Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van 4 macskám, nagyon megtetsz...

Van 4 macskám, nagyon megtetszett egy cica egy menhelyen és most dilemmában vagyok, hogy örökbe fogadjam e?

Figyelt kérdés
Anyagilag kicsit még ez a négy macska is megterhelő, ezért nem merem örökbefogadni. Minden cicám ivartalanított és oltott, de tápban csak purina one ra tellik, ha még a ötödiket is befogadnám félek csökkenteni kéne még ezen a minőségen is, és hát öt cicát oltatni, alombol is kajábol is több kéne. Ezt is nehezen hozom össze a négynek. Szerintetek mi lenne a helyes döntés ez esetben?

2018. febr. 4. 16:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy nem fogadod örökbe. Már a purina one sem egy nagy minőség, ebből már végképp nem szabad alábbadni. Másrészt, ha bármelyik cicád beteg lesz, 50-100 ezret is rá lehet költeni lazán az állatorvosnál. Ezért, ha már a 4 is megterhelő egy kicsit anyagilag, dönts felelősségteljesen, és ne vállalj egy ötödiket semmiképpen.
2018. febr. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az a felelősségteljes döntés ha nem fogadod örökbe. Persze, én is nagyon szívesen örökbe fogadnék tucatnyi kutyát a menhelyről megtetszettek vagy beléjük szerettem, mégis el kell fogadnom hogy nem tudnék ennyiről gondoskodni.
2018. febr. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
80%

Ne fogadd örökbe! Ennyi erővel örökbe fogadhatnál még hatot, aztán meglátsz egy hetediket és jön a kérdés, hogy miért pont nála állj meg...

Nem tartozol felelőséggel a kóbor állatok felé. Ha egy állatot befogadsz, s arról megfelelően gondoskodsz, azzal már ki vetted a részed.

Mi emberek kollektíven a tartoznánk azoknak az állatoknak kárpótlással akiknek kárt okoztunk, de ezt mi állatszerető emberek nem vehetjük egyedül a hátunkra. Nem segíthetünk úgy, hogy minnél több állatot befogadunk. Talán úgy igen, ha minnél több embernek felnyitjuk a szemét a felelősségteljes állatartással kapcsolatban.


UI: Szerintem a Purina One-nál nagyobb kiszerelésben olcsóbb és jobb is a Brit Premium.

2018. febr. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
95%
Én is a purinával ezek és imádja a macskám.Szerintem se fogad örökbe már igy is alig birod
2018. febr. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha már 4 is megterhelő, akkor nyilván ne fogadj be újat. Nem tudsz minden szimpatikus, jobb sorsra érdemes macskát befogadni, ez van. Felelősséggel tartozol a meglevő állataidért, ne rontsd az életminőségüket egy újabbal.
2018. febr. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!