Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet e nyers húst adni a...

Vicuska87 kérdése:

Lehet e nyers húst adni a cicának? Illetve, gyümölcsös bébi desszertet? (üveges püré)

Figyelt kérdés

Azt mondták, hogy lehet neki adni, nyers csirke vagy pulykamellet. Főve egyaltalán nem eszi meg.

Lehet e adni neki, egy kevés, ilyen bébi desszertet? ezt csak kíváncsiságból kérdezem.


2012. márc. 31. 11:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Főve jobb, de a baromfit esetleg adhatod neki nyersen. A gyümölcsös bébi desszertet pedig nem hiszem, hogy megenné a cica. :)
2012. márc. 31. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%

a macska ragadozó, megeszi a nyers húst

a gyümölcsevés viszont annyira nem jellemző rá...

2012. márc. 31. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az enyémnek én csináltam ilyen bébi pempőt mikor kicsike volt. Vettem husikat (máj vagy csirke vagy malac, attól függ mikor mi volt otthon) pároltam répát, főztem rizst meg krumplit, és ezek össze turmixoltam néha ment bele egy kis fokhagyma (de egy cikkecske), ha volt húslevesből alaplé akkor azzal, ha nem akkor csakúgy magában, vagy vízzel, vagy tejjel, és úgy ette mint a legfinomabb bolti cica kaját :) Sőt nem is volt hajlandó megenni egy idő után a cica konzerveket :)
2012. márc. 31. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

csirke és pulykahúst adhatsz neki nyersen és főve egyaránt, a lényeg, hogy a főt hús ne legyen fűszeres (pl. a csípős, paprikás szószt le kell róla mosni) Ha húslevesben készíted el az a legegyszerűbb az a lényeg, hogy a hús ne legyen meleg! várd meg míg kihűl.

A bébi ételt nem tudom, hogy megeszi e.

Az én macskám egyszer evett főtt kelkáposztát, és imádja a répás macskaeledelt. Ha adsz is neki, szerintem keverd hozzá a húshoz.

2012. márc. 31. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

előttem szólónak:

krumplit és rizst főtt és turmixolt állapotban (sem) nagy mennyiségben nem szabad adni a cicának, mert nem tudja megemészteni a cica (keményítő)

2012. márc. 31. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek.


Az én cicám, eszi még a boci tubusos sajtot. És eszik ilyen bébi desszertet is ami gyümölcsből van. Mindig kap 3 teás kanállal, és tisztára nyalja a tányért.

2012. márc. 31. 14:35
 7/9 anonim ***** válasza:
A legfontosabb, hogy disznóhúst nem lehet nyersen adni.
2012. ápr. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Lizi 40 ***** válasza:
Lehet nyers húst adni, de inkább hőkezelt legyen hogy kiszűrj minden bakteriális fertőzést! Bébi desszert az jó csak a cicusok számára szinte 0 a tápértéke (tehát tömít, de olyan, mintha Te cukorkát ennél, finom de éhes maradsz utána).
2012. ápr. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én nem adnék neki nyers húst! A férgek, és más fertőzésveszély miatt. Az tény, hogy a természetben megeszi az egeret, pockot, halat, madarakat, és még sok mindent. Viszont te érintkezel nap mint nap a macskáddal, és lehet, hogy egy adag nyers husival tönkreteszed az állatorvos által fél év alatt beadott oltásmennyiséget.
2012. ápr. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!