Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Maine coon? Tenyésztők tudnak...

Maine coon? Tenyésztők tudnak segíteni? (A többi lent)

Figyelt kérdés

Olvasd végig, tudom hogy hosszú, de a lényeg van benne.

Tehát, a családba van egy kicsike hullámos papagáj, és apa, meg én szeretnénk egy Maine Coon cicust. Apával már megbeszéltünk dolgokat, és majd nyár után beszélünk anyával is egy ilyen cicáról. Sok kérdés meg is fordul a fejemben, amire szeretnék választ kapni, ha mégis úgy döntünk hogy tenyésztőhöz fordulunk.


Kérdések:


- A cica szőre mennyire hullik? (Tehát hányszor kell egy nap fésülni? Kitakarítani a szőr miatt a lakást is sokszor kell? Mivel láttam hogy hosszúszőrű, büdös is lehet a bundája?)


- Lány vagy Fiú cica legyen? (Állítólag a hím macskák ennél a fajtánál sokkal nagyobbra nőnek, mint a nőstények és mi nagyot akarunk. De van valami hátrány akkor ha a macsek ivarzik? Stb...)


- Milyen eledelt vagyek neki? (Kölyök- és felnőttkorában? Az alutasakos jó? Milyen márkát vegyek neki? Royal Canin? Whiskas? Friskies?)


- Macska kiegészítők? (Gondolok én alomtálcára, alomra, hordozóra, cicafekhelyre, stb. Egy ekkora macskának nehéz találni megfelelő méretű dolgokat, és mivel mi Nagyváradon élünk, nincs sok esély Fressnapf szerű boltokra. Az alomból kinek melyik fajta vált be? Nekünk már volt cicánk, és csak csomósodó almot vettünk, úgyhogy tapasztalatunk nincs másféle alommal. Játékokat is érdemes neki venni? )


- Hogyan szoktassam dolgokhoz? (Pl ha a cica Whiskast evett és én Royal Caninnal akarom tovább etetni, akkor hogy szoktassam át? Vagy alomra hogy szoktassam rá?)


- Miket nem szabad neki adni? (Ételekre gondolok)


- Mennyi időre lehet otthon hagyni egyedül? (Mivel egy macska 24 órából 15-öt alszik, gondolom reggel 7:15-től délután 14-15 óráig itthon hagyom nem lesz semmi baja. Vagy mégis? Esetleg ha elmegyünk valahova, és visszük magunkkal, akkor azt jól viseli? És ha a ismerősnél hagyjuk?)


- Fürdetés? (Láttam hogy ez a fajta ,,szereti,, de inkább tűri a vizet, de mégis milyen samponnal mossam? Milyen hőmérsékletű vízzel?)


- Szobanövényekkel hogy ,,barátkozik,,? (Van egy kis avocado fánk, ami kb két arasznyi magas. Mérgező ez neki, ha nincs tápozva, permetezve, csak vízzel locsolva? Mármint ha megrágja még pici korába?)


- Hamar összeszokik velünk? (Tehát nem fog elbújni? Esetleg félni tőlünk? Mit kell tenni, amikor hazahozzuk?)


- A papagájjal hogy jönne ki? (A madarat csak röptetéskor engedjük ki)


- Ivartalanítás? (Kötelező? Mennyire rossz az ivarzás ideje? Mennyi idő az ivarzás? Mikor kell elvégeztetni az ivartalanítást? A cica hogy tűri?)


- Mennyire lehet sétáltatni? (Gondolom, egy ekkora állat elég jól viseli...)


- Apportírozni, vagy más dolgokra meg lehet tanítani?


- Egy tenyésztő ad útlevelet, törzskönyvet, egészségügyi könyvet és oltásokat?


- Mikor, és mik ellen kell oltatni? (Vagy esetleg milyen egyszerűbb egészségügyi vizsgálatokat kell elvégezni itthon? Féregtelenítést, bolhaírtást hogy kell megtenni? Állatorvossal?)


Ha esetleg tudtok valami jó tenyésztőt, Hajdú-Bihar megyében, akkor szívesen várom a kommenteket! 😉



2018. febr. 12. 13:34
 1/9 anonim ***** válasza:
65%

Nem vagyok tenyésztő, de több fajtatiszta (és házi is) cicám van... Valamikor én is tervezek egy Maine Coont.

