Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mire allergiás a macskám?

Mire allergiás a macskám?

Figyelt kérdés

Cicám úgy két éve fehérjeallergiás. Voltunk vele anno állatorvosnál, el is kezdtük még a dokival a kizárásos diétát, de rögtön átment lehúzásba: hetente kétszer visszahívott a nagy semmire, hozzá se nyúlt a macskához csak ránézett és bezsebelte az ellátási díjat. Két hónapig volt kiütéses a macska a hipoallergén táp mellett is, azért ez nem semmi összeg...

Lényeg a lényeg, szépen felgyógyult a cica, átnéztük a lehetőségeket és kiválasztottuk az Acana Pacifica szárazat, amit többen ajánlottak allergiára. Két nap se kellett, hogy megint vakaródzni kezdjen, szóval gyorsan lepasszoltuk és monoproteines ennivalókat kerestünk, olyanokat amikben nincs hal, sem csirke, hiszen kizárásos alapon csak a kettő közül valamelyik jöhetett szóba. A Happy Cat több tápja is nagyon bevált, mellettük szintén tiszta húsból kaptak mindenféle halmentes konzervet és nem is volt semmi baj. Legalábbis kiütéseket nem láttunk a macskán.

Nem rég kezdtünk nyers marhahúst adni neki a konzervek helyett de pár napja annyi kiütést fedeztem fel rajta, mint addig soha, még a könyökéről is hiányzik a szőr. Félelmetes.

Azonnal leálltunk a marhahússal, azóta pulykát kap, a kiütések visszahúzódtak, de már semmiben nem vagyok biztos :D

Már úton van a hipoallergén táp, ha esetleg mégis kellene, de teljesen össze vagyok zavarodva. A Pacificában, ha jól emlékszem, nincs marhahús. De ezek szerint durván kiüti a marha. Akkor most mi a bánatra lehet allergiás? Létezik, hogy ennyi húsfélére egyszerre? Vagy az Acana tápba volt marhahús csempészve?

Már gondolkozom rajta, hogy mégiscsak végeztetünk egy vértesztet, de a doki lebeszélt róla mondván, hogy egyáltalán nem megbízható :(


2018. jan. 18. 07:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Keress egy másik állatorvost, ha az előző nem volt jó és vizsgáltasd ki a cicát. Egyszerűbb, és a cicának is jobb lenne mint kísérletezni a tápokkal.
2018. jan. 18. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod :)

Sajnos ez a dokiknál is így megy, kísérleteznek, kizárásos diéta néven. Gyakorlatilag ugyanez, csak orvosi felügyelet mellett: hipoallergén patikai táppal eteted a cicát amíg el nem múlnak a tünetei, aztán lehet próbálgatni a különféle húsokat. Közben a doki nézegeti :D

Persze, más lenne ha felülfertőződne neki a kis bőre, de szerencsére stramm cica, ilyen még sosem fordult elő, csak kiütéses és viszket szegénynek persze.

A vérteszt az olyan kb. 70%-os pontossággal működik, na most 60ezer forintért én is be tudok random allergéneket jelölgetni, amik általában allergizálni szoktak... aztán ha nem jön be, a tesztre lehet fogni :)

Persze ha most valamiért nem találunk megoldást, akkor kifizetem, de adok még egy esélyt a kizárásosnak. Úgy látom, a pulyka működik, még át sem álltunk a hipoallergén tápra, de már sokkal jobban van.

Igazából nem is tudom, miért írtam ki a kérdést, talán ha van itt más is, aki hasonló cipőben jár... mire allergiás a cicó?

2018. jan. 18. 08:21
 3/11 anonim ***** válasza:
Azt írtad, a Happy Cat plusz halmentes konzerv étrendtől nem volt baja. Miért nem maradsz annál? Millió dologra lehet allergiás, nem is feltétlenül a húsra, hanem bármilyen adalékanyagra, ami több tápban is benne van, vagy esetleg amivel a takarmányállatot etették. Többször hallottam már, hogy a kutya/macska csak a bolti csirkére allergiás, a háztájira nem. Sajnos tényleg kicsi az esélye, hogy a vérteszt használható eredményt hozzon, ahhoz képest pedig nagyon drága. A helyedben én maradnék annál, ami bevált, és nem kísérletezgetnék tovább.
2018. jan. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Jaj nekünk is hasonló problémánk van, rengeteget vakarózik a cica, és kb 2 hónapja elég csúnyán aknésodott, majd sebesedett az álla. Mi is átálltunk hipoallergén tápra (Royal Canin Senstitivity control), lenyomtuk az antibiotikumkúrát, és szépen elmúltak a sebek, a viszketegség is csökkent. És most vagy 2 hete megint látom a kis fekete pöttyöket az állán, és megint sokat vakaródzik, pedig a hipoallergén tápot eszi. :( Most vihetem én is vissza a dokihoz, közben meg már itt az ideje az ivartalanításnak is. :( Egyébként úgy tudom az ételallergia a macskáknál nem csak állati eredetű tápanyagokra korlátozódik és nem feltétlen csak egy fajtára, simán lehet allergiás valamilyen gabonára is, vagy több állati eredetű fehérjére. Én most a mi cicánknál a rizsre gyanakszom. A marhahús pedig egy elég gyakori allergén cicáknál, ha attól baja van az nem olyan meglepő. Macskáknál tutira hipoallergén húsok: nyúl, bárány, vadhúsok, kacsa - ezekkel próbálkozz szerintem! Nagyon nagy szerencséd van, ha a cicád meg is eszi ezeket, az enyém például a Happy Cat tápjait és a nyers húst sem hajlandó megenni.
2018. jan. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Bocsi hogy így eltűntem, köszi a válaszokat! :)

Eléggé ragaszkodnak a cicák a megszokotthoz, stresszelnek, ha valami nem úgy megy, ahogy szokott. Ez különösen igaz az etetésre.

