Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért vonzódik a cicám az...

Miért vonzódik a cicám az emberi gyógyszerek, a domestos és még a penészeltávolitó szagához?

Figyelt kérdés

Ha domestossal van felmosva a konyhában és a fürdőben, nem lehet beengedni,mert hemperegni kezd. De múltkor konyhában fújtam kicsit a penészölő sprayvel, gondolom a permetből minimális a földre jutott és belefeküdt, szagolgatta. Egyből töröltem át, nehogy lenyaljon valamit belőle! Ma meg elővettem egy doboz advilt és amíg kimentem vízért, majdnem szétrágta a levelet. Kivettem a gyógyszert, szagolgatta. Utána meg jött utánam,mint egy pincsi és a kezemet nézte, van e nálam gyógyszer.

Ilyet miért csinálhat?


Ui. Nem, nem kamu kérdés. Ciki, nem ciki



2018. jan. 31. 22:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert ammóniát tartalmaznak mint a macska vizelete. Számukra ez vonzó.
2018. jan. 31. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
21%
A macskák már csak ilyen fura szerzetek. Van a macskagyökér nevű növény is, én ugyan még életemben nem láttam ilyet, de olvastam róla, hogy rossz szagú az is, a macskák meg imádják.
2018. jan. 31. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, természetesen az advil nem tartalmaz ammóniát, csak a fent említett szerek. A gyógyszer szerintem csak a doboz és a fényes felület miatt volt vonzó.
2018. jan. 31. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
8%

valószínűleg nagyon büdösnek találja a domestost, penészeltávolítót és azért hempergőzik benne, hogy a saját illatával elnyomja a rossz szagot. Ha meg először használsz egy erős szagú tisztítószert, a cica biztosan odamerészkedik, hogy megnézze honnan jön ez a számára fura és ismeretlen szag.

A gyógyszertabletták/kapszulák minden mozdulatra gurulnak, mozognak, amire a macskák ösztönösen ráugranak és a szájukba veszik! A gyógyszerlevél pedig csörög és érdekesen verődik vissza róla a fény, ami ugyancsak arra ösztönzi a legtöbb cicát, hogy játsszon vele. Úgyhogy az utóbbi kettőt jól zárd el előle, nehogy baj legyen!

2018. jan. 31. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi!


De ez a lágy zselatinos advil tetszett eddig neki... kapott már sok tablettát (féreghajtó, antibiotikum),azokat gyűlöli. De tényleg látni kellett volna, ahogy jött utánam, mintha a kedvenc jutifalija lenne nálam😁 természetesen el vannak zárva a gyógyszerek egy gyógyszeres dobozba, egyből teszem is el, és figyelek erre nagyon.

Mennyire veszélyes rájuk nézve a fertőtlenítő? Keressek ammóniamenteset?

2018. jan. 31. 23:05
 6/6 A kérdező kommentje:
Akkor most vonzó számára az ammónia vagy éppen el akarja nyomni pl a saját szagával?
2018. jan. 31. 23:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!