Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lehet a baja a macskámnak?

Mi lehet a baja a macskámnak?

Figyelt kérdés
Lassan több mint egy hónapja került hozzánk egy körülbelül 5-6 hónapos fehér kiscica. Ez tél környékén volt, az udvarunkon sírt és mivel nem szeretjük nézni az állatok szenvedéseit úgy gondoltuk befogadjuk, így lett egy házi állatunk. Kicsikét csúnya vörös karikás volt a szeme de meggyógyőlt szóval ezzel nem nagyon törődtünk. Úgy voltunk vele hogy nem nagyon visszük állat orvoshoz mivel az előző kisállatunknál nemi betegséget állapítottak meg és egy rosszul beadott inyekció után a macska este meghalt mivel az orvos átszúrta a tüdelyét. Ezért nem szeretnénk orvoshoz vinni. Na de a lényeg hogy nagy mennyiségben elkezdett hullani a szőre az elmúlt hónapban, és nem evett rendesen. Whiskast adtunk neki rendszeresen amiben kisebb utánajárás után elvileg ízfokozók vannak ezért a kajáját leváltottuk és vettünk neki rendes tápot és más fajta konzervet. Viszont evési nehézségei támadtak mivel másik macskák kissé megkarmolták a száját és az egyik karácsonfa dísz is felsértette a szája szélét. Éppen ezért alig evett, fogyott is rendesen. Majd következett az hogy elkezdett valami átlátszó nyálkás (bizonyára "szutyi"..) folyni az orrából, majd nyáladzott is. Azonban ebben a kettő hétben szépen javult az állapota. Rendesen játszik, szaladgál, nagyon szeret kint lenni, rendesen eszik, szerencsére már súlya is van és kevésbé hullik a szőre. És már dorombol is ami a betegsége alatt nem volt. Viszont a nyáladzás megmaradt és nem hajlandó mosakodni. Egyes helyeken ápolatlan a bundája és büdös, bár meglepő módon a legtöbb helyen puha. Miért nyáladzik és miért hanyagolja el magát?

2018. jan. 28. 18:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Még a vak is látja hogy beteg a macska és a vak is látja hogy csak kifogás az, ami miatt "nem szeretnétek orvoshoz vinni". Nekem is volt már rossz tapasztalatom állatorvossal, konkrétan ketaminnal altatott és a macska az ivartalanítás kellős közepén felébredt és hárman fogtuk le míg összevarrta. Nem az volt a megoldás hogy "többé nem megyek orvoshoz és kuruzsló leszek, ha meggyógyul meggyógyul ha nem nem", hanem hogy leváltottam az állatorvost és kerestem mást akivel elégedett vagyok. Ő egy szolgáltatást nyújt, gondolom ha a fűtésszerelő egyszer átfúr egy csövet nem azt mondod hogy fagyoskodsz egész télen és nem csináltatod meg a kazánt hanem keresel egy másik fűtésszerelőt.


Szóval vidd el egy másik állatorvoshoz mert egy kismacskánál bármi betegség sokkal súlyosabban és gyorsabban zajlik mint egy felnőttnél, nem is beszélve hogy gyenge az immunrendszere. Macskanáthának hangzik, de már más kórokozó is megtámadhatta ha büdös a bundája és nem fürdik, ez egyértelműen betegségre utal.

2018. jan. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha valóban nem akarjátok nézni ahogy szenved, akkor sürgősen vigyétek orvoshoz, egy másikhoz ha az előzővel gondok voltak. Egyértelműen beteg volt már akkor mikor hozzátok került és még mindig az, ezen csak az orvos tud segíteni. A kezelés mellett ivartalanítani is kell, hogy ne verekedjen össze más macskákkal.
2018. jan. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nagyon jót nevettem rajtad kedves Kérdező. :D Köszönöm! :DD
2018. jan. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ne vedd már el az időnket provokatív kamukérdésekkel.
2018. jan. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez most egy troll kérdés?


Vigyétek állatorvoshoz, ha abban nem bíztok, ahol voltatok, akkor másikhoz.

A macska beteg, gyógyításra van szüksége, majd oltásokra. Ezenkívül féreghajtóra, bolhairtóra, és ivartalanításra.

2018. jan. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Vészesen komoly kérdés volt. Volt 2-3 jó tanács és példa, én személyszerint nem dönthetek a dologról de köszönöm a válaszokat!
2018. jan. 28. 20:21
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Másik orvoshoz kell vinni,ahogy írták korábban. Azt látni,hogy érdekel a sorsa,különben nem tettél volna fel kérdést vele kapcsolatban,idáig rendben van,de ha tényleg azt akarod/akarjátok,hogy rendbe jöjjön,akkor vigyétek másik orvoshoz!
2018. jan. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg eredetileg macskanáthája volt, ami elfajult. Azóta lehet, hogy más baja is van még. Nézz körbe, keress egy normális állatorvost a környéken, esetleg másik településen, gondolom, mondjuk 20-30 km-t bevállalsz.

A macskanáthát vírus okozza, herpeszvírus, amit egyrészt gyógyszeresen (injekcióval) kezel az orvos, másrészt a kombinált oltás tartalmazza a macskanátha elleni anyagot. Ha krónikussá válik a náthája, az olyan, mintha te mindig örök életedben influenzás lennél, és egyéb szövődményei is lehetnek, pl. megvakulhat. Hogy még mi baja van ezen kívül, ugye én azt innen nem tudom. Az biztos, hogyha egy macska nem mosdik, akkor nagyon beteg. Azt jelzi, hogyha elhanyagolja magát. Mindenképp vidd el orvoshoz!

2018. jan. 29. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Még annyit, hogy a macskanátha nem múlik el magától, mindenképp kezeltetni kell (a vírus típusa miatt).
2018. jan. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat és tanácsokat! Megfogadom őket. Egyébként félreértéseket elkerülvén erről sajna a szüleim döntenek nem én.
2018. febr. 1. 19:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!