Bármilyen cica mellett döntötök, ha az egy fajta akkor tenyésztőtől vegyétek, törzskönyvel!


Kérdések:


- A cica szőre mennyire hullik? (Tehát hányszor kell egy nap fésülni? Kitakarítani a szőr miatt a lakást is sokszor kell? Mivel láttam hogy hosszúszőrű, büdös is lehet a bundája?)


Kérdéses, hogy bent vagy kint tartjátok, ha kint akkor feltétlenül egy biztonságos kennelbe legyen. Amúgy a hosszú szőrű macskák kicsit kevésbé hullajták a szőrüket, nagyáltalánosságban, de így is néha horror. Ezen a megfelelő táp, esetleg vitamin és heti 1-2-3x-i rendszeres kefélés valamennyit segít.


- Lány vagy Fiú cica legyen? (Állítólag a hím macskák ennél a fajtánál sokkal nagyobbra nőnek, mint a nőstények és mi nagyot akarunk. De van valami hátrány akkor ha a macsek ivarzik? Stb...)


Mindenképpen ajánlott ivartalanítani. A fiú és a lány macska is ivarosan összepisil mindent, sokat vonyítanak. És ivartalanítva egészségesebbek, egyedül az elhízásra kell figyelni... De ivartalanítva bújósabbak, s tovább is élnek.


- Milyen eledelt vagyek neki? (Kölyök- és felnőttkorában? Az alutasakos jó? Milyen márkát vegyek neki? Royal Canin? Whiskas? Friskies?)


A tenyésztő Royal Canint fog ajánlani, ami nem egy rossz táp, de azért nem is jó... Nem gabona mentes pl. És kicsit a minőséghez képest túlárazott. A supermarket minőséget mint a whiskas, friskies kerüljétek, nagyon nagyon rosszak.

Én az Acana nevű tápot ajánlom. Ez kicsit drágának tűnhet, de nagyon jók az összetevői. A száraztáp mellé nem kell konzerv, alutasakos, elég a víz.

Ha mégis akartok és a pénz sem akadáj akkor az Animonda KONZERVEKET (az alusak rosszabbak ebben a márkában) ajánlom, de akkor is csak ilyen heti 2 alkalommal.


- Macska kiegészítők? (Gondolok én alomtálcára, alomra, hordozóra, cicafekhelyre, stb. Egy ekkora macskának nehéz találni megfelelő méretű dolgokat, és mivel mi Nagyváradon élünk, nincs sok esély Fressnapf szerű boltokra. Az alomból kinek melyik fajta vált be? Nekünk már volt cicánk, és csak csomósodó almot vettünk, úgyhogy tapasztalatunk nincs másféle alommal. Játékokat is érdemes neki venni? )


Érdemes azért mégis csak leutazni Budapestre egy nagyobb ilyen témájú bolt miatt. Ott segítenek, de biztos tudsz valahonnan rendelni is.

De a tenyésztő miatt is lehet, hogy utazni kell majd.


- Hogyan szoktassam dolgokhoz? (Pl ha a cica Whiskast evett és én Royal Caninnal akarom tovább etetni, akkor hogy szoktassam át? Vagy alomra hogy szoktassam rá?)


Ha tenyésztőtől veszed, akkor biztos hogy nem evett whiskat. Ha azt ette, akkor az nem tenyésztő hanem szaporitó...

Szinte biztos az is, hogy Royalt kapott, ez esetben úgy szoktasd át Acanára, esetleg Leonardora hogy kérsz a tenyésztőtől egy kisebb adagot (valószínűleg magától ad amúgy) és eleinte azzal kevered az új tápot, az új táp mennyiségét minden alkalommal egy picit növelve, míg a végén csak az marad.

De tapasztalataim szerint a hirtelen váltásnak is csak egy kis hasmenés lehet az eredménye, ami mondjuk kölyöknél nem jó.

Az alommal több mint valószínű, hogy nem lesz gond. Nekem eddig az összes macskám ösztönösen használta.


- Miket nem szabad neki adni? (Ételekre gondolok)


Disznóhúst nyersen. De ha táppal etetsz, akkor én egyáltalán nem ajánlom, hogy húst egyen, mert más az emésztési idő.


- Mennyi időre lehet otthon hagyni egyedül? (Mivel egy macska 24 órából 15-öt alszik, gondolom reggel 7:15-től délután 14-15 óráig itthon hagyom nem lesz semmi baja. Vagy mégis? Esetleg ha elmegyünk valahova, és visszük magunkkal, akkor azt jól viseli? És ha a ismerősnél hagyjuk?)


