Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan viselkedjek, mit...

Hogyan viselkedjek, mit csináljak, miután hazavittem egy örökbefogadott kis cicát?

Figyelt kérdés
Még nem történt meg, de szeretnék felkészülni rá. A szükséges tárgyakat beszereztem, de azon kívül, nem tudom, hogy kezdjek hozzá a "magamhoz szoktatásához", megrémíteni nem szeretném az azonnali nyomorgatással. :)) Néhány napot otthon tudok maradni szabadságon, ha szükséges.

2018. febr. 15. 19:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha félénk, akkor hagyd békén egy pár napig. Nem baj az sem, ha elbújik pl. az ágy alá vagy szekrény mögé. Legyen neki kitéve friss víz, kaja és mindig tiszta alom, a búvóhelye közelében. Közben éld a megszokott életedet mellette nyugodtan.

A macskák kíváncsi állatok, hamarosan elő fog bújni :) Várd, hogy ő nyisson feléd. Ha enni viszel neki, mindig hívd, szólj hozzá gyakran, guríts előtte levadászható játékot. Hetekig is eltarthat, míg felbátorodik.


Ez a rosszabb verzió, amit leírtam, mert az is lehet, hogy már első nap is vidáman dorombol az öledben. Csak nem árt felkészülni a félős, elbújós cicára is, hogy ne érjen meglepetés. :)

2018. febr. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nálunk egyszerűen hozzánk szokott: [link]

Kép róla :)

2018. febr. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. febr. 15. 22:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!