Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hány nap után lehet újra...

Hány nap után lehet újra csepegtetni a macskát?

Figyelt kérdés

bolhás a 2 éves macskám,1 hete csepegtettembe valami

állatorvos által ajánlott bolhaírtó cseppel de a hatása 0...


vettem strongholdot a kérdésem az lenne hogy mikor csepegtethetembe újra...


2018. jan. 5. 16:03
 1/5 anonim válasza:
Nekem is bolhás volt a macskám, alapos fürdés utan be fújtuk bolhairtoval ugy hetente 2X míg élnem múlt neki a viszketes...
2018. jan. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Elvileg havonta (megelőzés céljából), de a Stronghold tájékoztatjában ez áll:

"Az ajánlott dózis 10-szeresével adagolt Stronghold alkalmazását követően nemkívánatos hatásokat nem lehetett megfigyelni. Kifejlett szívférgekkel fertőzött macskáknak és kutyáknak adott 3-szoros dózist követően nemkívánatos hatásokat nem lehetett megfigyelni. Az ajánlott adag 3-szorosával kezelt tenyészmacskákon és kutyákon, vemhes és almot nevelő, szoptató állatokat is ideértve, valamint az ivermektinre érzékeny Collie fajtájú állatokon a javasolt adag 5-szörösének alkalmazása után sem lehetett nemkívánatos hatásokat észlelni."


Tehát adhatsz neki (szerintem), ha nem mondott ellenkező dolgot az állatdoki (az a csepp,amit ő írt fel, más volt gondolom).

2018. jan. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Legjobb ha megkérdezed a dokit,mert amit ő rakott rá azt nem tudod milyen erős.
2018. jan. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy a macskák nagyon utálják, de meg kellene fürdetni, mert a bolhák sem szeretik a vizet :) nagy részüket eleve elpusztítja a fürdő.

Utána a már tiszta macskát kellene lekezelni a cseppekkel.

Ha nem akarod fürdetni, akkor viszont nagyon alaposan át kellene fésülni a cicát, hogy minél kevesebb élősködő maradjon benne. És úgy újra kezelni.

A doki által adott csepp milyen? Nem hiszem, hogy bajt csinálnál, ha egy hét különbséggel ráteszel egy másfajta cseppet, de azt jó volna megkérdezned a dokitól, hogy a két hatóanyag nem "üti-e" egymást.

(Esetleg érdemes volna megkérdezned egy kisállat kozmetikust is, hogy vállalja-e a fürdetését, de nem biztos, hogy bevállalja így bolhásan.)

2018. jan. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

2es vagyok

Még annyit, hogy érdemes lenne megfürdetni, mert a bolhaürüléktől ugyanúgy viszket neki majd a bőre! Az én cicámban csak pár bolha volt, de folyton vakarózott a cseppek után. Aztán átfésültem, és a Sötét foltokban volt tele bolhakakival, míg a fehér részeken semmi. Kétszer fürdettem, sima langyos vízzel és egy kefével kikeféltem. Azóta minden ok, én advantage spot ont veszek

2018. jan. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!