Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ugye nem baj a sok macska?

Ugye nem baj a sok macska?

Figyelt kérdés
Nagy kertes házunk van és 13 macskánk. Szerintetek baj, hogy ennyit tartunk? Menhelyről/utcáról fogadtuk be őket.

2018. febr. 4. 19:57
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
Egy alom sok cica,de sokan meghalnak (ez normális), miután eladtuk őket a gazdájukkal tartjuk a kapcsolatot. A körülmények már mint írtam kapnak enni naponta kétszer nagy kertben vannak és megvannak az oltások.
2018. febr. 4. 20:58
 12/30 anonim ***** válasza:
100%
Alapból nem lenne baj, ha van rá pénzetek, de ivartalanítani tényleg jó lenne (legalább a nőstényeket), mert ez így rengeteg. És a folyamatos fialás, szoptatás a macskák életét is nagyban megrövidítheti. Képzeld el, ha neked kéne évente szülnöd... (Én ismerek ilyen nőt, az orvosok mondták neki, hogy nem normális, mert tönkreteszi magát.)
2018. febr. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:
Egyébként az ivartalanítás nem természetes dolog és megvannak nélküle is. Már 23 éve tartunk macskákat és nem szokott baj lenni én csak szeretném tudni a véleményeteket nem szidást olvasni.
2018. febr. 4. 21:05
 14/30 Platypus ***** válasza:
93%
Hát ha neked nem baj, hogy a kiscicákból "sokan meghalnak" akkor nem igazán tudom mit lehetne erre mondani. Véleményt kérsz, de legyünk kedvesek, ja...
2018. febr. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:
Olvass utána egy alom mondjuk öt macska, de csak kettő marad életben az élet ilyen! Régen az emberek is sok gyereket szültek abból meghalt egy csomó és csak a fele érte meg a felnőtt kort. A macskáknál is így van.
2018. febr. 4. 21:16
 16/30 anonim ***** válasza:
90%

Ja és neked ez oké? Basszus nagyobb gondok vannak nálad mint elsőre gondoltam. Régen sok gyereket szültek és meghalt belőlük néhány, neked az is oké? Ez a természetes? Akkor mondjuk nem lett volna neked baj ha te halsz meg vagy a kistesód ugye? Vagy majd a te gyerekeid halnak meg, az is természetes meg jó úgy neked ugye? De ha jó a régi, akkor ne menj kórházba meg orvoshoz és ne vedd igénybe a modern orvostudomány vívmányait, hanem halj meg jövő héten egy sima náthában.


Innentől kezdve nem csak baj és felelőtlenség a sok macska nálatok hanem állatkínzás, ugyanis a nálatok született kölyköknek akikért ti vállaltok felelősséget megtagadjátok az orvosi segítséget amikor betegek és szenvednek.


Eszem megáll az ilyen emberektől komolyan mondom.

2018. febr. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
93%
De miért kéne a nőstények életét a felére csökkenteni és hagyni, hogy rendszeresen haljanak meg kiscicák, ha meg lehet előzni? Az emberek is találtak módot a védekezésre és élnek is vele, mert sokkal jobb, mint szülni 6 gyereket, hogy legalább egy felnőjön. Vagy ez is normális kéne hogy legyen?
2018. febr. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:
Ha elviszem őket ivartalanítás akkor jó lesz?
2018. febr. 4. 21:36
 19/30 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ivartalanított cicáim vannak és sokkal kiegyensúlyozittabbak, mint a nagyszüleim cicái voltak, akik csak szültek bele a vakvilágba, hogy max 5 évesen elpusztuljanak.


A nőstény nem szül évente 3 almot, nem gyullad be a méhe, nem kap el betegségeket, stb. Sokkal kevesebb esély lesz az emlődaganatra is. (Egyik barátnőm ivartalaníttatta a nagyszülei cicáját, pedig ők sem akarták. A 2 éves cicának kennyes, gyulladt volt a méhe a sok fialástól. Ha nem műtik meg akkor hamarosan meghalt volna és a gazdái nem is tudták volna, hogy beteg volt.)


A kandúr nem kóborol el, nem veri össze a többi, nem szedik ki a szemét, nem tűnik el napokra.


Ezt mind (és még sok mást) meg lehet vele előzni. Nagyon rendes tőletek, hogy befogadjátok őket, de a legnagyobb segítség, ha nem tudnak tovább szaporodni (és eközben megsérülni/meghalni). Gondolj bele, ha a nálatok született cicák helyett örökbefogadtak volna egyet menhelyről akkor kevesebb állat lenne az utcán, többnek tudnának segíteni. Ezt nem bántásból írom, mert tudom, hogy jó széánándék vezérel, de sajnos amég a menhelyek dugig vannak addig ez a legnagyobb segítség.

2018. febr. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
*szándék
2018. febr. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!