Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi kell egy macskának?

Mi kell egy macskának?

Figyelt kérdés

Kan vagy szuka?

Ivartalanítás?

Mennyi a kiinduló költség?

Havonta mennyi pénz?


2018. febr. 5. 15:25
 1/4 anonim ***** válasza:
49%

Kandúr, nem kan.

Macska:0 ft -akár több százezer ft.

Oltások 0- pár 10 ezer.

Kaja: maradėk vagy konzervek tápok. Azaz pár 100 ft - havi 10 ezer kb

Jàtėk. Papírgalacsin - macskavár, kaparófa stb. 100 ft - 100ezerig

Orvos. 0- amennyi ėpp aktuális

Javaslat. Macska ingyen,, egy házi cirmos, vagy menhelyi. Oltások, normál macskakaja (közėpáras) ill a játėkok is.

2018. febr. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Kandúr vagy nőstény*
2018. febr. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Elsőnek nagyjából igaza van.

Macska ára a befogadott, ingyen cicától lehet sokszázezerig.

Én nőstény párti vagyok, de ez relatív.

Ivartalanítani kell. A nemétől függ és attól, hogy hol élsz 8-15 ezer.

Oltások, féregtelenítés, chip 8-12 ezer.

A miénk jobb minőségű tápot eszik és konzervet. Kb. 6-7 ezret kajál el egy hónapban + párszáz forint az alom neki.

2018. febr. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Neme mindegy, a kandúr annyival előnyösebb, hogy neki jóval kisebb műtét az ivartalanítás, nem kell gallér, általában már varrat sincs, nem kell visszamenni vele a dokihoz, ha nincs gond. Az enyémet este ivartalanították, másnap már mintha mi sem történt volna.

Kiinduló költség szintén saját példa: alomtálca, alom, etető és itatótálka, ezek ára függ attól hogy honnan veszed, netről vagy boltból. Kaparófát én nem vettem mert kijárós, de csak bentinek kell. Játékra szerintem felesleges költeni sima kupakkal, alufóliagolyóval órákig elvannak.

Az állatorvosi költségek szintén változók, én az első vizsgálatért+oltásért 6000 Ft-ot fizettem, ivartalanítás 8000 Ft (kandúr). Féreghajtó tablettát én adom be neki, 3 havonta párszáz Ft, de van aki azt is dokinál adatja be.

Havi szinten az etetés nálam kb 4000 Ft (nyerssel etetem) de jó ha van félretéve dokira pénz mert bármikor történhet valami.

2018. febr. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!