Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tényleg rossz hatással van...

Beatrix17 kérdése:

Tényleg rossz hatással van egy pici babára, ha macska van mellette? Állitólag, könnyebben kialakul az allergia-ami fulladással jár. Én is allergiás vagyok, de csak a keverék macskákra-bármennyire is hülyén hangzik.

Figyelt kérdés
Fókasziámim van, az arcom mellett alszik, egész nap puszilgatom, stb, és semmi bajom. Ugyanezt próbálom keverék cicámmal, kiütésem lesz és kezdek fulladni!
2010. jún. 4. 08:56
 1/7 anonim ***** válasza:
93%

Épp fordítva van. Azok a gyerekek, akik állatok mellett nőttek fel, kevésbé lesznek allergiásak, mint azok akik csak felnőtt korukban tartanak macskát.

Azt mondjuk nem értem, hogy csak a keverék cicákra vagy allergiás, ilyet még nem hallottam.

2010. jún. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
33%
Ez egy nagy hisztis pi.csa !ez egy hülyeség hogy keverék macskára alergiás legyen valaki mármint ha alergiás akkor minden fajtatatiszta vagy keverékre alergiás!:)
2010. jún. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
27%

"Épp fordítva van. Azok a gyerekek, akik állatok mellett nőttek fel, kevésbé lesznek allergiásak, mint azok akik csak felnőtt korukban tartanak macskát. "


Nagy tévedés! Ez az immunrendszer kórokozókkal szembeni ellállására vonatkozik, nem az allergiára! Ha 10szer megcsíp a méh gond nélkül, akkor 11. alkalommal nyugodtan lehet anafilaxiás sokkaot kapni. Mert az allergénnel való korábbi találkozás nem segít elkerülni az allergiát, sőt, ha valaki hajlamos rá, akkor ront a helyzetén.

A hangsúly itt azon van, hogy nem lehet tudni, mivel nem tudjuk pontosan az allergia hogyan és mért alakul ki. Ez ilyen mindent vgy semmit játék, vagy allergiás lesz, vagy nem, de önmagában az, hogy találkozik a macskával még nem gond. Ha majd látod a tüneteket, akkor kell sürgősen elzárni tőle.

2010. jún. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

ez egy elég meggyőző cikk a témáról:


[link]

2010. jún. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Marhaság! Minél több állat veszi körül a gyereket, annál inkább csökken az esélye, hogy allergiás lesz! Sok anyuka éppen azzal okoz allergiát a gyereknek, hogy szinte steril környezetben tartja. Néhány cikk erről:


[link]


[link]


[link]


És ugyan nem macska, hanem kutya:


[link]

2010. jún. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az utolsónak igaza van,azok a gyerekek lesznek felnőtt korukban mindenre allergiások,akiknek az immunrendszere nem edződik külső hatások révén(pl.állatok).Senki nem születik allergiásnak(1-2 extrém esettől eltekintve,mint pl.a napallergia).Nem kell agyonsterilizálni a gyereket,én is "hemperegtem" a sárban gyermekkoromban,meg volt mindig cicánk,kutyánk és semmi bajom.
2010. jún. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A linket küldő válaszadóknak köszönöm szépen!Imádom a cicámat,de hamarosan szeretnék szülni, és a legjobb körülményeketakarom biztositani neki!
2010. jún. 8. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!