Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicám szörnyű sebeket...

A cicám szörnyű sebeket szerzett magának. Igazából én sem tudom hogy hol járhatott. :/ De a lényeg, hogy a cicusnak a seb gyógyulásakor, ki hullott ott a szőre, és szinte azokon a részeken teljesen kopasz. Kb mennyi idő mire vissza nő?

Figyelt kérdés
És a legnagyobb kérdésem, vissza nő egyáltalán ? És ha szörtűszövel jött ki a szőre, akkor is vissza tud neki nőni ? Köszi a válaszokat!

#szőr #cica #imádom őt! #agóddás
2018. jan. 24. 18:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Vissza fog nőni, csak gyógyuljon meg rendesen. Orvos látta? Ezek után is ki fogod engedni, vagy jobban vigyázol majd rá?
2018. jan. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az én cicámnak megkapta a lábát a szomszéd kutyája, nagyon pici, kb 1centi hosszú, sekély seb lett rajta. A seb hamar begyógyult, de nem viccből írom, kb félév volt, míg arra a pici sebre visszanőtt a szőr, pedig az csak le lett borotválva, hogy megnézzék a sebet. Nagyon lassan nőtt vissza, plusz a cica is folyton ott bolhászta/mosdatta magát a legintenzívebben. A hasán ivartalanítás után is sokáig tartott míg visszanőtt a szőre. Lehet csak az enyém ilyen kis "nyomi" 😊

Lehet kapni szőr, bőr tápláló vitamin pasztát, próbáljátok ki. De azért dokihoz vidd el, nézzen rá ő is!

2018. jan. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Lehet nem lesz éppen dús,de vissza fog nőni nyugi pár hét alatt. Ha nyalja majd a sebet akkor ki fog ott kopni,de ha teljesen begyógyul és már nem viszket akkor majd szépen visszasűrűsödik ott is a szőre.
2018. jan. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Doki látta már? Ő tudná megmondani ezt igazából. :( Remélem helyrejön!

Amikor nekünk volt sebe és bőrrel együtt a szőre is "leszakadt", akkor visszanőtt, de ő még fiatal cica volt. (mielőtt félreértés történne: így találtuk, szörnyű állapotban. Azonnal dokihoz vittük. :) )

2018. jan. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A szőr lassan nő vissza, hónapok alatt. Ha nagyon súlyos volt a seb, akkor az is előfordulhat, hogy nem nő vissza egyáltalán. Nem a szőrtüsző a gond, hanem hogy a hegszövetnek más a felépítése. Igazából állatorvost kéne megkérdezni, hátha tud adni valamit, ami serkenti a szőrnövekedést.
2018. jan. 25. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy harcolt másik cicákkal a terület uralásáért, esetleg nőstényekért, ha ő kandúr. De mondjuk a nőstényekért gondolom mostanság nem annyira; mert majd tavasszal, de kutyával pl találkozhatott szegényke. Amúgy nemtom, mennyi idő alatt nő neki vissza. De szerintem nem lassan, én arra tippelnék. Szóval énszerintem nem kell sokat várni rá. De én nem tudom.
2018. jan. 25. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nagyon kedvesek vagytok, jól esett hogy ennyien válaszoltatok.:) Az orvossal beszéltem vele kapcsolatban, és nem jósolt semmi rosszat. És még azt nem tudom, ha ki szeretne menni a cicus, akkor is tartsam mától bent ? :/ Mert igazából, már 2 éve lakik velünk, és sosem történt ilyen vele.
2018. jan. 25. 18:56
 8/10 anonim ***** válasza:
63%

"2 éve van veletek és még nem történt ilyen".

Ez ám az érv! Akkor két évente egyszer belefér? Mondjuk ha 15 éves koráig él, akkor még hatszor?

2018. jan. 26. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Velünk is hasonló volt, nálunk baktérium okozta fertőzése volt. Sebek voltak a lábán, egyre több és több seb. Pár antibiotikumos szuri és a sebek egy készítménnyel való befújása (amit az orvos adott) mindent megoldott. Nálunk végig kint volt a cica, nem tudtuk megoldani, hogy behozzuk. Szépen tisztán tartotta, nem mászkált el, mi pedig ügyeltünk, hogy a fekhelyük tiszta legyen. Mostanra meggyógyult, a szőre visszanőtt, sem a viselkedésén, sem a lábán nem látni, hogy valami történt vele bármikor is. Szerintem 1-2 volt, amíg teljesen visszanőtt.
2018. jan. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát azt neked kell eldöntened, hogy kiengeded-e a cicát. Nyilván biztonságosabb lenne neki odabent, de ha eddig kijárt, akkor lehet, hogy nehezen szokná meg a csak benti létet. Ha aggódsz érte, akkor próbáld meg benn tartani. 1-2 hónap alatt eldől, hogy megszokja-e.
2018. jan. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!