Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért lesz ingerült a macskám...

Miért lesz ingerült a macskám néha, ha megsimogatnám?

Figyelt kérdés

Azt tudom,hogy kis mocskok és csak azt tűrik amihez épp kedvük van...

Viszont az utóbbi időben arra lettem figyelmes,hogy néha ha nyúlnék oda megsimogatni ráüt a mancsával a kezemre vagy éppen megharapná a kezem. Mikor fölé emelem a kezem már elhúzódik, nyávog egyet és már bántaná a kezem. Ez normális? Kb 9 hónapos


2018. febr. 19. 13:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy tüzel. Egyébként a harapdálás a szeretet jele.
2018. febr. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi.

Egyébként nem olyan nyugis harapdálás ez, mint mikor játszunk...hanem látszik,hogy agresszív, ha elhúzódik és még közelítek felé a kezemmel ráüt, vagy mérgesen hirtelen odakap,hogy megharapjon :/

2018. febr. 19. 13:44
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy fáj neki valamije és nem jó érzés neki, ha hozzáérsz?
2018. febr. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem tudok róla,hogy fájna valamilye. Jó étvágya van, játszik, nem sántít.
2018. febr. 19. 14:17
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem van egy félperzsa fiú macskám, már felnőtt. Egyetlen egyszer engedte a pociját simizni, amikor picike volt és hazahoztam :)

Imádom pedig az extra bundás hófehér pocikáját, annyira gyönyörű. De amikor odanyúlnék, egyből vagy elszalad, vagy odakap a kezemhez!

Egyébként ő is olyan, hogy egyszer bújós, dagasztós, sír, hogy vegyem már fel. Ha olyanja van, akkor meg még akkor sem simizhetem meg, ha kaja van nálam :)

Elég harcias is gyakran. szokása elbújni, aztán ha arra megyek, akkor hátulról elkezdi harapdálni a lábam (a bokámnál hátul, igen kellemes) :)

2018. febr. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha még nincs ivartalanítva, akkor az lehet a probléma. Ivarérett lett, és most van a macskák ivarzási szezonja.

Ne simogasd akkor, viszont vidd el és műttesd meg.

2018. febr. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!