Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskanevelés, de hogyan?

Macskanevelés, de hogyan?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy lakásban tartott, 9 hónapos, 2 hónapja örökbe fogadott ivartalanított kandúr cicánk, akit imádunk, de minden éjjel felébreszt. Eleinte mindig 5-kor keltett, de mostanra össze-vissza, amikor kedve tartja: 2-kor, most éppen 3:30-kor... Emiatt kezdek nagyon nyűgös lenni. Amíg meg nem etetem, addig nyávog, nem nyugszik. Normál esetben kapna reggel 6-kor nedves kaját, 17-kor (amikor hazaérünk) megint egy kis nedveset, lefekvés előtt kifulladásig intenzív játék, majd 21-kor megint konzerv. Nyilván nem a legjobb az elosztás, de dolgozunk, szóval kérem senki ne jöjjön azzal, hogy napi 80x adjak kis adagokat, mert kivitelezhetetlen. Napközben vann kinn neki egy csomó játék, friss víz és száraz táp. A lényeg: miért nem jó neki éjszaka is a száraz kaja? Royal Canint Steril-t kap és szereti is nagyon. Probáltam vízipisztollyal rendszabályozni, hogy ahogy nyávog, kap egyet, de hatástalan, elfut, de jön is vissza azonnal nyávogni. Eddig nem csuktuk egyik ajtót sem, de nem hagy békén, szóval most ott tartunk, hogy kaparja a háló ajtaját, felkelek, megetetem, de utána sem jöhet a hálóba (mert kaja után nekiállna engem mosdatni, meg hangosan dorombolni, ráülni a fejemre, ami nagyon aranyos, de így nem lehet aludni). Ez így működik, mert ilyenkor reggelig csend van, de le fog arról valaha szokni, hogy éjjel követelje a konzervet? Vagy végleg elrontottuk? Köszi, ha végigolvastad és segítesz!

2018. febr. 13. 04:27
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Köszi azoknak, akik nem fentről kezelően és lenézően osztották az észt, hanem hasznos tanácsokat adtak!



Kedves 6.!


1. Kaja: 4-7 között eszi meg több részletben a konzervet, tudom, mert látom. Amikor nem vagyunk otthon, akkor eszik szárazat. Tudom, mert látom, hogy fele annyi van a tálban, mint amikor elmentem. Ne nézz tökéletesen hülyének, ha kérnetem.

Valamint, ha éhezne a macska, akkor ilyen idősen nem lenne szerintem 3,5 kg.


2. Az lenne az egyetlen egy rohadt elvárásom a macskával szemben, hogy ne éjszaka ugráljon rajtam, mert olyan helyen dolgozom, ahol nagyon sokat számít az, hogy kipihenjem magam és éber legyek. Ez az egy. Semmi más. De ha neked ez egyet jelent azzal, hogy "ellököm" magamtól a macskát, meg nem szeretem, sőt, igazából még kínozni is akarom és meg is akarom ölni, akkor a magyar nyelv értelmezésével vannak problémáid, ebben az esetben pedig nincs semmi értelme a további kommentjeidnek. Éld ki magad máshol, köszi!

2018. febr. 15. 13:07
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!