Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Létezik, hogy Velencében...

Létezik, hogy Velencében egyáltalán nem szívják fel a falak a vizet? Hogy javítanak meg egy csőtörést és hogy szállítják ki, hova rakják le az építőanyagot, ha valamit javítani kell?

Figyelt kérdés

#furcsa #Velence #közmű #építészet #érdekes megoldások
2017. dec. 6. 12:52
 1/7 miharminc ***** válasza:
Tapasztalatom szerint Velencében is állandóan folynak építkezések. Talán kevesebb új épül, mint máshol, a zöme ezeknek épp az állagmagóvás. A milliónyi cölöpöt, melyeken a velencei épületek jó része nyugszik, épp a sós tengervíz konzerválja! A szárazföldön folyó építkezések feltehetően ugyanúgy folynak, mint máshol. Gyanítom, (de nem tudom!) a vízen álló "kőházak" anyaga éppúgy felszívja a vizet, mint máshol. Aztán meg kiszárad... Ilyen körülmények között nagy figyelmet, nagy anyagi és technikai felkészültséget igényel az állagmegóvás. Valahogy megy nekik, mert Velence áll és virul! A csőtörést épp úgy javíthatják, mint máshol, csak nem kell ásni. Ez a probléma viszonylag új keletű, még száz éve sem merülhetett fel ilyesmi. A mai technika mellett több lehetőséget is el lehet képzelni egy komolyabb, nagy átmérőjű fővezeték lefektetésére, cseréjére, javítására. (Víz kiszivattyúzása a területről, búvárok alkalmazása, egyéb...) A sittet, szemetet uszályokon szállítják el és lerakják valahova, ahová a teherautók is lerakják a szárazabb környékekről származó kat. Ennyit tudok, feltételezek. Szóljon hozzá más tudor is, hadd tanuljunk!
2017. dec. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen... de azért csónakkal odaszállítani egy zongorát például nem lehet egyszerű... 😊
2017. dec. 11. 13:41
 3/7 miharminc ***** válasza:
A zongorát magát is használhatod csónaknak!
2017. dec. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, hogy Velencében hogyan oldják meg a víz szigetelést, de itt Magyarországon még nagyon régen, gyerek koromban láttam, hogy egy vizes falu épületet úgy szárítottak ki és tettek vízállóvá, hogy kb 40 centinként az alap flött a föld szine fölött kicsivel efelé ferde lyukakat fúrtak a falba egymás mellett és abban szilikonolajszerű anyagot töltöttek, ami lezárta a fal apró kicsi kapillárisait, ami korábban felszívta a nedvességet. Azután a szilikon mint záró dugó, nem engedte felszívódni a falakba a nedvességet.
2017. dec. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 miharminc ***** válasza:
A szilikon-technológia Velence életkorához képest meglehetősen új. Ha ezt alkalmazzák Velencében, akkor nem tehetik nagyon régen. A tenger romboló ereje természetesen a kezdetektől jelen van a városban. Mindig is rendszeresen dőltek le tornyok, épületek. Még a híres Campanile is ledőlt nem is olyan rég: 1912-ben (remélem, jól tudom az évszámot), halottak is voltak. A városi tanács határozatára szerencsére újjáépítették. Ez az eset jól szimbolizálja Velence küzdelmét a vízzel. Egyébként Velence közel sem volt mindig ilyen komfortos: a régi leírások szörnyű bűzről és piszokról szólnak, ez épp a csatornázás hiányával függ össze.
2017. dec. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 szenes43 válasza:

A szilikonos megoldás az a nem vályog épületeknél volt szokásos csak a betonalap és a fal elégtelen szigetelését korrigálták vele. A ferdén befúrt lyukak egymás mellett teljes keresztmetszetben fedték egymást de az épületnek az alapra való teherbírását is számításba kellett venni.

A vályogház falát keresztvágó fűrésszel átvágják és rögtön behúzzák a szigetelő anyagot. Mindig csak egy részt vágtak át és szakaszosan haladtak körbe.

2017. dec. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A szilikonos megoldást kb 8 éves koromban láttam (most 62 vagyok). Helyileg, ha valaki ismerős a környéken, Bp. III. kerületben a raktár utcai úgynevezett "városi házakban, a 39-41. sz. alatti bekerített épület csoportnál az 5-ös épületnél szigetelték így le a pince fölötti fal részt, mert nedvesedett a földszinti lakások fala. Ott láttam akkor.
2017. dec. 28. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!