Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nyers hús cicának?

Nyers hús cicának?

Figyelt kérdés
Valóban lehet adni a cicánal nyers húst? Ha igen akkor pl csirkemellből mennyit egszerre? Mennyi idős cicánal adható? Milyen gyakorisággal? Nekem 6 hónapos a cicám de egyszerűen kizavarni sem lehet a konyhából főzéskor.Folyamatosan tapogatja a lábam mintha csak azt mondaná : hé! Itt vagyok én is,kérek belőle :)
2018. febr. 10. 13:32
 1/10 anonim ***** válasza:
98%
Miért, a természetben megsüti neki valaki az egeret? Megfőzi a madarat, tojást?
2018. febr. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ragadozó állat, miért ne lehetne neki nyers húst adni?


Az enyém egyszer a papagájt is levadászta, mire hazaértem a szárnya végéből maradt egy tollcsomó...

2018. febr. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
98%

Egy picit adhatsz belőle neki

Előbb inkább nézd meg, hogyna reagál rá és ha nem találsz semmi furcsát akkor simán adhatsz neki többször többet

Én pl. a két cicámnak nyers vesét adok, mert csak ezt eszik meg a normális kajájuk mellett

2018. febr. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%
Egyik barátomnak volt hipoallergén cicája és annak csak nyer húst szabadott enni-e. Gondolom akkor egy normális cicának se lesz tőle semmi baja :)
2018. febr. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%

Ugyebár van a Barf módszer, melynek a lényege a nyershússal való etetés...

Szóval igen, lehet kizárólag nyers hússal etetni, de nem ilyen egyszerű azért.

Rendesen utána kell olvasni az arányoknak.


Viszont én iparihúst sosem adnék nyersen. Egyrészt egészségügyi, másrészt etikai okokból.


Ha egy minőségi tápot veszel, pl. acana, akkor az elvileg szabad tartású állatolat tartalmaz, szerintem ezt a dolgot érdemes támogatni.


Ha nem értessz egyet, akkor ajánlom az earthlings című filmet!

2018. febr. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is a barf szerint etetem a cicám, viszont tényleg nem lehet csak úgy adni mindenfélét, meg van adva hogy mennyi legyen a színhús-csontos hús-belsőség aránya. És ha nyersen etetsz, akkor csak húst kapjon, viszont ha tápot, akkor ne kapjon húst mellé mivel teljesen más a kettőnek az emésztési ideje.
2018. febr. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
98%
Nyerskosztos cicák fb csoportot javaslom! Tapasztalt, több éve barf-fal etetők segítenek neked az arányokban, és sok hasznos infót is megtudhatsz :)
2018. febr. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
49%
Lehet, kivéve disznót és vaddisznót - ezeket csak teljesen átfőzve szabad adni.
2018. febr. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi rendszeresen adunk neki, mert nagyon szereti.
2018. febr. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
70%

4-es:

az hogy a cica hipoallergén-e, nem függ össze azzal, hogy mivel lehet etetni. Ugyanúgy lehet ettől függetlenül tápot is ennie, és nyers húst is.

2018. febr. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!