Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért végzi el a nagydolgát...

Miért végzi el a nagydolgát az alom mellett?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Rengeteg ilyen jellegű kérdéssel találkoztam ezen az oldalon, ezért vonakodva kérdezek én is újra, de a tanácsokat már mind végigjártam és egyik sem segített...

Ez a cica pisilni ugyan belepisil az alomba, de a nagyobb horderejű dolgokat az alom mellé pakolja. Legyen az friss alom, kitakarított alomtálca, szilikonos, illetve kavicsos, teljesen mindegy, a végeredmény mindig a tál mellé kerül. A legújabb próbálkozás a betéttel ellátott alom volt, de ez sem jött be.

A vicc az egészben, hogy a cica most lesz másfél éves, az első évben ilyen jellegű problémánk egyáltalán nem volt. Aztán egyik pillanatról a másikra felhúzta az orrát, és nem. Próbáltam rajta kapni, mikor láttam, hogy készülődik, gyorsan felkaptam és beraktam a tálba, de makacsul ragaszkodik a padlóhoz...

Talán új tálcát kéne venni? Elképzelhető, hogy fertőtlenítés ide vagy oda, valamifajta szag nem tetszik neki, és ezért nem teszi a dolgát?

Válaszotokat előre is köszönöm!


2010. jún. 7. 12:57
 1/4 anonim ***** válasza:

nahát,ilyennel még nem találkoztam! nem lehet az alom szaga a ludas,mert akkor nem is pisilne bele.normális macsek alig várja,hogy elkotorhassa a produktumát,nemhogy kitegye közszemlére! az enyém csak akkor kakil,ha mi már lefeküdtünk,pedig fedett alomtálcája van.a tiédnek biztosan valami kellemetlen élménye volt,ezért makacsolja meg magát.

elfér benne kényelmesen,miközben a dolgát végzi?

ha már mellékakilt,megpróbálja elásni?

próbáltad máshová tenni az almot?

2010. jún. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, elég furcsa… lelkesen kaparássza a linóleumot, kevesebb sikerrel…

Elfér, mert – nem tudom, ez más macskáknál mennyire szokás – nem mászik bele az alomba, csak ráguggol a szélére… mikor végez, akkor is kintről kaparászik, bele egyáltalán nem megy. Többekközt ezért is gondolom, hogy a tálcával lehet valami baj…

Ezen a zárt almon már én is gondolkodtam, több ok miatt is praktikus lenne… Még nem próbáltam máshová rakni a tálcáját, de akkor ez lesz a következő cselszövés… hátha…

Elég fura cica, ezért is szeretem többeközt, de ez elég kellemetlen velejáró, ha lehetne, azért kiküszöbölnénk. Próbáltam vele kiabálni, hátha egy erősebb „Nem szabad” hatásosabb lenne bárminél… látszik rajta, hogy érti és tudja, miért vagyok dühös, de mintha nem érdekelné.

2010. jún. 7. 13:20
 3/4 anonim ***** válasza:
Homok kell bele meg hamu..
2010. jún. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
lehet az is,hogy a tálca kaparászása rossz érzés neki,esetleg valamikor sérült volt a körme,vagy belement az alomból egy darab az ujjai közé és rossz emlékei vannak róla. mi használunk alomzacsit is az alom alá,így a tálcával egyáltalán nem érintkezik se a macsek,se a nedves,használt alom. esetleg ezt is megpróbálhatjátok. amikor nem akar semmit,akkor is tedd bele,és a lábával kaparássz,hogy érezhesse a különbséget,hátha rájön,hogy nem is olyan rossz,mint az emlékeiben. amikor még nyitott alomtálcánk volt,az egyik cicám nekem is mindig mellékakilt,de azért,mert odaguggolt a széle fölé a sarokba,csak nem jól számította ki a pottyantás helyét,így az legurult a peremről. ilyenkor ő is a linóleumot próbálta elkaparni. ezek szerint zavarja a tiédet is,hogy nem tudja eldugni,kísérletezz,hogyan segíthetnél neki.
2010. jún. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!