Ez nagyon egyed függő, de amúgy a 15 óra alvást ne úgy képzeld el, hogy egyhuzamban.


- Fürdetés? (Láttam hogy ez a fajta ,,szereti,, de inkább tűri a vizet, de mégis milyen samponnal mossam? Milyen hőmérsékletű vízzel?)


Langyos vízzel, s lehet rendelni pl. petissimóról maxska sampont. De 3 hónaponként max., vagyis ez legyen a leggyakoribb.



- Hamar összeszokik velünk? (Tehát nem fog elbújni? Esetleg félni tőlünk? Mit kell tenni, amikor hazahozzuk?)


Lehet, hogy előszőr fél, de majd minden jön magától...


- A papagájjal hogy jönne ki? (A madarat csak röptetéskor engedjük ki)


Össze kell szoktatni. De sosem mondanám azért 100%ig biztonságosnak.


- Ivartalanítás? (Kötelező? Mennyire rossz az ivarzás ideje? Mennyi idő az ivarzás? Mikor kell elvégeztetni az ivartalanítást? A cica hogy tűri?)


Nagyon ajánlott, minnél hamarabb célszerű.


- Mennyire lehet sétáltatni?


Én nem ajánlom, de ez is egyedfüggő.


- Mikor, és mik ellen kell oltatni? (Vagy esetleg milyen egyszerűbb egészségügyi vizsgálatokat kell elvégezni itthon? Féregtelenítést, bolhaírtást hogy kell megtenni? Állatorvossal?)


Egyszerűbb orvossal.

2018. febr. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%

1. A cica szőre hullik. Heti szőrápolás, kefélés és takarítás mennyiségétől függően többé-kevésbé, de hullik, főleg vedlési időszakban. Nyilván, a napi porszívózással és legalább heti 2-3-szori keféléssel ez nagy mértékben csökkenthető, de teljes szőrmentességre ne számíts. Büdös legfeljebb akkor lesz a bundája, ha ürülékes marad vagy meghempereg valamiben.


Tenyésztő általában nem ad kinti tartásra macskát, azok között, akikkel beszéltem, sokan még a kifutót is ellenezték.


2. A kandúrok valóban nagyobbra nőnek. Ha ez szimpatikusabb, válasszatok kandúrt. A legtöbb tenyésztő ivartalanítási kötelezettséggel vagy már eleve ivartalanítva adja a kiscicákat oda, tehát ivarzás és jelölés szempontjából voltaképpen mindegy, milyen neműt választotok. A Maine Coon eleve nem egy ölbecica. Szeret a gazdi közelében lenni, mindig ott van, ahol te, de ne várd, hogy felugrál rád és az öledben fog dorombolni. A kandúrokról továbbá állítják a tenyésztők, hogy alapvetően nyugodtabb természetűek, mint a nőstények.


3. Először úgyis a tenyésztő által javasolt etetést kell folytatnotok. Azzal nem értek egyet, hogy minden tenyésztő Royal Caninnal etet, ezt több tenyésztő felkeresése után cáfolom. Mi Sanabelle száraztápot adunk a cicának, tenyésztő javaslatára, olykor kiegészítve főtt hússal. De a jól megválaszott száraztáp mellé sokszor nem szükséges más kiegészítő. Az alutasakosok és a konzervek az alacsonyabb árkategóriában nem minőségiek, zömében vízből állnak, semmi tápanyag tartalmuk nincs. A jobbak drágák, annyiért már rendes húst veszel neki. (Csirke, marha, hal, disznó, stb. -- DISZNÓT szigorúan nem adunk nyersen!)


A bolti kommersz márkák, a Whiskas, Friskies és társai mind hulladék kategóriába származnak. Nagyon minimális (4%) az állati származéktartalmuk (még csak nem is garantáltan hús!), emellé sok ízfokozó és színezőanyag van bennük. A marketing miatt túlárazottak is. Ugyanilyen árban kapsz pl. Sanabelle tápot, aminek már min. 20% a hústartalma. Vannak ennél jobb minőségű, szuperprémium tápok is, többek között az Acana és az Orijen. AZONBAN a normális minőségű száraztápot nem fogod megkapni a boltokban, interneten kell rendelned. Nagyobb kiszerelésben olcsóbb is. (Zooplus, Petissimo).


