Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Odegbeteg macskára valakinek...

Odegbeteg macskára valakinek valami ötlet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy 3 éves, 5 kilós kandúrom. Nagyon jó természetű volt mindig is, az állatorvosnál is dorombolt, mindenkit szeretett, mindenkivel barátságos volt. 1 éve egy állatorvosi beavatkozás alkalmával be kellett bódítani, akkor történt valami, az injekciónál teljesen kiakadt és a műtét után az orvos közölte, hogy ébredezik, de nem meri kivenni, mert "megbolondult".

Hazahoztam, minden jó volt addig, amíg vendégek nem jöttek. Az addig kedves macska fújt mindenkire, rajtam és a páromon kívül utál mindenkit, senki nem nyúlhat hozzá.

Nálunk ugyanúgy dorombol, bújik stb. Viszont azóta nem tudom levágni a karmait sem, mert megvadul. Próbáltam jutalomfalattal, minden nap próbálkoztunk. Próbáltuk a végén már lefogni is, de az sem ment, ordított és morgott mint akit nyúznak. Zömében a kaparófát használja, de néha a kanapéra is rámegy és nem szeretném, hogy megszaggassa. Gondoltam elviszem orvoshoz, úgyis aktuális lenne az oltása, akkor megkérem, hogy vágja le a karmait. Beoltani sem sikerült, elkattant, nekiment az orvosnak. Én el tudtam kapni, engem nem harapott és karmolt meg, de az orvos már nem volt ilyen szerencsés. Az oltását azóta megoldom, mert itthon beoltom és a féreghajtót is én adom neki, viszont ez a karomvágás dolog sehogy nem megy.

Megköszönném ha adnátok pár jó ötletet.



2018. márc. 22. 09:48
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Még annyit kiegészítésként, hogy előtte is volt már bódítva az ivartalanítás miatt, akkor semmi baja nem volt.
2018. márc. 22. 09:49
 2/17 anonim ***** válasza:
60%

Valamilyen nyugtató sprayt, párologtatót próbáltál már? Én most vettem a Feliway párologtatót, bár az én macskáim nem agresszívak, csak stressz miatt az egyiknél pisi-gondok alakultak ki, de úgy veszem észre most már javult sokat. Persze nem biztos, hogy a párologtatótól, mert gyógyszert is kapott.

Szegény cicád nagyon traumatikusan élte meg azt az orvosi beavatkozást. Amúgy ivartalanított?

2018. márc. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
60%
Ja bocsi, látom igen.
2018. márc. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Ez a nyugtató spray nagy térben is használ?


Próbáltam egyébként macskamentát is, meg se kottyant neki. Gondolkoztam a bebódításon is, de hetente 1x nem ártana levágni a karmait és olyan sűrűn nem akarom lenyugtatózni.

2018. márc. 22. 10:11
 5/17 anonim ***** válasza:
12%
Bocs, lehet, hogy durvának és esztelennek fog tűnni, amit írok, de először a kaja megvonás jutott az eszembe, hogy kezesebb legyen és egy kicsit kivonni a közösségi életből is. Nem figyelni rá, egy ideig. Nem tudom, hogy mit eszik, de talán egy kicsit kikoplaltatni kellene, persze nem csontsoványra, épp csak annyira, hogy tudja, nem ő az úr a házban.
2018. márc. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
70%
1. vagyok. A sprayt kimondottan egy területre lehet csak fújni, pl. oda, ahol alszik. Nekünk azt ajánlotta az állatorvos, hogy először azt próbáljuk ki, mert olcsóbb. De végül én a párologtatót vettem, ez azt hiszem 70 nm-ig hat. De abba a szobába kell tenni ahol a legtöbbet van a cica.
2018. márc. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Náluk is van ilyen? Én inkább kutyás voltam világ életemben, ők sosem fogtak ki rajtam. Ő a 4.macskám, de egyikkel sem volt soha ilyen gondom. Lehet, hogy el van kényeztetve? Mondjuk őt kb 3 hetesen találtam egy kukában, még cumiztatni kellett és nagyon sokat voltam vele. Van mellette egy nőstényem is, vele pl.semmi gondom nincsen.
2018. márc. 22. 10:30
 8/17 A kérdező kommentje:
Háááát az a baj, hogy ő mindenhol ott van. Nagy a nappali, ami egyben van a konyhával es az összes szobaajtó nyitva. De lehet, hogy bezárom akkor pár napra az egyik szobába és kipróbálom ott. Köszi a tippet. :)
2018. márc. 22. 10:32
 9/17 anonim ***** válasza:
Az enyémek is mindenhol vannak a lakásban, de abba a szobába tettem, ahol többnyire alszanak. Szerintem valamennyire hatott nekik.
2018. márc. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
61%

Szia! Vidd el olyan állatorvoshoz, aki tényleg ért is a cicákhoz. Ahol én dolgoztam, ott egy nagy türcsibe csavartuk a mérgesebb cicákat, csak az egyik lábuk lógott ki, így nem tudtak szabadulni, de le tudtuk vágni gond nélkül a karmait.

A Feliway nagyon jó, de ahhoz túl drága, hogy az ember a nagy szobában párologtassa. Pl az jó lehet, ha kicsit egy kisebb szobába bezárjátok, és megy a párologtató. De lehet kapni fújós változatot is, egy másik orvos nálunk azt fújta a cicára a vizsgálat előtt.

2018. márc. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!