Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám nem "dagaszt"?

A macskám nem "dagaszt"?

Figyelt kérdés
Minden macskatartó ismerősöm mesélte, hogy "dagaszt" a macskája. Az én cicóm egyéves lesz, de sosem csinálta ezt. Bújós, dorombolós, játékos amúgy. Mitől függ, hogy "dagaszt"-e egy cica?
2018. jan. 11. 22:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
fiú vagy lány?
2018. jan. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
28%
Tésztát kell neki adni, ha nincs mit dagasztani, persze hogy nem dagaszt!
2018. jan. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Csak túl felnőttes!



"A mellső mancsaival hasunkat (lábunkat, mellünket, takarót, stb.) tapodó, dagasztó macska gyermekkorát éli újra. A kiscicák ugyanis anyjuk emlői körül végzik ezt a mozdulatsort szopás közben, ezzel serkentve a tejelválasztást. Ez az oka annak, hogy az archaikus jellegű "dagasztás" közben sok macskának a nyála is elcsöppen. Az újszülött korukban emberek által táplált példányokból néha hiányzik ez a reflex. Mivel a talpak is tartalmaznak illatmirigyeket, a vizeletfröcskölés mellett az állat ezeket is használhatja a területe megjelölésére." - forrás: haziallat.hu

2018. jan. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Kandúr és nyilván idézőjelben dagaszt :D
2018. jan. 11. 22:30
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
nem törvényszerű hogy minden egyes macska dagaszt
2018. jan. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
67%
Normális macskád van nem neurotikus....örülj neki ☺
2018. jan. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
51%
Ez egy jó hír! Az én combon tiszta lyuk szokott lenni, az összes otthoni ruhámnak ki van húzva a szála.
2018. jan. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nekem egy 7 éves perzsa cicám van és sosem dagaszt :)

Az a tippem, hogy azért mert etetni kellett kicsiként és nem maradt meg benne az a reflex amivel az anyja cicijét dagasztja, hogy több tejhez jusson (gyenge volt, a testvérei kitúrták és nem tudott szopni)

2018. jan. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nekem ivartalan kandúrom van. Ő kb 2 éves volt amikor elkezdett dagasztani.

Legjobban a pihepuha szőrmés takarókat szereti :-)

Nem tudom, azelőtt miért nem csinálta, s azt sem, hogy mitől kezdte el.

2018. jan. 11. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
67%
Általában azok a cicák dagasztanak, amelyek túl korán szakadtak el az anyjuktól, de ettől függetlenül is bármelyik macskában megmaradhat ez a reflex, csak az "árváknál" gyakoribb.
2018. jan. 12. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!