4. Valamennyi kiegészítőt be lehet szerezni interneten. A nagyméretű fedett cica WC-nket pl. Zooplusról rendeltem, a hordozót viszont Fressnapfból vettük. Ahogy előttem írták: szinte elkerülhetetlen, hogy utaznod kelljen, ha más nem, a cicáért, és egyszer beleférhet pl. egy Fressnapf-os bevásárlás is.


Alomból mi csomósodót használunk, biológiailag lebomlót, amit le lehet húzni a WC-n. Szintén Zooplusról vesszük.


Játékokat érdemes venni, DE nem drágán. Tapasztalat, hogy a 300 Ft-os tollas pálcát ugyanúgy szétkapja fél perc alatt, mint a 2000 Ft-osat. A miénk szereti a kis szivacslabdákat, szokta hozni, hogy dobáljuk neki és visszahozza. :D Van felhúzható egér, tollas pálca, csörgős, kemény és puha labdák... Változó, hogy mivel játszik vagy játszunk.


Kaparófa mindenképp kell. A Zooplus-os kaparófák és cicabútorok valamennyiét tudom ajánlani, én onnan vettem egy kisebb kaparófát, amit most már, 10 hónapos korára szinte teljesen kinőtt.


5. Tenyésztőnél NEM esznek Whiskast és társait a fajtatiszta cicák. Minőségi eledelen tartja őket. A száraztápnál (de valamennyi étkezési módszernél) a fokozatosság fontos a váltásban, máskülönben hasmenést kaphat a cica. Tehát eleinte úgyis azt fogod adni neki, amit a tenyésztőnél kapott, majd ehhez keversz a másik fajtából... Etetési tanácsokért mindenképp érdemes a tenyésztőhöz fordulni.


6. Egy "rövid" lista a tiltott ételekről: [link] -- A fontosabbak közt van, hogy fűszeres, saját ételt, maradékot ne kapjon, nyers disznóhúst ne kapjon, tejet ne kapjon, csokihoz, édességhez ne legyen hozzáférése. Egyébként sok hasznos egyéb infó is van az oldalon.


7. Ha már megszokott az új környezetében, reggeltől estig nyugodtan elvan, ha van friss víz és száraztáp neki. Természetesen, ha elmentek több napra, mindenképp legyen valaki, aki vigyáz rá, rosszabb esetben cicapanzió. Ha nem muszáj, én nem szakítanám ki a megszokott környezetéből, a macskák érzékenyek erre.


8. Fürdetni nem kell, hacsak nem koszos. A miénk sajnos lett már olajos, illetve voltak ürítés után balesetek, fürdettük már emiatt. Rendes macskasampont lehet kapni állatfelszerelés-boltban, vagy interneten.


9. Bizonyos szobanövények mérgezőek a cicára, a már belinkelt oldalon ezekről is találsz egy listát a Biztonság - Kert menüpontban.


10. Normális tenyésztőtől jól szocializált macskát kapsz, aki nem fél az emberektől. Az új környezet ettől függetlenül stresszes lehet neki, elbújhat, olyankor időt kell adni neki, hogy magától fedezze fel a terepet, ismerjen meg. A mi esetünkben itthon kiengedtük a hordozóból, és hagytuk, hogy magától fedezze fel a lakást, megmutattam neki, hogy merre találja az etetős-itatós tálakat, a cica WC-t (abba be is tettem, kapartam is a lábával), és sosem volt gond. Már aznap este velem aludt.


11. A papagájhoz sajnos, nem tudok hozzászólni. Szoktatás kérdése. Ahonnan mi vettük a cicát, a tenyésztőnek más állatai (baromfi, papagáj) is voltak, tehát nem kételkednék benne, hogy kijött volna egy papagájjal. De sosem lehetsz elég óvatos.


12. Ivartalanítási kötelezettség a minimum, ami alapnak számít, ha tenyésztőtől, hobbi célra kiscicát vásárolsz. Ezt a szerződésben kiköti, általában a törzskönyvet csak az ivartalanításról szóló állatorvosi igazolás elküldése után kapod meg. Mi már eleve (korai) ivartalanítás után, 15,5 hetesen hoztuk el a cicánkat, mindig is egy nagyon nyugodt természetű, barátságos, kíváncsi cica volt.


