Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám néha szokta rázogatn...

A macskám néha szokta rázogatni a hátsó lábait. Valamilyen betegsége lehet?

Figyelt kérdés
Ritkán, de szokta csinálni (mindkét hátsó lábával) már felfigyeltem rá. Így megemeli a hátsó lábát és rázza néhány másodpercig. Van amikor napokig nem csinálja, és van olyan amikor naponta többször. Elvigyem állatorvoshoz? Arra is gondoltam, hogy esetleg úgy érzi, hogy van valami élősködő a lábán és azért rázza meg.
2018. jan. 17. 16:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baja, teljesen normális. Előfordul, hogy belelép valamibe, pl. az ujjai, a párnácskák közé szorul az alom egy darabja, és azért rázza, azt rázza ki.
2018. jan. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

"Sz*ros macska effektus".

Nálunk olyankor csinálták miután elvégezték a dolgukat. Semmi gond :D

2018. jan. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Vagy valami kosz tapadt a lábára vagy vizes lett és azért :)
2018. jan. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 dellfil ***** válasza:
37%

Akkor csinálja, ha valami nem tetszik neki.

Például: Kap valami kaját, megszagolja, és nem találja jónak. Ott hagyja, és megvetése jeléül megrázogatja egyik hátsó lábát. De - általában - olyankor is megteszi, ha valami neki nem nagyon tetszőt tapasztal.

Nem beteg. Lenézése, nem tetszése (enyhe!) jelét mutatja.

(Nem beszélek mellé. Sok macskám volt, viszonylag jól ismerem őket.)

Igen, szarás után is csinálják, de nem azért mert beleléptek volna, hanem akkor, ha úgy érzik nem sikerült maradéktalanul eltüntetniük a "termék" szagát.

Összefoglalva, kb. annyit jelent "macskailag", hogy bassz@ meg... :)


dellfil

2018. jan. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
4 Mindig jó kaját kap ami kifejezetten macskáknak készült. Boldogan eszi...
2018. jan. 17. 18:40
 6/9 anonim ***** válasza:
Az enyém kicsiként csinálta ezt,mikor esett az eső.Kb minden lépés után lerázta a vizet a lábáról.Egyébként abba is van valami amit a 4-es mond.Az én cicám elkaparni szokta a kaját,ha nem tetszik neki.Néha lazán rúg rá egy kis műpadlót,de van,hogy 3-4 irányból is gondosan elkaprja.Habár lehet,hogy azért kaparja el,hogy majd később egye meg.Próbáld megfigyelni,hogy milyen helyezetekbe csinálja,talán könnyebb lesz rájönni,hogy miért.
2018. jan. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 dellfil ***** válasza:
32%

Látom, sokan nem hiszik el nekem, hogy amit írtam, nem alap nélküli. Pedig úgy van ahogy mondom... :)

A hátsó láb rázogatása a macskánál a nem tetszés jele. Az, hogy mi az ami nem tetszik neki lényegtelen a válaszom szempontjából.

(Nem mintha oly fontos lenne mindez. :)


dellfil

2018. jan. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Gondolom hogy rázza a hátsó lábát és nagyot ugorva haragosan indul meg...Húgyúti probléma első jele! Lehet kő vagy húgyúti fertőzés, ivari fertőzés. Mindenképpen vidd el állatorvoshoz és mondd el neki, ő tudni fogja.
2018. jan. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nekem akkor csinálta ezt, amikor rálépett egy darab celluxra és ráragadt a macsára :D
2018. jan. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!