Amíg nem jött ki az allergia az egyiküknél, a száraz folyton előttük volt, reggelente pedig kaptak konzervet is. Sajnos nem nagyon tetszettek nekik az új fajta, antiallergén konzervek, nagyon gyakran maradtak inkább éhen, anyós macskája meg kezdett egyre kövérebb lenni :D

Akkor döntöttünk úgy, hogy átállunk helyettük húsra, elégedettek is vele, ezt már sosem fogjuk tudni visszaállítani bármilyen finom konzervre...

Most fut a hipoallergén táp megint, nem gyógyszertári csak monoproteines, így a mindkettő nyugodtan eheti. Mellette épp nyúlhúst kapnak. Úgy tűnik, gyógyulgat a kislány, legalábbis a kiütések eltűntek, a pici szőrhiányt meg majd meglátjuk. Szóval ez most marad így egy időre :)


Négyes, sajnálom, hogy nektek is keresztül kell mennetek ezen :(

Kölyök a cica, vagy felnőtt már? Hátha szerencsétek van, a mi srácunk álla is aknésodott kamaszkorában, de egy évre rá elmúlt magától. Csak pattanásos volt a kis drága :D

2018. jan. 23. 15:45
 6/11 A kérdező kommentje:
Most nézem, ivartalanításról beszélsz, hát akkor pici cica lesz még. Drukkolok, hogy minél előbb nője ki! :)
2018. jan. 23. 15:46
 7/11 anonim ***** válasza:
Kb. 9 hónapos kistestű kamasz lánykáról van szó. :) Úgy tűnik nem csak sima akné, hanem elég durván vakaródzik is mindenhol, emiatt pedig sebesedik is. Sajnos nem nyugtatott meg az orvos, csinálni akar egy tenyésztést, meg állhatunk át megint másik tápra. Annyira rossz, hogy csak a sötétben tapogatóznak még a dokik is.. :(
2018. jan. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Ajj szegényke, úgy látom, a csajok fogékonyabbak erre :(

Igen, sajnos ezt én is észrevettem. Persze, nincs könnyű dolguk a dokiknak, mert nem tudják megkérdezni a macsekot, hogy mit érez... szóval ilyen esetekben ők is csak annyit konyítanak hozzá, hogy mi a baj, mint mi. Mert ugye a tünetekre nekünk is ott a google, tesztelni meg erre nem nagyon tudnak.

Nem is szoktunk már orvoshoz menni, csak ha tényleg betegek, szerencsére legutoljára évekkel ezelőtt voltunk ivartalaníttatni, le is kopogom gyorsan.


Én azt mondom neked, hogy próbálj meg kísérletezni, mert ez az aknésodás nekem olyan furcsa, biztos az ételallergia? Annyiféle dolog ki tudja őket ütni, hogy hihetetlen.

A srác pl. amikor hazahoztuk szörnyen bolhás volt - és meg tudnám zabálni, ez lett neki a neve, hogy Bolhás... mert annyit hallotta, hogy csak arra hallgat. A doki minden látogatásnál szörnyülködik rajta :DDD -, egyszer próbáltunk nyakörvet ráadni, hát pár napon belül szabályosan lerohadt szerencsétlen nyakáról a szőr, alig győztük orvoshoz hordani, mire levitte a gyulladást. Raktunk rájuk ilyen természetes, illóolajos bolhacseppet, attól korpásodni kezdtek, de iszonyatosan, állandóan szaglászták egymás nyakát és fújkodtak a másikra egy hétig, rémálom volt... a leány dobta le már a könyökeiről a szőrt, hetekbe telt mire rájöttünk, hogy valami marha - már bocsánat -, előttünk az albérletben nem hőálló festékkel átfújta a konvektort, jött felfelé a vegyszer a macska meg abban kotlott. Még jó, hogy nagyobb baja nem lett. Kaptak már híg hasmenést karácsonytól újévig a földről felevett fenyőtüskéktől, volt itt már minden :D


Na szóval lényeg a lényeg, nézz körül, tuti nem valami más okozza a bajt? Lehet pl. allergiás a mosószerre, felmosószerre, nem rágcsál valami növényt? Használtok bolhára, miegymásra valami készítményt? Szoktátok fürdetni valamivel? Milyen almot használtok, arra nem lehet érzékeny? Nem tud semmiben hemperegni, amibe nem kéne? Az én cicám pl. minden fürdés után a vízben pancsol, szerencsére mi természetes tusfürdőket használunk, így az sem baj, hogy néha képes még bele is inni a kis hülye :D

Érdemes lehet körülnézni, hátha nálatok is valami teljesen más húzódik a háttérben, mint amire először gondolnátok :(

Jobbulást a kislánynak!

2018. jan. 24. 07:54
 9/11 anonim ***** válasza:
Pont ezért vagyok elkeseredve, mert a doki is ezt mondta, hogy BÁRMI lehet, poratkától kezdve az öblítőn keresztül az emberi hámszövetig. :S Így kb. az életben nem fogok rájönni, fogalmam sincs hogy kezdjek neki. :( Semmi olyan új dolog nem jött képbe, ami korábban ne lett volna, valószínűleg inkább csak telítődött már valamilyen allergénnel a szervezete.
2018. jan. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Jaj azt elfelejtettem megkérdezni, hogy nektek pontosan hogy derült ki, hogy fehérjeallergiáról van szó? Köszönjük egyébként a biztatást, aranyos vagy! :)
2018. jan. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!