A mikorról egyébként szólnak viták, külföldön nem ritka a 12 hetes kortól történő ivartalanítás, hazánkban egyes állatorvosok is vitatják, hogy első tüzelés előtt/után (5-6 hónapos kor), vagy 1 éves kor után. A legtöbb tenyésztő, akikkel beszéltem, 6-8 hónapos korig teszi kötelezővé az ivartalanítást.


Hogy a műtétet hogy viseli, megintcsak cica-függő. Erről állatorvos (de a tenyésztő is) ad részletes tájékoztatást.


13. Sétáltatáshoz szintén nem tudok hozzászólni. Én nem vinném le, a tenyésztőnk is ellenzi az ötletet.


14. Mi nem tanítottuk apportírozni, mégis visszahozza a labdát. De nyilván, ez macskafüggő. A macskák, és köztük a Maine Coonok taníthatóak, nyilván nehezebben, mint a kutyák, de nem lehetetlen. De nincs rá garancia, hogy a te cicád meg fog tanulni apportírozni.


15. A törzskönyv egy Tenyésztőnél nem kérdés, nem opció, hanem ALAP. Oltási könyv, benne a 2 kötelező kombinált oltás (9 és 12 hetesen) szintén ALAP. Valamennyi tenyésztő útlevéllel adja a cicát (az útlevél az oltási kiskönyvet helyettesíti), de szerintem kérésre el tudja intézni, ha ez nem számít nála alapvetőnek is.


Oltások, oltási kiskönyv, megfelelő féregtelenítés, de legfőképpen TÖRZSKÖNYV NÉLKÜL nem veszünk fajtatiszta állatot. Aki így próbálja meg odaadni őket, az NEM tenyésztő, hanem egy szaporító. Tenyésztőt eleve nem fogsz találni apróhirdetéses oldalakon, mint a Jófogás és társai.


16. A tenyésztő, de inkább állatorvos az oltásokról is tud tájékoztatást adni. A mi szerződésünkben az éves kombinált és az évi 4 féreghajtás van kikötve.


Féreghajtás: kapható féreghajtó tabletta állatpatikában, 2-400 Ft között, 3 havonta a testsúlyának megfelelő mennyiséget kell neki adni. Bolhairtást, optimális esetben, egy lakásban tartott cicánál ritkán kell csinálni, mi nem kezeljük rendszeresen bolhairtóval, lévén, sosem hagyja el a lakást. De léteznek spot-onok.


Súlyos férgesség, bolhásság, egyéb betegség esetén állatorvos azonnal. A szerződésben eleve ki van kötve általában, hogy bármilyen probléma esetén állatorvosi ellátásban részesíted. Sose vegyél úgy állatot magadhoz, hogy nincs félretéve legalább 50-100 ezred, egy váratlan állatorvosi költségre.


17 ...


Tenyésztőt lehetőleg ne hely szerint válassz. Keress fel többet, beszélj velük telefonon, e-mailben, érdeklődj. Sok tenyésztő van, ahol előre fel kell iratkozni, és várólistára kerülsz. Valahol hónapokat kell várni, míg máshol lehet, hogy találsz elérhető kiscicát, aki megtetszik.


Google, Facebook. Egy normális tenyésztőnek minimum egy FB-oldala, de inkább saját weboldala van. A többségük kerüli az apróhirdetéses (Jófogás, stb) oldalakat.


A kiscica ára, hobbi célra, 100 ezer Ft-nál kezdődik, a legdrágább, amivel itthon találkoztam, 160 ezer Ft volt. (Külföldön fél millió is lehet.) Kedvenc (hobbi) célra mindenképp ivartalanítva/ivartalanítási kötelezettséggel fogja odaadni.

2018. febr. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%

Nem vagyok tenyésztő, de van egy lány maine coon cicám. Ő 9 kg. A kandúr tesói sokkal nagyobbak.

Hetente egyszer fésülöm át alaposabban, de akkor furminátorral + szilikon kesztyűvel. Naponta porszívózok. Egyébként utálja, ha fésülöm, meg kell várni, hogy elálmosodjon, különben karmol és harap.

A sétáltatás egyed függő. Az enyém nem tud pórázon sétálni. Viszont ha otthon vagyok, kijöhet velem az udvarra. Nem megy sehová, elvan a kertben.

