Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Pár napja kaptam egy sziámi-ci...

Pár napja kaptam egy sziámi-cirmos keverék cicust aki már 3 éves és eléggé harcias. Bérházban lakunk és naponta jönnek hozzánk vendégek, viszont mindenkit megtámad köztük minket is. Milyen módon tudnánk szelídebbé formálni?

Figyelt kérdés

A cicus az evés után barátságos, de 1-2 fejsimítás után /ami úgy tűnik, hogy ő kéri / megvadul és neki megy az embernek minden ok nélkül.Sarkokba, nem látható helyekre elbújik és ha arra járunk agresszív támadásba lendül és komoly sérüléseket is okoz.

Mivel nagyon szeretjük a cicákat, nem akarjuk erővel féken tartani, de ez az állapot sem tűrhető.


2011. máj. 7. 14:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Esetleg megpróbálhatnátok a Feliway párologtatót. Ez egy sima párolgtató, hasonlóan néz ki, mint egy el. szúnyogriasztó. Macska feromont tartalmaz -ember nem érzi, és nem is ártalmas, a cicákat viszont megnyugtatja.


Bővebben itt: [link]


Emelett persze szeret, simogatás, étel...de gondolom ez a része megvan...

2011. máj. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Na ez teljesen új a számunkra, okvetlen kipróbáljuk.

Köszönöm a segítséget

2011. máj. 7. 14:39
 3/4 anonim ***** válasza:
Ivartalanítva van? Lehet amiatt is agresszív... Nekem jól jönne a telekre egy ilyen fogós macsek...:)
2011. máj. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Üdv! Nincs ivartalanítva a cicus, de ha pár hét alatt nem változik a viselkedése, elgondolkodunk további lehetőségeken.Lehet elajándékozzuk, mert jövőre tervezünk kisbabát és mellette amúgy sem ajánlott cicát tartani .
2011. máj. 9. 13:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!