Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyünk a cicánkkal?

Mit tegyünk a cicánkkal?

Figyelt kérdés
Hétfőn egy hirdetés alapján elhoztunk egy 1 éves ivartalanított Maine Coon cicalányt. Akitől hoztuk ő volt neki az első gazdija. Mióta elhoztuk nem akar feloldódni, nem eszik, nem iszik, egy szobában nem lehet vele megmaradni, mert ránk fújjog, morog, ellenséget lát bennünk, én szó szerint félek tőle.Kamerával figyeljük, hogy ha nem vagyunk otthon mit csinál, de sokszor ki se bújik az ágy mögül, ha beszélünk hozzá néha remeg a teste, nem is nagyon hagyja, hogy simogassuk.
2018. jan. 3. 11:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
még szokja a helyzetet. legyetek vele megértőek és kitartóak.
2018. jan. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
1 éves macskával azért nehezebb,idegen számára a környezet több idő kell neki mint egy kölyöknek.
2018. jan. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmit, egyelőre ami kell neki idő, idő, idő. Hidd el javulni fog a helyzet ha rájön nem bántják a körülötte sürgölődő emberek. Teljesen antiszociális cicával is sikerült megbarátkozni, semmi trükk nem kellet csak hagyni hadd teljen az idő.
2018. jan. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Semmit, hagyjatok neki annyi időt, amennyire szüksége van.

Ahol bújkál, oda tegyetek neki vizet és kaját, és almot.

Egészséges a cica?

2018. jan. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg probaljatok meg figyelmenkvul hagyni,ot,ha a kozelebe mentek.Legyetek ott beszelgessetek csinaljatok a dolgotokat,de ugy mintha nem is vennetek eszre,hogy o is ott van.Igy megszokja,hogy ott vagytok es talan hamarabb rajon,hogy nem akarjatok bantani.
2018. jan. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó tanácsokat kaptál. Hagyd békén, éld az életed, mint máskor, ő meg majd ellesz a kanapé mögött. Hidd el, nem ott fogja leélni az életét.

Nekem is MC cicalányom van. Ő már 6 éves lesz és mondhatom nem könnyű eset. Egy antiszociális királykisasszony :) egyszerűen imádjuk! Rajtunk kívül mindenkit utál.

Biztosan tájékozódtál róla, mielőtt elhoztátok, de azért mesélek az enyémről néhány gondolatot. A tenyésztő is elmondta, hogy a lányok távolságtartóbbak, mint a kandúrok. Ezt tapasztaljuk is.

Fél évesen hoztuk el. Ő is valahol a sarokban húzta meg magát és onnan figyelt. Enni + wc-re jött elő. Nem emlékszem már, hogy mennyi idő telt el, de egyszer csak elkezdett tisztes távolságból nézni minket. Az első dolog, ami már nagy lépés volt, amikor válogattam a szennyes ruhát és őkisasszonysága beült a kupac tetejére. Azóta követ mindenhová. Olyan, mint egy kutya. Elkeseríteni nem akarlak, de az enyém kifejezetten utálja, ha megfogom, simogatom, nem ül az ölembe stb. Erre a fajtára nem nagyon jellemző, hogy a lányok bújósak lennének. Ez nem jelenti azt, hogy nem szeretik a gazdit.

Az enyém mindig ott van, ahol én, minden érdekli, borzasztó kíváncsi és nagyon kedves. Néha szól hozzám- egészen különleges hangjuk van- egyébként elvan magának. Nagyon önálló. Játszani nagyon szeret. Ha húzok magam után valamit pl. hosszú cipőfűzőt, azt követi és levadássza. A lézeres lámpa még ami bevált.

Szóval egyelőre engedjétek, hogy hozzászokjon az új környezethez. Az segít, ha igyekeztek picit csendesen lenni. Ne akarjátok megfogni. Esetleg ráköthettek a ruhátokra pl. cipőfűzőt, hogy az hátha felkelti az érdklődését. És nyugi, meg fog szeretni titeket.

Jaj, azt majdnem kifelejtettem, hogy itt a gyk-n szokták javasolni, hogy nevelési célzattal spricceljék a cicát hideg vízzel, ha rosszat csinál. Ha a te cicád is hasonló önérzetes lélek, mint az enyem, akkor az nagyon nem válik be.

Ha bármilyen kérdésed van, nyugodtan írhatsz.

Egyébként miért adta tovább az első gazdája?

2018. jan. 3. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Amikor a ragamuffin cicánk ide került, azonnal bebújt a fürdőkád alá, és egy teljes hónapig ki sem jött onnan. Be kellett tolni hozzá a kaját, a vizet, meg az almot, így kb. annyi élelmet vett magához, hogy épp csak éhen ne haljon. Már nagyon aggódtunk, de aztán szép lassan elkezdett kifelé érdeklődni, 2 évesen már egészen jól elvolt velünk, most 6 évesen pedig az egyik legbarátságosabb cica a világon, mindenhová követ, bújik, elkergeti a szomszéd cicákat. :) Sok türelem kell, ne legyen nagy a zaj körülötte, szép lassan megbarátkozik a helyzettel :)
2018. jan. 3. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Először is nagyon szépen köszönöm a válaszokat, nagyon hasznosak voltak. Megfogadtam a tanácsotokat, nem zargattam, hagytam érvényesülni és meg is lett az eredménye. Csütörtök óta egyre nyitottabb, kijön a kanapé mögül, sétálgat, mindenhez hozzá dörgölőzik, 1-2 simit hagy, de utána morog, így olyankor hagyni szoktuk tovább menni. Esténként miután lekapcsoljuk a lámpákat és a tv-t, ilyenkor bemászik hozzánk az ágyba, és igen fura hangokat ad ki :D Mára eljutottunk odáig, hogy ha nem vagyunk otthon (kamerán keresztül látjuk) ki se mászik a kanapé mögül, viszont ha otthon vagyunk kijön sétál, nézelődik, egyre többet eszik. Lelkesen kapargatja az almot. Az első gazdája külföldre költözött, ezért adott rajta tovább, 12 órákat dolgozott addig a cica egyedül volt, így elég nehéz vele.
2018. jan. 7. 13:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!