A tenyésztő ad oltási könyvet. Ha akarsz neki útlevelet, jelezd a tenyésztőnek.

Törzskönyvet csak az ivartalanítás után kapsz. Hobbi célra eladott cicát ivartalanítási kötelezettséggel tudsz venni. Az ivarzás nem fog gondot okozni, ha 6 hónapos kora előtt ivartalaníttatod.

Mi dolgozunk, este érünk haza, a cica örül nekünk, de egyébként elvan nap közben. Aludni szokott egész nap.

Egyáltalán nem büdös :D dehogy!!!! Olyan illata van az egész cicának, mint egy kisbaba hajának.

Mi az 5 év alatt 3-4 alkalommal fürdettünk meg. Rögtön utána lefertőtlenítettük a sebeinket. Határozottan nem szeret fürödni. És hidd el, még egy 3 kg-os házimacskát sem egyszerű megfürdetni. Egy közel 10 kilósat, irgalmatlan karmokkal... Nem egyszerű.

Viszont kell, hogy legyen előtte mindig elég víz, mert az ivóvizében szívesen pancsol.

Nálunk nincs szobanövény. Nem tudom, hogy mit csinálna vele.

Ahogy elhozzátok azonnal állatorvoshoz kell vinni. Ő majd el fogja mondani az oltási programját. Féreghajtani 3 havonta kell.

Csomósodó alom teljesen jó. Macskabútort rendelhettek interneten is, nem kell személyesen érte menni.

Én nem veszek az enyémnek játékokat, mert semmi kész dolog nem érdekli. Összegyűrt alufólia, üres papírdoboz, cipőfűzők-ezek mind jó játékok. Legyen minél több kaparófa a lakásban, hogy legyen hol kaparásznia. Így is lehet, hogy kinéz magának egy bútort, amit kaparni fog.

Az én cicám csak száraz tápot kap. Nem is igényel egyebet, nagyon szereti.

Ez a fajta nem annyira bújós. Az enyém legalábbis nem szokott odabújni hozzánk. Viszont mindenhová követ, mint egy kutya. Szobáról szobára jön utánam.

És elég bizalmatlan. Nem egyszerű elnyerni a bizalmát. A viccet nem ismeri. Ijesztgetni nem szabad, mert megsértődik.

2018. febr. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Tehát mi nem engednénk ki, mivel tömbházban lakunk, nincs udvar. Nem is tenyészeti célra vennénk, hanem egy sima kedvenc ként. Köszi szépen a válaszokat!
2018. febr. 13. 13:55
 5/9 A kérdező kommentje:
Tudtok esetleg valami minőségi, de nem túl drága tápot ajánlani?
2018. febr. 19. 13:23
 6/9 anonim ***** válasza:
97%

Sokan szidják a Royal Canint. A fajtatáp nekünk sem vált be. A mi cicánk allergiás a MC fajtatápra. (Több gazditól hallottam, hogy nem a mi cicánk az egyetlen)

Az állatorvos ezt ajánlotta helyette és nekünk bevált:

[link]

Biztosan vannak olcsóbb, meg sokkal jobb tápok, de nekünk ez jó. Csak szárazat kap. Egy 15 kg-os zsák kb. fél évig elég.

2018. febr. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi!
2018. febr. 26. 13:47
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A macskák szeretik a madarakat - megenni :O. Nem biztos, hogy bántaná a hullámost, ha véletlen összefutnak, mert úgy lenne nevelve, meg megszokná, hogy ott van. De ha feltör az ösztön akkor meg bántaná. A papagájnak iszonyat stresszes élete lenne, hogy a kalitkája - otthona alatt, mellett él ősi ellensége, egy ragadozó. Ez ösztön. A másik, a macska ösztöne. Ott fog ülni naphosszat a kalitka mellett és figyeli a papagájt. Az lesz az ingyen macskatévé. Esetleg fogja a mancsával piszkálni a kalitkát vagy megpróbál benyúlni. A macska egy pillanatig nem fog unatkozni, nagyon tartalmas élete lesz az ingyen valóságshownak köszönhetően. De a papagáj h.lyét fog kapni.

Egyszer írt ide valaki, akinek papagája is volt meg macskája is. Jól megvolt a két állat. Aztán egyszer minden előzmény nélkül a gazdi orra előtt a macska levadászta a papagájt.

2018. febr. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi az utóbbi választ is.
2018. márc. 1. 13:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!