Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Többször hányt, ez rosszat...

Többször hányt, ez rosszat jelent?

Figyelt kérdés

Ma délelőtt ivartalanították a féléves kandúrkámat. Elég hosszú volt az ébredés folyamata, kb négy óra környékén kezdett reagálni és még most sem egészen tiszta, már elmászkált de egyszer csak eldőlt, lefeküdt és pihen még. Az orvos azt mondta 1-2 óra az ébredés, de macskafüggő. Most ezt már eléggé meghaladtam, de a másik cicám még 12 óra után se volt tiszta szóval nem ez miatt aggódok igazán.

Amióta ébredezik többször hányt. Csak vizet és gyomorsavat mert tegnap óta nem kapott enni. Az első hányás után itattam, szépen ivott is magától és tisztálkodott is, majd elmászkált és kihányta az egészet. Ez normális ilyenkor? Nem kell aggódnom hogy kiszárad? Mikortól nem normális és forduljak orvoshoz?



2018. jan. 22. 19:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Pár nyalintás elég, annyit ne igyon, hogy a pocijába sok víz legyen. Egyébként normális, szerintem legalább 24 óra, hogy teljesen kitisztuljanak altatás után.
2018. jan. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
az altatótól szoktak hányni...
2018. jan. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Azt tudom hogy amikor elaltatják szoktak hányni, de nem mondta a doki hogy számítsunk rá és az előző cicánk se hányt a műtét után már. Nem ivott olyan sok vizet, de amit megivott mind kijött.
2018. jan. 22. 20:43
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális. Kb. 24 óra, mire kialussza teljesen az altatót, addig nem probléma, ha előfordul hányás.

Holnapra déltájra el kell múlnia.

2018. jan. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez normális. Amíg teljesen ki nem jön belőle az altató (nem kába, nem kóvályog), addig nem is volna szabad itatni, mert félrenyelhet, vagy ha hány, akkor az is visszafolyhat neki. Ha még holnap is hány vagy addigra sem tér teljesen magához, akkor azért érdemes visszavinni a dokihoz, de nem hiszem, hogy gond lesz. Enni majd először keveset adj neki, mert ha éhgyomorra teleeszi magát, akkor meg attól fog hányni.
2018. jan. 23. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Hogy van a mister macska? :)
2018. jan. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszöni szépen jól van! Tegnap éjfél körül evett egy kis tápot és nem is hányta ki, ma pedig reggel a szokásos módon ő ébresztett dorombolva és bújva. :) Édesanyám szerint aki otthon volt vele nappal ugyanolyan rosszacska volt mint a műtét előtt és rohangált a házban kergetve a nagytesóját! :D

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget és a kedves szavakat!

2018. jan. 23. 20:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!