Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Minden finomságot kap a kinti...

Minden finomságot kap a kinti benti cicám, mégis a szomszédhoz jár enni. Már nem tudom mit adhatnák neki hogy itt maradjon?

Figyelt kérdés
Bőséges a repertoár még sem tetszik neki igazán. Kap mindenből pl: pörköltös kenyér, oldalasból is néha, fasirt, párizsit mindig kap és virslit, de bele eszik és át megy a szomszédba mostanság. Nem tudom ott mit kap. Mivel csaljam vissza? Olajos halra gondoltam. Azt még nem kapott. Ötletek?

2018. jan. 6. 18:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%

Adj neki normális kaját. A házikoszt csak az ostoba gazdik szerint jó az állatoknak, egyébként pedig a kutyák-macskák csak azért eszik meg mert nincs más.

A macska nem ember, így nincs szüksége emberi ételre.

Azért sem eszi meg és megy át a szomszédba.

Egyébként csupán étellel nem lehet megnyerni senki szeretetét.

2018. jan. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm az információkat De azért nem kell egyből le ostobázni
2018. jan. 6. 18:33
 3/14 anonim ***** válasza:
84%
Nem csak az a fontos, hogy mit kap, az sem mindegy, hogy mennyit. Nincs baj a házi koszttal, de ne felvágottat meg fasírtot adj neki, hanem színhúst, az finomabb is, egészségesebb is. Nem csak a macskának, neked is.
2018. jan. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
91%
én is azt javaslom hogy ne azzal etesd amit te is eszel, hisz az nem neki való. vannak különféle macskatápok, azt kéne neki adni. ne azt nézd hogy melyik a legolcsóbb, mert azok semmire se jók. Nem kell a legdrágábbat megvenni, de azért legyen meg egy bizonyos minőség. :)
2018. jan. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
A ciáknak nem tesz jót a fűszeres étel(pörkölt,oldalas,fasírt,virsli,párizsi) a tartósítószer és az ízfokozó sem használ az egészségüknek,ráadásul a hagyma(ami gondolom a pöriben és a fasírtban is van)mérgező a macskáknak. A kenyeret nem tudja megemészteni,csak átmegy rajta. Olajos halat sem szabad adni a cicának mert hasmenése lesz,inkább natúr halat adj neki. Legjobb lenne valami normális száraztáppal eteni(vagy hússal) lehet a szomszéd is táppal etet,és azért jár át.
2018. jan. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
93%
Az én macskáim szeretik a házikosztot is, de ezek, amiket írtál, pont azok, amikhez hozzá sem nyúlnak. A macska nem szereti a paprikás, hagymás dolgokat, a párizsi és a virsli pedig tele vannak adalékanyagokkal, amiknek már a szaguk sem jó. Szerintem nálad is csak azért ették meg, mert nem volt más. Ha nem akarod macskáknak gyártott kajával etetni, akkor kevés vajon süss le neki csirkemellet vagy halszeletet, azt nagyon szeretik.
2018. jan. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem csak a kaján múlik, aszomszédod bizonyára többet simogatja és/vagy dédelgeti.
2018. jan. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Az emberkaja nem cicának való. Ezt már fentebb kifejtették.

A macska -és akárki- szeretét finom falatokkal nem lehet megvenni. Simogasd, játssz vele, szeresd.

Kijárós macskám van. Tápot váltottunk nemrég, neki meg nagyon nagyon nem tetszett. A szomszédba ment másik kajáért kuncsorogni? Nem, nekem reklamált.

Ha megfelelően törődsz a cicával, akkor nem fog elmenni. Szóval a válasz, hogy mivel csald vissza: azzal, hogy összekapod magad és jó gazdi leszel. Cicának való ételt adsz neki és szeretetet, foglalkozást.

2018. jan. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Bujik hozzám. Sokat játszunk csak a kaja nem tetszik neki. És csirkén kivül mit adjak neki?
2018. jan. 6. 19:28
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
A fasirt meg a párizsi az a két kaja amiért a nagyon éhes macskák sem lelkesednek.Lehet,hogy a szomszédba sem jobb a kaja,csak tetszik neki,hogy ott is kap.Bármilyen húst adhatsz neki,akár nyersen is,kivéve a sertést azt nem szabad nyersen adni.
2018. jan. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!