halálos mérget jelent, akkor ennek az állatokra gyakorolt hatása a többszöröse.

2018. jan. 2. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
18%

"Ha nekem 1órát kell cigizők közt eltöltenem: fáj a fejem, hányingerem van."


Valószínűleg túlérzékeny hisztis emberfajta vagy, aki öt percet nem tud kibírni két ember között. Na az ilyeneknek maradnak a macsekok, azok nem cigiznek, nem szólnak vissza... :D

2018. jan. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Derwana ***** válasza:
100%
Lehet, hogy kárt okoz a macskának, de ha anyukád a szobában cigizik, akkor tessékeld ki az udvarra, vagy ki a házból. A házban NE cigizzen, amúgy sem egéséges a dohány. Lehet, hogy a macska azért ilyen, mert a ciginek a füstje zavarja.
2018. jan. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Derwana ***** válasza:
Igen, okozhatja. De ha az anyukád a házban cigizik, akkor szépen tessékeld ki, ki mert, a macskának kárt okoz ha a szobában füstött lélegez be. Ezen nem kell megsértednőie, mert cigizni a kertben vagy az utcán kell. Gondolom azért ilyen a macska.
2018. jan. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Bocs a késői válassért, most találtam a kérdést.

Egyszer kint cigiztem az udvaron, ritkán fordul elő, mert ritkán cigizem, egy doboz hónapokig kitart.

Szóval kint szívom és odajött a cica és nem ment el, dörgölődzött. Utána full kótyagos lett, dülöngélt stb. Még írtam is ide, mert megijedtem, hogy "becigizett" a macska.

Most lehet röhögni, de egy szál cigitől, amit mellette szívtam, kint, így járt, akkor gondolhatják, mennyire karos rá...

Mintha belett volna drogozva.

2018. máj. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!