Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hallottam egy távol ismerősömt...

Hallottam egy távol ismerősömtől egy furcsa dolgot, ilyen Tényleg létezik? Állatkereskedésben macskát árulni

Figyelt kérdés
Egy alomnyi cica volt egy ketrecbe 6hetesek. Darabját 5000ft ért árulták mint Brit cica. Oltatlanul stb. Ö vett egyet, már nagy azota, azt hiszi britt de tipikus házi cirmos a külleme. Nem akarom megbántani, hogy felvilágositom, mert büszke rá és imádja, jol bánik vele, ivartalanított azóta és oltatta is. Viszakanyarodva, ti mit szoltok ehhez a fajta árusításhoz?

2018. febr. 23. 17:42
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
Az egy szaporító volt és egy keverék macskát adott el az ismerősödnek. Ráadásul a rosszabbik fajta, minimum 8 hetes korig tilos is, de cicák esetén jobb megvárni a 12 hetes kort az elvalasztással. Ennyi erővel menhelyről is örökbe fogadhatott volna, az ilyeneket nem kéne pénzzel támogatni. Ezért virágzik sajnos a szaporítóipar Magyarországon.
2018. febr. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%
Teljesen egyetértek az első válaszolóval.
2018. febr. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
69%
egyetértek én is az elsővel. ami még számomra fura, hogy állatkereskedésben? lehet nem tudta eladni a szaporító a kölyköket, vagy nem is akart kiscicákat most, ezért minimális összegért lepasszolta őket a kereskedésbe. :(
2018. febr. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
92%

Én úgy tudom, hogy törvény szerint Magyarországon jelenleg állatkereskedésben tilos kutya- és macskakölyköt árulni.

De lehet, hogy rosszul tudom.


Mi 17 évvel ezelőtt az állatkereskedésből hoztuk el a cicánkat, de ott úgy volt, hogy gyerekek a lakótelepen találtak egy doboz icipici (4-5 hetes) kirakott kismacskát, és nem tudtak vele mit kezdeni, bevitték a díszállatboltba. A tulaj meg berakta őket egy üres ketrecbe, és kirakott egy papírt, hogy ingyen elvihetők :)

2018. febr. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Platypus ***** válasza:
100%
A törvény szerint eredendően nem tilos, csak olyan szigorú feltételeket szabtak hozzá, amit egyetlen kereskedés sem tud teljesíteni. Ha forintban fizetett, akkor gondolom hazai sztori, durva bírságokat lehetne kiszabni a boltra amennyiben tényleg úgy volt, ahogy írtad.
2018. febr. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez elég megdöbbentő, hogy állatkereskedésben árultak macskát. 8 hetesen szabad elválasztani az anyjától kutya- és macskakölyköt egyaránt, törvény szerint. Sajnos sokan odaadják hamarabb. (Na jó, szóval dühít az egész).

Az, hogy házimacskát eladtak britként, az már nem lep meg.Tipikus hirdetés az "orosz kék" macska amiről sokan azt hiszik, hogy egy szín, pedig egy fajta, én meg bengáli hirdetést is láttam olyat, ahol nagyon pislogtam a macskán, elég gyanús volt (és olcsó).

Ha szereti és jól bánik vele, annak örülök, legalább valami jó is van abban, amit írtál.

2018. febr. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!