Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak? Egész éjjel...

Mit csináljak? Egész éjjel nyávog a cica. Nem tudunk tőle aludni.

Figyelt kérdés

Van egy szép tiszta fehér cicám.Kaptam hirtelen meggondolatlanul hazahoztam mert imádom őket..

Ivartalanított.11 hónapos lány.

Este szépen bement a helyére.Eddig oké.

Aztán bejött az ágyunk alá úgy 11 tájt és elkezdett nyávogni.

Ilyen keservesen..kaja innivaló előtte van.De nem bírta abbahagyni nyávogott tovább.Párom nem bírt tőle aludni.Én se bevallom...

Ráadásul van egy tengerimalackám is.

Aki meg kapar esténként és hangoskodik.

Tudom tudom egy szobában tartani elég rossz ötlet.

De a malackám a szekrény tetején van fent magasan. (Belvárosi polgári hazban lakunk.)

Tudom tudom..de nem birok megválni a malackámtól és a cica is nagyon a szívembe lopta magát...

Nemtudom mit csináljak..a szoba amiben vannak egyébként viszonylag tágas 25 nm..

Nagyon szeretnék egy mopszot örökbe fogadni mert otthon nővéremnek a mopszát annyira megimádtam és annyit vigyáztam rá..és egy kutyus nincs veszélyre a malackámra akit imádok..

A cicát pedig lenne lehetőségek visszavinni a gazdájához..

Tudom lehet felelőtlen vagyok de azt gondoltam naivan jó ötlet a cica is

.


2018. jan. 31. 16:16
 1/9 A kérdező kommentje:

A páromnak tetszett nagyon a cica.

Ezért ugy volt örökbeadom szerető helyre a malackám.Ugy vokt van rá jelentkező is mert felraktam netre.Demegbántam kitöröltem.

Megszakadna a szívem :(

Igy a cica az akinek sajnos mennie kell.

Sajnos mindig a szivemre hallgatok állatok kérdésben..

2018. jan. 31. 16:19
 2/9 anonim ***** válasza:
84%

2 csukott ajtó legyen köztetek és az állatok között éjszaka. Max a kutyák tudnak nyugton maradni éjszaka, a macskák, rágcsálók simán elbuliznak reggelig.

Dokinál voltatok vele már beadatni a kötelezőket? (már csak azért is, hogy kiderüljön, nincs-e valami betegsége a cicának).

Egyébként valsz. a macsek is csak azért nyávog, mert még új neki a hely. Majd megszokja (de azért a 2 ajtó távolság maradjon éjszaka)

2018. jan. 31. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%
Akkor mi a kérdés? Eldöntötted te ezt már. Felelőtlen vagy, a mopszot pedig gondold át, várj vele még, nehogy a macska sorsára jusson
2018. jan. 31. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Metionin ***** válasza:
100%

Egyrészt lehet hogy új neki a hely, másrészt le kell fárasztani este és akkor nem dáridózik éjszaka. A miénk is olyan, hogy képes az egész délutánt végigaludni, aztán éjfélkor meg jönne játszani. Ha délután nem engedjük annyit aludni hanem játszunk vele, akkor úgy alussza végig az éjszakát hogy meg se mozdul


Amúgy nem bántásból de kicsit felelőtlennek hangzik nekem ez az állatosdi, hozok cicát de a malacnak mennie kell, jaj mégsem, de akkor a cicának kell mennie de a helyére azonnal jönne egy kutya aki szintén ugyanúgy lehet hangos éjszaka, akkor a végén ki menne és ki maradna? Főleg a kutyánál ez nem kis anyagi kérdés is, megveszel 100 valahányezerért egy mopszot aztán vagy marad vagy nem?

Ha nem bírtok a cicával, tényleg az lesz a legjobb ha visszaviszed.

2018. jan. 31. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon remélem, hogy csak egy provokatív kamukérdés! Ennyi ésszel te nem lehetsz felnőtt! A stílusod is olyan, mint egy óvódásé! Neked annyi eszed, előrelátásod és felelősségérzeted nincs, mint egy hatévesnek! Az egész életedet hirtelen meggondolatlanul kapkodod! Az élet nem erről szól! Az nem úgy működik, hogy valamit elrontunk, mert képtelenek voltunk végiggondolni, majd fogjuk és visszacsináljuk! Az csak a mesében van! Nőj fel! És eszedbe ne jusson egy kutyát beszerezni! Az állatok nem cipők! Az állatok éreznek!
2018. jan. 31. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az ember ne fogadjon be meggondolatlanul állatot, ez sok év felelősség.

A kutya eszedbe ne jusson.


Nem tudom, mi lehet a macska baja, fájhat valamije, unatkozhat, félhet, ideges lehet, ki tudja? Mivel most hoztad, én ilyen hirtelen nem dönteném el, hogy menjen. Nekünk is volt macskánk, több is, évtizedek alatt, többnyire simán aludt éjjel, persze volt, amikor nem, ez ilyen.

A tengerimalacot nem tudom, miért említed, tuti nem amiatt üvölt a macska, legalábbis nem tudom elképzelni.

2018. jan. 31. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

1. A tengerimalacnak kéne egy társ, mivel szigorúan tilos egyedül tartani.Nem csodálom,hogy hangoskodik, unatkozik,magányos.

2. Ezek az állatok nagy felelősségel járnak, a cica ,kutya esetén 15-20 év is lehet! Kérlek ne vigyél haza több állatot hirtelen felbuzdulva.

Gondold át , aludj rá párat, olvass utána.

3.Pontosan mióta csinálja ezt a cica? Mennyit foglalkoztok vele egész nap és elalvás előtt? Elképzelhető,hogy unatkozik, nem fáradt azért nyávog.

4. Tényleg ne gondolkozz új állaton, amíg a meglévőket sem tudod megfelelően ellátni és gondjaid vannak vele. A kutya meg lehet ugatni fog este, rágni fogja a cuccaitokat, kaparni fog, lehet bepisil majd, bekakil éjszaka(amíg nem szobatiszta).

Minden állattal vannak gondok, nehezebb idők, ezt vedd figyelembe. Hiába cuki, nem ennyiből áll az állattartás.


Gondolom gyerekként nem nagyon lehetett állatod és most felnőttként minden kell. Nincs ezzel gond, de felelősséggel vállalj állatot. Ha csak úgy hirtelen hazaviszel egyet, annak nem szokott jó vége lenni.

2018. jan. 31. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
34%
Szia! Szerintem vidd el állatorvoshoz. Nehogy valami baj leggyen belőle. Ő majd megmondja. Ennyit tudtam segíteni.
2018. jan. 31. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne a szívedre hallgass, hanem a józan eszedbe, és eszedbe se jusson mopszot (meg semmilyen kutyát) örökbe fogadni. Sokkal macerásabb, mint egy cica.

A cica, ha eddig nem viselkedett így, lehet, hogy beteg, valami baja van. Állatorvossal ki kellene vizsgáltatni. Ennek valami oka van.

Tengerimalackát pedig nem szabad egyedül tartani, mert társas állat.

Ha bármilyen állatot tartasz, annak előbb járj utána az igényeinek, megfelelő tartásának.

2018. jan. 31. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!