Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek ha allergiás...

Mit tegyek ha allergiás vagyok a macskaszőrre és van macskám?

Figyelt kérdés

3 hónapja van nálunk egy cica, akit nagyon megszerettem. Nagyon úgy néz ki hogy allergiás vagyok a macskaszőrre. (Korábban is voltam már hosszabb időt macskák társaságában, akkor nem volt semmi baj) Most tüsszögök, szúr a szemem, fáj a torkom és aprókat köhécselek, száraz érzés van a torkomban. Olyan mintha náthás lennék dec 15.-e óta.

17.-én megyek allergia vizsgálatra, akkor minden kiderül.

Ha allergiás vagyok, akkor mit tegyek? Nincs barátom, rokonom aki segíteni tudna. Mi lesz szegénnyel?


Annyira kivagyok. Nem akarok megválni tőle, de ha kiderül hogy allergiás vagyok, nincs más választásom. Hova fordulhatnék? Macskamentők tudnak segíteni új gazdát találni? Teljesen el vagyok keseredve...

Kérlek írjatok valami tanácsot.


(Esetleg van olyan gazdi aki kutya vagy macska allergiás és mégis tart állatot? Milyenek a gyógyszerek amiket allergiára lehet szedni? Enyhítik a tüneteket? Együtt lehet élni ezzel a betegséggel úgy hogy állatot tartunk?)


Köszönöm.



2013. jan. 8. 08:33
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
0%
dobd ki
2013. jan. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
98%

"Nem akarok megválni tőle, de ha kiderül hogy allergiás vagyok, nincs más választásom."


De igen! Küzdhetsz az allergia ellen.

Léteznek allergiára különféle szerek, gyógyszerek, injekciók.

Meg kell találni a neked megfelelőt. A gyógyszerek között is van tabletta, orrspray, krém. Lehet, hogy nem a megfelelőt fogja kiválasztani az orvos, de ez sajnos ilyen türelemjáték. Esetleg homeopátiás szerekkel is lehet támogatni a dolgok.


Amúgy velem is ez volt a helyzet, mint most veled. De én az allergiámat tudtam már 11 éves korom óta. 14 éves koromban halt meg a cicánk, azóta nem is volt. Most 30 éves fejjel magamhoz vettem egy kiscicát. Az első héten azt hittem belehalok, aztán hirtelen, mintha elvágták volna az allergiát.

2013. jan. 8. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Van aki folyamatosan gyógyszert szed az allergiájára, ha te nem akarsz vagy nem megfelelő a hatás akkor sajnos meg kell válnod a cicától. Hirdesd meg, vagy keress fel macskamentőket (pl. Noé, cicamentő angyalok, stb).


Miután tisztáztátok mire vagy allergiás (szőrre vagy valami másra) és szeretnél még cicát talán érdemes lenne kipróbálni egy antiallergén (vagy kevésbé allergén) fajtát.

2013. jan. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Igen, gondoltam rá hogy gyógyszereket fogok szedni, és nem adom fel... Meglátjuk. Olvastam hogy ha valaki allergiás akkor minél hamarabb iktassa ki az allergén forrást, mert ennek hiányában szövődmények is kialakulhatnak. Pl: Légzési nehézségek, asztma... :(


Olyan nehéz ez...

Köszönöm hogy írtatok!


Elsőnek: kidobni biztos nem fogom. Ha más nincs, új gazdát kerítek, de az utcára nem megy!!!

2013. jan. 8. 08:56
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem is olvasom végig a válaszokat.


Én gyerekkorom óta allergiás vagyok, jelenleg tünetmentes. Pollenre, penészre, poratkára, kutya- macskaszőrre, tollra.


Amikor kiderült, voltak tyúkjaink, kutya, cicák, kiscsibék, penészes volt a házunk, és tollpárnáink voltak.

A tollpárnát lecseréltük szivacspárnára, a penészt megszüntettük, az állatokat nem cseréltük le. Nem is szabadultunk meg tőlük. Annyira imádtam a kutyust és a cicákat is, hogy nem lehetett tőlük elzárni, bármennyire is szerette volna pl. anyukám. Szedtem gyógyszert (Zyrtec), de egy idő után jobb lett. Nem a gyógyszer miatt, hanem valamilyen szinten immunizálódtam.


Most is van macskám, és 38 nm lakásban élünk. Semmi gondom.

2013. jan. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

De jó ezt olvasni! :)

Köszi hogy írtál.

Mi is kis lakásban lakunk.


Azért bízom benne hogy nem leszek allergiás, hanem valami különösen hosszan tartó betegségem van.

