Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nemrég vásárolt lovam kissé...

Nemrég vásárolt lovam kissé ingerült még, így amikor este be akarom terelni a boxba, nem igazán akarok bemenni mellé a karámba. Így karámon kívülről bekergetem, ami persze nem tetszik neki. Ezért másnap reggel mindig sunyít rám. Hogy nyugtassam meg?

Figyelt kérdés
Úgy védi a területét mint egy roti!Tudom,hogy ez a kergetőzés nem jó,de másképp nem tudtam eddig becsalni.Mit csináljak,hogy beengedjen a karámba?
2011. márc. 22. 06:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
72%
Lassan közelíts hozzá símogasd,adjál neki almát,répát,kézből!
2011. márc. 22. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem terelgetni kell. Kötőfék rá és bevezeted. Meg kell mutatni neki, hogy te vagy afőnök. Máskép elvesztél. Nem a területét védi...Csak a tudtodra hozza a hiányosságaidat .
2011. márc. 22. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Így ahogy az utolsó írta. Kézből pedig ne nagyon etesd, mert elszemtelenedik.
2011. márc. 22. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Szóval félsz tőle. Az pedig nem helyes. A félelmet ugyanis azonnal megérzi a ló, és csak még idegesebb lesz tőle. Azt felejtsd el, hogy terelgeted, ÉS nem mész be hozzá a boxba, karámba. Ilyen nincs a lovaknál, hogy 'védi a területét'. A ló növényevő állat, menekülő állat és csordaállat. Ergo, nem áll neki kekeckedni a vadonban a farkasokkal, stb a területért, hanem elszalad. Mivel te nem ló vagy, és ezt ő is nagyon jól tudja, veled sem állhat le veszekedni.

Tegyél a fejére kötőféket, akassz rá egy vezetőszárat, és erélyesen, határozottan vezesd be a boxba, karámba. te is menj be vele együtt, és te menj be elsőnek, hogy tudja, téged KELL követnie. ha bunkózik, vagy meg akar harapni, nyugodtan legyintsd meg.

Ha te nem mersz bemenni hozzá a karámba, akkor hogy bízzon meg benned, mint vezetőjében? Neked kell határozottnak, erélyesnek, magabiztosnak lenned, hogy tudja, nem ő diktál, hanem te, mégpedig azért, mert magabiztos vagy, és tudod, mit csinálsz.

2011. márc. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
köszi,igazatok lehet,sőt van.A sarkamra kell állnom....:)
2011. márc. 22. 12:22
 6/16 anonim ***** válasza:
80%
Te még egész jó vagy hogy csak sunyít, nálunk már a farát is emeli, emiatt pedig félünk tőle. Nem vagyok a verés pártján, de több jobban hozzáértő is megmondta: xarba se vesz a ló, ő a főnök, és bizony le kell építeni, ehhez viszont az kell, hogy helyre tedd és ehhez nem elég az így pacikám, úgy pacikám, hanem be kell menni a karámba egy ostorral és meg kell "küzdeni" vele. Végülis a ménesben is úgy döntik el a rangsort, hogy megharcolnak érte, rúgják, harapják egymást. Szóval attól, hogy egyszer kétszer mértékkel "lerendezed" nem lesz baja, nem fog félni tőled, de tudni fogja, hogy hol a helye. Én még nem nagyon szántam rá magam a dologra, de én is szeretném meglépni, mert csak a karámban ilyen köcsög, ha máshol vagyunk, akkor kenyérre lehet kenni olyan szelíd.
2011. márc. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Mi ugyan így vagyunk!!Ha kint van jön hozzánk,bújik,játszik.Bezzeg bent!!nekem csak néha farol,ha azt akarom ,hogy azt csinálja amit én akarok,vagy már majdnem ágaskodik,emelgeti a lábát,kapar,hátravágja a fejét!Nekem is mondták ezt a verős módszert,de én sem azt akarom,hogy féljen,csak hogy szeressen,és elfogadjon!Ha csak egyszer is komolyabban rácsapunk,szerinted szeretni fog,vagy félni,esetleg haragudni?
2011. márc. 23. 05:12
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van egy 1 éves csikóm. Ő is szokott sunyítani amikor kiengedem hátra a kertbe futkározik bakol mindent csinál..De tegnap is picit félve mentem hátra mert mi van ha elfut és bakol és megrug..De hát nem meg várt lent a kert végében és felhoztam megkönnyebbültem. Nekem mindig sunyít de engem még nem bántott. Amikor 1-2 hétig nincs sétáltatva akkor be bolondul.Hozzá se lehet érni..De annak ellenére egy nagyon kezes csikót vettünk. Csikóhoz képest nagyon nyugodt! (= Csak még a zajokat kell megszokni-a.


Ha sunyít akkor sem szabad meg ilyedni.Apukámnak először neki akart menni és picit megütötte pálcával azóta aput is be engedi a karámba.


Nekem itt egy lovasbácsi azt mondta, ha elkajlódna nem szabad sajnálni jól meg kell verni, hogy tudja, hogy mi a dolga. De én ezt nem díjazom..=/

2011. márc. 23. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudsz akkorát rúgni, mint egy másik ló. Láttad már azok milyen balhét csapnak a rangsor eldöntésekor? Látod a fokozatokat: sunyít csak jelez, hogy ezt nem kéne, mikor már farolgat, akkor már erélyesebben rádszól, hohgy fejezd már be, a legrosszabb az amikor neked megy.

Egyszer kétszer le kell rendezni, és te leszel a főnök, és neked is elég lesz csak "sunyítanod" vagy csúnyán nézni és tudni fogja, hogy mi a dörgés. Nem fog félni tőled, azt max akkor ha ok nélkül vered, de a ló nem hülye itt levágja, hamar, hogy mit akarsz. Olyan sosincs, hogy te egy szinten állsz a lovaddal, valaki mindig dominánsabb, jobb esetben te, rosszabban a ló.

2011. márc. 23. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Hát most megint nem tudom mit csináljak.Kedves vagyok hozzá,ugyanakkor nem igazán engedek neki olyat amit nem kéne!Néha ha mondjuk picit csipkodna már a sok nyalogatás után ,rákoppintok az orrára,és sunyít,engedetlenkedik.Ha nem koppintok,csak rászólok erélyesebben,abba hagyja egy kis időre,marad nyugodt,de újra csipkodni fog!Fogtam már vesszőt a kezembe,(de még soha nem ütöttem meg!!)attól megőrül!!!Szerintem,ha rávenném magam egy kis dorgálásra a karámban ,darabokba hoznának ki :)(na jó ez nem olyan vicces!!)Ez a csikó nehéz eset!!
2011. márc. 23. 06:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!