Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Benti cicának szoktátok vágni...

Benti cicának szoktátok vágni a körmét?

Figyelt kérdés

csak benti cica, a kaparófát nem hajlandó használni csak a bútort...:D

viszont sokszor látom, hogy megtörnek neki a körmei, csak nem tudom, hogy egyébként kéne-e vágni


2018. febr. 27. 22:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%

Nekem is benti cicám van. Sosem vágtam a körmeit, mert lekaparja annyira a kaparófán és igen pár bútoron is, hogy nincs rá szükség.

De ha kéne sem vágnám le, mert nagyon nem mindegy mennyit vág az ember. Akkor inkább hívnék házhoz egy kutya-macska kozmetikust, vagy ha a cica élvezi az utazást akkor elvinném.

2018. febr. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
karmát*
2018. febr. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
100%
Nem, és nem is tudnám levágni. A miénk a kaparófát használja, ami egy farönk. Próbáld ki, a macskának is jobban tetszik, mint a bútor.
2018. febr. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

3 kaparófa van a lakásban, de az ajtófélfát gyötri, már ki fog dőlni az ajtó.:(

Ennek ellenére én nem merném vágni, de nem is hagyná.

Marad az ajtófélfa és időnként egy asztalos.


Ja és az ajtófélfára is tettem kaparófát, ... hát az sem kellett, megkezdett egy újabb ajtót.

2018. febr. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem szoktam, használja a kaparófáját. Próbáld megacskamentával(van spray formában is) bekenni a kaparófáját, vagy ha máshol kapra odavinni a kaparóhoz.
2018. febr. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Próbálhatsz többféle kaparófát, de az enyém is a bútort szerette, ha van hely, akkor egy rosszabb fotel vagy valami lehet az övé, amit kaparhat, néha alszik is benne.
2018. febr. 27. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Először a doki mutatta meg, hogy kell. Az nem egy összeg. Utána bátorságot gyűjtöttem.

Lényeg, hogy a karomban ugyanúgy van élő rész, mint a mi körmünkben. A karom átlátszó, ha nem, akkor csak orvos vághatja, de ez tudtommal kutyáknál szokott lenni. Tehát átlátszó, és látod benne az élő részt, ebbe tilos belevágni, a végéből egy picit kell lecsippenteni. Pl. én akkor szoktam, mikor álmos. Szundikál, éppen felkelt, ilyesmi.

A karom egyébként "hámlik" tehát a felső réteg leesik, ahogy koptatja. De ha nagyon megnő, visszafordulhat és belenőhet a húsba, begyulladhat, fájdalmat okozhat, stb.

Először kérj meg orvost, vagy kozmetikust, hogy mutassa meg, és ha úgy érzed, akkor majd te is megpróbálod. Ha nem fog menni, akkor néha nem árt befizetni a cicát egy manikűrre. :)

2018. febr. 28. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi is pont úgy csináltuk, mint a 7-es. Doki megmutatta, azóta mi vágjuk, amikor szükséges. Szigorúan csak akkor, amikor alszik. Van hozzá speciális karomvágó eszköz.

Nálunk csak ritkán kerül rá sor, mert utána egy-két napig kicsit esetlenebb amiatt, hogy tompa a karma vége.

2018. febr. 28. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nem szoktam. Van egy kosaruk, meg egy régi kanapé, amit kaparnak.
2018. febr. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Maxitabi ***** válasza:
100%

Igen, vágom nekik. Nem ördöngösség. A Youtube-on is találsz videot, hogyan kell..

Anno én is elolvastam könyvben, hogyan kell, mert hiába van kaparófa, azért fájdalmas, ha beléd áll az éles vége, majd megvizsgáltam a karmokat -és látszik, mit lehet vágni,és mit nem. Vegyél egy egyszerű karomvágó ollót- pl ferplast- és próbáld meg!

2018. febr. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!