Ha mégis, akkor jobban odafigyelek a szőrre. Többet fésülöm, áttörlöm nedves törölközővel, többet takarítok, gyakrabban mosom a kanapén lévő plédeket, agyneműt, sokat szellőztetek...


Valahogy csak meg lehet oldani ezt! Annyira szeretem ezt a kiscicát és belehalnék ha meg kéne válnom tőle.

2013. jan. 8. 09:30
 7/27 SzilKa ***** válasza:
100%
Én is allergiás vagyok, mégis van két cicám, mindkettőt mentettem, soha nem dobnám ki őket, sőt, én másnak sem lennék képes odaadni. Allergiagyógyszert (Zilola) szedek és sűrűn takarítok (szőnyegeket, függönyt felszámoltam), ezen kívül vettem egy drága légtisztító készüléket (Lux), ami szűri az allergén anyagokat is a levegőből. Nagyon sokat segít, így csak minimálisan fújom az orromat. Más cicás lakásban, ahol nincs ilyen készülék, pár óra után fulladozni kezdek, szóval nem csak dísznek sózták rám jópénzért a gépet :)
2013. jan. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Én is így vagyok vele. Mikor terhes lettem, mindenki meg akart szabadítani a macskámtól, sokakkal össze is vesztem emiatt. Nem tartom törvényszerűnek, hogy allergiásak leszünk rá, annak ellenére, hogy a hajlam esetleg öröklődhet.

Vannak súlyos esetek, amikor tényleg nincs más megoldás, öcsém pl. 2-3 évesen rendszeresen fulladt, volt, hogy majdnem megfulladt, nála érthető módon jobb, ha nincs cicaközelben, bár most már 13 éves és jól bírja. Talán ki is növi.

Én töretlenül hiszek abban, hogy nem szabad elzárkózni, ha csak enyhe tüneteid vannak, ami kezelhető és nem életveszélyes, mert a szervezet egy idő után megszokja. Itt vagyok rá élő példának. Amellett, ennyi kis kellemetlenséget bőven megszolgálnak ezek a csudi állatkák :)

A gyógyszerekről annyit, hogy sok zavaró mellékhatásokat produkálhat (ez sem törvényszerű), de unokaöcsémet, öcsémet is folyton elnyomták a gyógyszerek, álmosak, koncentrációzavarosak lettek. Unokaöcsémnek konkrét tájékozódási zavara is volt egyszer, mindennapos környezetben egyszer csak elvesztette a fonalat és nem tudta, hol van. Nekem nem volt ilyen gondom gyógyszerrel, mert este szedtem. Majd erre esetleg kérdezz rá, reggel vagy este javasolt-e szedni. Már egyáltalán, ha kell szedni. :)

Jó cicázást :)

2013. jan. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Az az igazság hogy pokolian szarul vagyok december közepe óta. Akkor volt a tetőpont, az ágyból se tudtam kikelni. Fájt a fejem, torkom, fojt az orrom, mandula gyulladásom volt...azt hittem a szokásos betegség, bár jóval intenzívebb volt. Nem tudom mikor voltam utoljára ennyire kiütve. Aztán elkezdtem jobban lenni... de nem gyógyultam meg! Volt hogy egyik nap jobban éreztem magam, aztán másnap megint vissza estem. Újra orrfolyás, torokfájás, köhécselés, fejfájás, szédülés, bágyadtság, rossz közérzet, sápadtság, néha szúr a szemem.. Néhány nap múlva megint jobban lettem, aztán hamar vissza estem a betegségbe. Így megy ez egy hónapja... Nem tudok kijönni belőle. És ez nagyon gyanússá vált. Még sose volt ilyen. Mindig 1-2 hét alatt meggyógyultam.


Tegnap gondoltam először arra, hogy mi van ha a macska miatt van ez az egész..? A cica október végén jött hozzánk.

Nem tudom hogy az allergia mennyi idő alatt jelentkezik.

Előfordulhat hogy 1 hónapig nem volt semmi bajom, aztán decemberben elkezdtem tüneteket produkálni?


Nagyon kíváncsi vagyok hogy mit mondanak 17-én.

2013. jan. 8. 10:07
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az allergia azonnal kijönne.

Én is allergiás vagyok a macskaszőrre, mégis van cicám. Amikor magamhoz vettem, az első pillanattól kezdve tüsszögtem, fújtam az orrom. Kb. 1-2 hétig ilyen volt (gyógyszer mellett is), aztán elmúlt. A karmolása a mai napig is bedagad, de már nem tüsszögök tőle. Most épp gyógyszert se szedek (pollen nincs), és mégsincs semmi bajom, hozzászoktam szerintem.

2013. jan. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!