Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Beteg a macskám és egy fura...

Beteg a macskám és egy fura seb is van az oldalán, szerintetek mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

Elég betegnek tűnik a macskám, lassan tud csak menni, lényegében alig vánszorog. De azért ha WC-znie kell, kikérezkedik, és el is végzi a dolgát, rendesen be is kaparja (jelenleg a hó alá), de nem távolodik el túl messzire a bejárati ajtótól (régebben elvonult valahova a kert végébe). A lépcsőn is nehezen megy le, majd elég keservesen nyávog odakint hogy engedjem vissza. Tegnap még csak azt vettem észre, hogy gyönge, és csapzott a szőre, azt gondoltam megizzadt vagy ilyesmi, esetleg megázott. Sokat aludt, enni nem evett semmit, egy kis darab tepertőt alig tudott elrágni, többször kiesett a szájából. Ellenben nagyon sok vizet ivott, a tejet is gyakran lefetyeli. Víz van előtte a vackán, bármikor ihat, tej is. Ezenkívül rendszeresen olyan helyre feküdne, ahova korábban soha: egészen a kályha közelébe, a nagyfotelbe, pedig jó meleg van a házban. Máskor mindig a saját vackára megy, ami szintén nincs túl messze a kályhától.

Ma azonbanegy fura sebet is észrevettem az oldalán, egészen melső láb legfelső részén, ahol a nyakhoz kapcsolódik a láb. Olyan mintha szúrt seb lenne, vagy esetleg légpuska golyó. Éppenséggel kutya harapás is lehet akár, bár csak egy kissé egyenetlen szélű luk látszik a bőrön. Vér nem folyik ugyan belőle, csak rózsaszínes testnedv, és elég büdös is. Még friss sebesülésnek látszik. Tegnap nem volt rajta, alighanem észrevettem volna, mert többször is fölvettem, amikor kitettem hogy a dolgát elvégezze.

Mit adjak szegény állatnak enni, inni, esetleg valami gyógyszert, vitamint? Csak olyasmit tudok, ami rendes falusi gyógyszertárban, boltban beszerezhető. Illetve mit kezdjek ezzel a sebbel? Talán alkohollal fertőtleníthetném, gézlap és 40%-os vodka áll ehez rendelkezésre (sósborszesz). Piros brómtartalmú fertőtlenítő is van, amit az orvosi rendelőkben használnak szúrt, vágott sebekre, de az lenyelve mérgező, tehát nemigen alkalmazható a macskán.



2018. márc. 21. 22:48
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Nem hiszem el, hogy nincs egy kisállatrendelő sem a megyében. Olyan pedig nincs, hogy nem hagyja magát megfogni, egy állatorvos vagy asszisztens simán megfogja úgy, hogy le lehessen kezelni az állatot, főleg, hogy így le van épülve szegény. Ha harapott sebe van, akkor az el fog fertőződni és ezt nem elég betadinozni, hiperollal kell többször átmosni. Oltásokat sem kap a macska? Élősködők elleni védlemet sem? Az is lehet, hogy FIP/FELV pozitív.

Vidd el állatorvoshoz.

2018. márc. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

A macska súlyos beteg, konkrétan lassan haldoklik. Rengeteg baja lehet, amit felesleges tippelgetnünk.

A seb lehet harapás, lövés, szúrás. Ha büdös, akkor az nem friss, hanem már be van gyulladva. Az is lehet, hogy egy tályog fakadt ki ott neki, főleg ha eddig nem láttad.


Alkoholt ne tegyél rá, betadint tehetsz, az nem marja.

De orvosi ellátás nélkül sokáig már nem fog élni szegény.


Szabolcs megyében is van állatorvos, Nyíregyházán kórház is.

Kérlek, ha nem tudod megoldani az az ellátását, akkor a továbbiakban ne fogadj be sem macskát, sem más állatot. Az állattartás pénzbe kerül, de nem kötelező.

2018. márc. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Erről a betadin-ról még sajnos nem hallottam. De ez úgy látom embernek is jó, ezért lehet hogy beszerzem majd, patikában csak lehet kapni. A kullancsokat engedte kiszedni a macska, találtam egy régi rozsdás orvosi csipeszt, aminek elég vékony a vége, és meg lehet vele fogni közvetlenül a bőr felett. Összesen 5-öt szedtem ki 3 nap alatt. Érdekes, hogy az egyik kiszedett és már nagyra duzzadt kullancson még két kisebb kullancs is mászkált, nem is a nagyra nőtt potrohán, hanem a kullancs szájszerve környékén. Ilyet még nem láttam, bevallom. Arra gondoltam, hogy talán a hím (vagy ellenkező nemű) kullancsok lehettek, amik éppen meg akarták termékenyíteni a vért szívó nőstényt. Úgy látszik az enyhe tél miatt az idénsok lesz a kullancs, mert korábban nem volt ennyi a macskában. A sebet is engedte a macska alkohollal kezelni. Első alkalommal hasonló szutyogós hangot adott ki, mint amikor egyes vígjáték filmekben kinyomnak a tinik egy pattanást és elég sok rózsaszínű genny is ürült. Második alkalommal is még jött ki genny, eddig 3 alkalommal töröltem le alkoholos WC papírral, mert sajnos a géz már elfogyott. Most már inkább csak testnedv szivárog az eleven részből. Úgy vettem észre, ha a fejét oldalra fordítja, legalább részben mégiscsak tudja nyalogatni is. Érdekes, hogy engedi a macska alkohollal törölgetni a sebét, nem ugrik meg, nem ficánkol, hanem nyugodtan tűri. Lényegében a melső láb legfelső részén van az a kis seb, de a járásban nem zavarja, csöppet sem sántít arra a lábára sem. Érdekes az is, hogy amikor megtörölgetem neki a sebet az alkohollal, utána mindig a szék alá ül, egyébként sosem szokott ott helyet foglalni. Enni nem nagyon eszik, a vizet és a tejet issza csak, még a szaftos főtt tésztát is otthagyja, a pörkölthús se kell neki.
2018. márc. 25. 01:49
 14/15 A kérdező kommentje:
Falvakban csak a kutyákat szokták leoltani, a macskákkal ilyen szempontból nem foglalkoznak. A kutya általában fent van az udvaron, amikor megérkezik a faluba az állatorvos. A macska meg össze-vissza kóborol, nem lehet adott időpontra előkeríteni.
2018. márc. 25. 03:00
 15/15 anonim ***** válasza:
Ilyenkor ha kezben van mar a macsek, hordoba be es elmenni a legkozelebbi rendelobe. Lehet hogy a faluban nincs de a legkozelebbi varosban van. A tobbi csak kifogas. Csak azon mulik hogy mennyire fontos a macsek elete. Aki allatorvos ugyanugy kepzett a macskak kezeleseben mint masban. Nem akarlak dorgolni de sok ilyen kerdes van. Szemelyesen is tapsztaltam hogy egyes kistelepuleseken inkabb nezik hogy doglodik a macska mert serult akar baleset akar verekedes miatt pedig lenne auto es penz is.
2018. márc. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!